Жива чи штучна: яку ялинку обрати

Для багатьох людей рішення не купувати ялинку на свята – зовсім неприйнятний, особливо якщо в родині є малюки. Однак це найбільш екологічний варіант. Розбираємося, яку ялинку обрати разом зі Space.

Точно не варто купувати живу ялинку на стихійних ринках. Ви ж не хотіли б підтримувати незаконне вирубування лісів? Є ялинки, котрі не продали до Нового року, часто просто залишають біля смітників та не утилізують за усіма правилами.

ШТУЧНІ ЯЛИНКИ

Їм надають перевагу тому, що вони довговічні, їх виготовляють з нафтопродуктів, відтак для їхнього виробництва використовують природні ресурси. Але робота з сировиною, доставка на фабрики та власне виробництво і транспортування до магазинів залишають після себе ще більший слід вуглецю, аніж вирощування живих ялинок на фермах. Що більшою є відстань транспортування, то більший слід вуглецю. Особливо це притаманно для ялинок, які виготовили в Китаї.

Якщо ви користуєтеся штучною ялинкою від 10–12 років, за такий період її вуглецевий слід може виявитися меншим у порівнянні з живими ялинками, які потрібно вирощувати й вирубувати щороку.

ЯКУ ЯЛИНКУ ОБРАТИ?

Спочатку потрібно визначитися з видом новорічної ялинки.

  • Штучні ялинки. Вам не доводиться кожного року міркувати над тим, де взяти нову красуню для свята, адже одна ялинка прослужить упродовж багатьох років. Голки не осипаються, головне – гарно зберігати деревце. А ще жодна жива рослина не страждатиме! Зберігаєте ліс і створюєте затишок у своєму домі водночас. Окрім цього, якщо штучна ялинка дешева, найімовірніше, вона виготовлена з неякісних легкозаймистих матеріалів, що під час нагрівання виділяють у повітря шкідливі речовини. Такі ялинки можуть бути загрозою для здоров’я. Тому, купуючи, звертайте увагу на якість матеріалів і слідкуйте, щоб вони мали сертифікат якості та безпеки. Більш сталий варіант – придбати штучну ялинку, яку вже використовували, наприклад, на OLX чи просто в знайомих. Таким чином ви не підтримуєте попит на виготовлення нових ялинок. Повторне використання речей – це завжди екологічніше за купівлю нових, до того ж дешевше.
  • Зрізані живі ялинки. Попри популярні екологічні тренди, такі ялинки ще досі купують. Адже живе деревце створює атмосферу свята, наповнює оселю свіжим ароматом хвої, з яким немає сенсу змагатися навіть найрозкішнішому ароматизатору. Втім, живу ялинку можна відправити на перероблювання, натомість утилізація штучної викликає проблеми. Поки такі можна здати лише на спалювання. Якщо у вас є така ялинка, але ви більше не хочете її використовувати, краще спробувати продати або віддати для подальшого використання.
  • Живі ялинки в горщиках. Це варіант, котрий передбачає висаджування ялинки навесні на власній земельній ділянці. А до того ж, ви не заподієте шкоди лісам, натомість подаруєте їй ще одне деревце.

АЛЬТЕРНАТИВА ЯЛИНЦІ

Можна зустріти свято взагалі без ялинки, а можна прикрасити іграшками рослину в горщику. Це може бути заміокулькас тощо. Якщо хочеться прикрасити хвойну рослину, зверніть увагу на араукарію. Це кімнатна ялинка, яку не треба пересаджувати на вулицю, вона може продовжувати рости в горщику.

Замість окремої рослини можна придбати віночок або гілочку з живої ялинки. Зазвичай, це відходи від ялинок, тому для їхнього виготовлення не вирубували ціле дерево. Під час купівлі варто звернути увагу на декор, адже, якщо за основу використовують натуральні матеріали, то прикраси часто з пластику.

На Pinterest можна знайти дуже багато варіантів екологічних альтернатив ялинкам. Наприклад, викласти гілочки у формі ялинки або книжки та прикрасити їх гірляндою. Узагалі одна гірлянда може закрити відразу кілька питань щодо декору. Наприклад, її можна повісити на стіну у формі ялинки й тоді вже не потрібно купувати дерево та додаткові іграшки для нього.

Обираючи гірлянду, звертайте увагу на сертифікат якості. Коли ви купуєте дешеву без сертифікатів, є ризик, що вона може спричинити замикання. Також важливо дивитися на якість пластику гірлянди: якщо він має неприємний запах, найімовірніше, він має низьку якість і під час нагрівання виділятиме шкідливі речовини.

Часто люди обирають дешеві гірлянди, але вони швидко ламаються – доводиться купувати нові щороку, а це неекологічно. Краще купити якісну сертифіковану гірлянду, яка коштуватиме дорожче, але вона буде безпечна й служитиме роками. До того ж у перспективі 5–10 років – це ще й економія коштів. Обирайте гірлянду місцевого виробництва або з ближніх європейських країн. Така річ матиме менший вуглецевий слід завдяки недалекому транспортуванню. Доставка в межах України та з Європи здійснюється наземним транспортом, тому викиди вуглецю від неї менші, ніж, наприклад, від авіатранспортування з Китаю.

ДЖЕРЕЛО: the-village.com.ua

Вибір редакції

[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”8379, 10879, 12520″ offset=””]

Топ-3 публікації

[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”13494, 13630, 13361″]
ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
Alique-201811111111111
IMG_65111
ad4f49d96a6e111111111111
ann haustova
cy9n591глв1111111
T95_TAYLOR_K201320-006_MAIN-MODELS_01-RGBо
завантаженнят
1_
32 (1)
pedicure