Знакове місце

Від однієї з найбільших художніх галерей Нью-Йорка до будинку, де провів своє дитинство Крістіан Діор, від музею, який «від» і «до» присвячений мереживу, до місця, у якому зібрані знакові шедеври сучасного мистецтва. Пропонуємо вам поринути у світ архітектури, історії, мистецтва, моди та краси, який представлений 6 найгарнішими та найважливішими музеями світу.

Музей Гальєра в Парижі

Легендарний паризький музей моди розташований в палаці герцогині Гальєр. Саме вона в 1978 році вирішила створити місце, де зберігалися б твори мистецтва, збережені герцогинею для популяризації паризької культури. Під керівництвом архітектора Леона Жинана будівля музею відкрила свої двері в 1894 році. Через декілька десятиліть, завдяки виставкам Alaïa, Dalida, Les Années 50 і Margiela-Galliera 1988-2018 роках, палац став відомим на весь світ Музеєм моди Парижу. Сьогодні музей закритий на реконструкцію, але в кінці 2019 року його зали знову прийматимуть відвідувачів з новою постійною виставкою The Gabrielle Chanel Rooms, яку створили завдяки партнерству між музеєм і брендом Chanel (який оплачує цю реконструкцію). У підземних тунелях усі охочі зможуть дізнатись таємниці історії моди починаючи з XVIII століття. Зараз музей знаходиться під кураторством Мірен Арзалюз і скоро стане єдиним постійним музеєм моди у Франції.

Музей сучасного мистецтва в Нью-Йорку

Музей сучасного мистецтва в Нью-Йорку (Metropolian Museum of Modern Art) на П’ятій авеню є однією з найбільших художніх галерей у світі. Відкритий в 1872 році, музей вважається будинком більш, ніж двох мільйонів творів мистецтва, зібраних зі всього світу. Тут і давні статуї, і картини великих французьких художників, і дивовижна колекція американського мистецтва. Тематичні виставки музею зазвичай б’ють всі рекорди відвідуваності.

Музей Вікторії та Альберта в Лондоні

Музей Вікторії та Альберта в Лондоні є одним з найбільших в Європі. Відкрили його в 1851 році. Музей спеціалізується на декоративно-прикладному мистецтві (виставка складається з колекцій ювелірних прикрас, одягу, меблів, гобеленів і виробів зі скла, що відносяться ще до античних часів). Після успіху виставки в Музеї декоративного мистецтва Парижу, яка була присвячена Крістіану Діору, в Лондоні вирішили наслідувати приклад, організувавши монументальну виставку на честь французького дизайнера, за якою можна дослідити історію модного бренду.

Музей мережива в Кале

Мереживна фабрика Boulart, заснована в 1870 році, пережила модний ренесанс в червні 2009 року. У галереях музею можна заглибитися в історію мережива і ознайомитися з 3200 варіаціями дизайну мережива, починаючи з 1850 року. Також у музеї є бібліотека тканин, до якої входить понад 500 000 зразків і 30 000 шматочків мережива. Серед кращих виставок музею – Haute Dentelle, яка демонструє серію кутюрних суконь і образи від Chanel, Dior, Valentino, Jean Paul Gaultier і Maison Margiela. У музеї представлена ретроспектива історії бренда Givenchy та найбільш знакових новаторських рішень Юбера де Живанши. Для цієї виставки використовувалися відеоролики, скетчі та навіть анекдоти про дизайнера, якого не стало 10 березня 2018 року.

Музей Крістіана Діора в Гранвілі

На початку ХХ століття Крістіан Діор ріс у віллі Les Rhumbs, яка знаходиться біля краю прірви, на півночі Франції. Типовий рожево-сірий нормандський будинок завжди був джерелом натхнення для дизайнера. «Своїми життям і стилем я зобов’язаний архітектурі та інтер’єру свого будинку», — написав Крістіан Діор у своїх мемуарах. Його будинок був колодязем, з якого дизайнер черпав стиль і елегантність, видимі в його проектах. В кінці 1990-х будинок в Гранвілі став музеєм Крістіана Діора, який присвятили історії французького бренду і таким шанувальникам дизайнера, як Мерилін Монро і Грейс Келлі.

Музей Сальваторе Ферагамо у Флоренції

З 1995 року в серці Палаццо Спіні-Фероні, що у Флоренції, розташований Музей Сальваторе Ферагамо. Музей вражає кімнатою з фотографіями і відеороликами, а ще кімнатою зі стіною, покритою від підлоги до стелі парами туфель з колекцій 1950-х і 1960-х років. Старі моделі 1930-х років перебувають за склом. У травні 2015 року працівники музею вшанували Флоренцію та будівлю, організувавши виставку під керівництвом Стефано Річчі та Ріккардо Спінеллі, в якій продемонстрували історію палацу через твори мистецтва і архівні документи. Від початку будівництва в 1289 році і до встановлення галереї Луїджі Белліні в 1920-х роках – виставка висвітлює ключові моменти історії середньовічного палацу.

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР