STRIKE A POSE: 4 легендарних fashion-фотографи

Що приховується за фото? Це цікавий творчий процес, який не схожий на жоден інший. Особливо це стосується сфери моди. Сьогодні є чимало відомих фотографів, які співпрацюють з провідними глянцями, але здебільшого вони схожі між собою, водночас є і такі, яких не сплутаєш ні з ким. Вони стали революціонерами свого часу та змінили fashion-фотографію назавжди. Про 4 легендарних фотографів читайте у цій статті.

Пітер Ліндберг: торжество природності

Німецький майстер модної фотографії вмів привернути максимум уваги до своїх робіт. Він був одним з перших, хто виступив за природну жіночу красу, без ретуші та кілограмів гриму. Зараз цю тенденцію можна зустріти практично скрізь: раз у раз в ЗМІ з’являється матеріал із закликами не соромитися природних особливостей, віку, неідеальних параметрів, зморшок і інших недоліків. Але Ліндберг заявив про це ще в середині 80-х років. Його класичні чорно-білі знімки буквально кричали про те, що кожна жінка гарна по-своєму. Його фотографіям притаманна розповідність, зворушлива реалістичність і наївна відвертість. Він показав, що кожна супермодель – це не просто гламурна «лялька», це звичайна дівчина, яка любить від душі посміятися, може співпереживати і сумувати. Особлива увага художника до внутрішнього світу своїх героїнь, до індивідуальності і духовності призвела до абсолютно нового реалізму в фотоіндустрії. З знайомства з Ліндбергом почали свою кар’єру Кейт Мосс, Наомі Кемпбелл, Лінда Євангеліста та Крісті Тарлінгтон. Його знімки завжди будуть цікаві щодо композиції і побудови самої фотоісторії. Зокрема, надихнувшись кінокартиною Хічкока «Птахи», він створив блискучу, драматичну, готичну і водночас гламурну історію The Birds з відомою моделлю Олександрою Пивоваровою.

Хельмут Ньютон: про це

Хельмут Ньютон зайняв особливе місце в світі фотомистецтва. Цей видатний фотохудожник працював в жанрі портрета і був прихильником класичної композиції. Його сміливо можна назвати послідовником авангардної течії, адже саме під її впливом цей майстер створив новий образ жінки – фатальної і владної спокусниці. Фотограф показував чуттєвість своїх героїнь, але водночас наділяв їх привабливою холодністю і суворістю. Ньютону вдавалося помітити і майстерно передати особливий емоційний стан в кожному знімку. Знаменитий художник по-новому глянув на красу жіночого тіла: його фотографії, навіть скромні на перший погляд, завжди були епатажними і залишали «непристойне враження». Він увійшов в історію як людина, яка зробила еротику і провокацію частиною моди і фешн-фотографії. Кожен знімок – це результат чіткої підготовчої роботи, ідеальний порядок кожної деталі. Саме в цьому порядку і народжується естетична довершеність.

Тім Уолкер: там, де народжується казка

Найвідоміший британський фотограф зізнавався, що прагне брати приклад з дітей, які часто мріють. Такий підхід до роботи допоміг визнаному майстру наповнити світ фешн-фотографії казковим сюрреалізмом. Уолкер довів, що і в цій індустрії є місце театрального мистецтва: незвичайних героїв, фантастичного реквізиту, «кіношному» світлу і неймовірним квітам. На його знімках оживають всі дитячі фантазії, сни і мрії. Уолкер створив цілий напрям фотомистецтва. Щоразу він з величезним ентузіазмом береться за наступний експеримент. Чому б не прикрасити сірий середньовічний замок повітряними кулями, а на галявині – не помістити тарілку, що літає? А що, якщо повісити на дереві ліжко замість гойдалок або пофарбувати кішок в усі кольори веселки? Але, мабуть, головний талант Уолкера – в умінні знайти підхід до глядачів. Всі втілені концепти знаходять відгук у численної публіки, завдяки невимушеній, легкій манері оповіді. Його знімки нічого не нав’язують, а навпаки відволікають від комерційної мети.

Енні Лейбовіц: портрет як дзеркало душі

Енні Лейбовіц – це приголомшливий фотограф портретного жанру. Вона буквально живе тією людиною, яка потрапляє в об’єктив камери. В одному кадрі фотохудожниця може розповісти, що її герой значить для соціуму і як він сам сприймає суспільство. Ця дивовижна майстерність грамотно підносити образ людини і стало ключем до успіху Лейбовіц. Сьогодні її роботи красуються не лише на обкладинках журналів, але і в національних музеях і галереях всього світу. Їй позувала навіть королева Єлизавета II разом зі своїм чоловіком. Лейбовіц пощастило застати безліч видатних діячів культури, науки, спорту. Вона створила грандіозну енциклопедію геніїв всього світу. На її роботи цікаво дивитися з позиції композиції, взаємодії з героєм, реквізитом і світлом. І хоча не у кожного фотографа буде можливість працювати на таких локаціях, з такою великою командою і дорогим реквізитом, кожному буде корисно подивитися декілька бекстейджів зі зйомок Лейбовіц, щоб зрозуміти, як вона працює зі світлом, як команда розставляє освітлювальні прилади, як відбувається спілкування з асистентами. Варто звернути увагу на те, що в роботі Лейбовіц часто користується об’єктивами з фокусною відстанню 28 і 35 mm і вкрай рідко застосовує довгофокусну оптику.

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР