По-осінньому яскраво-помаранчевий гарбуз – це не лише крем-супи та кекси, а й багато інших цікавих страв не лише на смак, а й на вигляд. Для цієї підбірки ми взяли рецепт Євгена Клопотенка рецепт гарбуза з оселедцем, а ще знайшли пухкий пиріг, який начебто приготувала ваша бабуся з Італії. І не обійшли стороною рецепт запеченого насіння – крута альтернатива снекам для вечірнього перегляду та для лінивих шанувальників гарбуза. Які страви з гарбуза можна приготувати, щоб потішити найрідніших – читайте нашу підбірку та зберігайте ті, які сподобалися найбільше.
ДОВІДКА:
У найтемніших сортів гарбузів із зеленою шкіркою – глибокий шовковистий смак; у яскраво-помаранчевих – солодкий «морквяний» присмак; блідо-помаранчеві витягнуті плоди – «овочеві» і нейтральні. Особливий смак кожного з сортів потрібно відчути. Якщо гарбуз до душі – є кілька свіжих ідей. Тим, хто думає, що не любить гарбуз, треба просто спробувати приготувати будь-який з солоних або гострих варіантів: наприклад, запекти зі шкіркою і присмачити орегано і часником або чилі та корицею.
ГАРБУЗОВИЙ МАРМЕЛАД
ПОДБАЙТЕ ПРО:
- 270 г цукру
- 500 мл кип’яченої води
- 500 г м’якоті гарбуза
- 70 мл лимонного соку сік
- 1 ст. л цукрової пудри
Обирайте мускатний або цукровий гарбуз, без темних плям. Розріжте гарбуз на кубики, залийте водою і варіть до м’якості. Далі протріть гарбуз і викладіть в іншу каструлю, засипавши цукром. Перемішайте масу і підігрійте на слабкому вогні.
Додайте лимонний сік через 2 хвилини та варіть до загустіння 10 хвилин. Мармелад повинен падати шматками зі столової ложки. Якщо маса ще занадто рідка, то варіть її довше.
Викладіть мармелад на застелене пергаментом деко, товщина якого повинна бути близько 1 см. Залиште на 10-12 годин до повного загустіння. Наріжте на шматочки та посипте цукровою пудрою.
ГАРБУЗОВЕ НАСІННЯ З ЧАСНИКОМ ТА ПАРМЕЗАНОМ
ПОДБАЙТЕ ПРО:
- 1 чашка гарбузового насіння
- 1 ст. л розтопленого вершкового масла
- 1 ч. л порошку з часнику
- 1 ст. л пармезану
- 1 ч. л чорного перцю
Викладіть сухе чисте насіння на пергамент і збризніть рослинною олією на свій смак. Посипте насіння морською сіллю. Запікайте насіння 5-10 хвилин за температури 175 ° C або поки вони не почнуть ставати коричневими.
З’єднайте в тарілці розтоплене масло, часниковий порошок, перець і пармезан. Додайте насіння і перемішайте, щоб суміш покрила їх. Поверніть насіння на деко і запікайте ще 5 хвилин.
Дайте їм охолонути та насолоджуйтеся!
ЛАЗАНЬЯ З ГАРБУЗОМ
ПОДБАЙТЕ ПРО:
- 1 кг гарбуза
- 350 г листів лазаньї
- 2 зубчики часнику
- 2 ст. л оливкової олії
- 30 г волоського горіха
- 60 г вершкового масла
- 50 г борошна
- 700 мл молока
- 200 г зеленого горошку
- 300 г шпинату
- 150 г моцарели
- 1-2 щіпки солі
- сіль і перець (на смак)
Розігрійте духовку до 180°C. Очистіть і поріжте тонкими скибочками гарбуз, викладіть його разом із подрібненим часником на деко, застелене пергаментом. Посоліть, поперчіть і полийте оливковою олією. Запікайте 20 хвилин.
Для того, щоб приготувати соус, розтопіть в каструлі вершкове масло і обсмажуйте на ньому борошно протягом 1 хвилини. Додайте молоко трьома порціями, постійно помішуючи, і варіть, поки суміш не почне густіти. Додайте сіль, терту моцарелу, подрібнені ядра волоського горіха, зелений горошок і порізане чисте листя шпинату. Варіть ще 1-2 хвилини.
Форму для запікання змастіть оливковою олією. На дно викладіть листя лазаньї, зверху викладіть третину гарбуза і залийте третиною соусу. Повторіть шари кілька разів, але так, щоб зверху залишився шар соусу. Випікайте в духовці 30-35 хвилин. Для подання посипте страву подрібненим волоським горіхом.
ПУХКИЙ БАБУСИН ПИРІГ З ГАРБУЗА
ПОДБАЙТЕ ПРО:
- 4 яйця
- 130 г цукру
- 250 г борошна
- 4 ч.л розпушувача
- 300 г родзинок
- лікер (ром, бренді на вибір) для аромату
- 400 г запеченого гарбуза
- сіль
- 125 мл оливкової олії
- цедра і сік одного лимона
Гарбуз збити в блендері в пюре. Родзинки промити, насухо витерти й присипати борошном. У тарілці збити яйця і цукор, додати лікер, масло, цедру і сік лимона, посолити, влити гарбузове пюре. Перемішати.
Акуратно додати борошно і розпушувач, родзинки, замісити тісто. Різні сорти гарбуза дуже відрізняються за соковитістю, тому якщо тісто здається рідкуватим, можна додати борошна.
Випікати в кексовій або круглій формі 24 см на 180°C 60 хвилин.
ГАРБУЗ З ОСЕЛЕДЦЕМ
ПОДБАЙТЕ ПРО:
- 200 г гарбуза
- 200 г оселедець філе (слабосолоний)
- оливкова олія (для запікання)
- 100 мл натурального йогурту
- сіль, перець (на смак)
Духовку розігріваємо до 180 градусів. Гарбуз ріжемо невеликими шматочками, викладаємо на деко, застелене пергаментом, поливаємо кількома краплями олії й ставимо запікати до напівготовності. Гарбуз повинен залишатися трохи твердим. Зазвичай це 12 хвилин (час може різнитися). Дістаємо з духовки й даємо охолонути.
Зверху кожного шматочка гарбуза викладаємо нарізаний оселедець. У йогурт додаємо трохи солі й свіжозмеленого перцю. Подаємо закуску разом з соусом.