#НаШляху: дерев’яні церкви, Синевир та Мукачівський замок

Неповторний край з мальовничими краєвидами, які приваблюють туристів та відпочивальників не тільки з усіх куточків України, а й з усього світу – Закарпаття. Своєрідна краса природи, курорти, яскраві маршрути, комфортна інфраструктура – усе це зробило цю територію масового туризму.

І якщо вам здається, що в усіх цікавезних локаціях ви вже побували, то після знайомства з осередками проєкту «Шлях Закарпатського живопису» ви зміните свою думку на абсолютно протилежну. Куди поїхати на Закарпатті, що подивитися, де відпочити та надихнутися – розповідаємо. Команда проєкту зібрала ці місця так, аби ви могли зручно спланувати свою мандрівку і обрати окремий напрям. Кожен осередок – це не лише географічна локація, а й природна творча майстерня, де свого часу жили та писали закарпатські художники. Про Ужанську та Воловецько-міжгірську верховину ми розповідали тут. А сьогодні знайомимо вас з Рахівщиною та прекрасним містом Мукачево.

Space спільно з ГО «Культурна платформа Закарпаття» презентує проєкт «Шлях Закарпатського живопису», присвячений природній та історичній спадщині регіону. Ми знайомитимемо читачів з маршрутами регіону, де всі точки – це сюжети з картин художників Закарпатської школи живопису, яка стала культурним та соціальним феноменом регіону. Нетрадиційний маршрут, який ви обираєте самі! Ми відкриваємо маловідомі визначні локації, місця сили та перлини культурної й природної спадщини.

РАХІВЩИНА

Якщо вам хочеться повністю пірнути в всесвіт гуцульських традицій, зустрітися віч-на-віч із могутньою Говерлою та Петросом або відправитися на полонини разом із тисячами овець. А ще саме тут знаходиться географічний центр Європи. Хіба не дивовижа, погоджуєтеся? Тоді цей Шлях — точно ваш.

Пізнати неповторний колорит давніх традицій та ландшафтів, подолати Говерлу та випробовувати себе на міцність сходженням на Піп Іван — усе це можна зробити саме на Рахівщині. А ще відвідати одне з найславетніших місць зі списку ЮНЕСКО — старовинна дерев’яна Святовознесенька церква в Ясінях, одна з найдосконаліших на всій Гуцульщині. Її ще називають Струківською, на честь вівчаря, що й звів цю церкву для вшанування порятунку своєї отари. Тут ще тішить око та душу і найвисокогірніший водограй Труфалець, що поруч із селищем Кваси. І якщо набратися трошки терпіння, залишившись в селищі на ніч, то можна дочекатися унікального видовища. Тоді важко зрозуміти, де розпочинаються зорі, а де закінчуються теплі вогні на схилах гір.

ПУНКТИ: селища Ясіня, Кваси та місто Рахів.

МІСЦЯ: церква Успіння Пресвятої Богородиці, стоянка первісних людей біля с. Біла Церква, обсерваторія на горі Піп Іван.

ПРИРОДА: долини річок Чорної та Билої Тиси, Чорногірський хребет з найекзотичнішими вершинами Говерлою та Петросом, Яблунецький перевал, урочище Щаул, Свидовецький хребет з озерами Геришаскою та Ворожескою.

ХУДОЖНИКИ: Йосип Бокшай, Іван Шутєв, Золтан Шолтес, Іван Ілько, Антон Кашшай, Андрій Коцка, Євген Контратович, Адальберт Ерделі.

МУКАЧЕВО

Мукачево — саме та локація, де можна потішити себе смачною їжею, здійснити екскурс до винарень та насолодитися панорами та краєвидами, які надихають настільки, що хочеться взятися за мольберт і приміряти на себе іспостась художника. Тут і зародилися початки закарпатської школи живопису, адже великі художники саме тут робили художні спроби та шукали свого шляху. Тут — той самий будинок, де мешкала родина Адальберта Ерделі, позаяк його босоноге дитинство пройшло саме у Мукачево, просто під підніжжям легендарного замку. Адальберт спостерігав із вікна батьківської хати за баштами та мурами замку. Тут він і навчався, згодом учителював упродовж 6 років. Разом із Ерделі в Мукачівській королівській гімназії вчився і Йосип Бокшай, який став для Адальберта товаришем та напарником. Вони обоє стали контрастами закарпатської школи живопису. Один із них був затятим експериментаторм, а інший — шанувальником класичного мистецтва. між світом Європи та карпатських традицій.

Відвідати місто, де розпочинали свою творчу дорогу два велетні закарпатського живопису? Вдихнути аромат річки Латориці та насолодитися заходом сонця, котрий так грайливо блистить на бані Свято-Миколаївського монастиря? Залюбки разом із проєктом #НаШляху. Зберігайте маршрути та плануйте неймовірні подорожі завдяки диджитал-мапі.

ПУНКТИ: селища Гукливе, Пилипець, Синевир, Колочава, Вільшани, Річка.

МІСЦЯ: Мукачівський замок.

ХУДОЖНИКИ: Йосип Бокшай, Золтан Шолтес, Іван Ілько, Андрій Коцка, Адальберт Ерделі.

Вибір редакції

[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”8379, 10546, 10879″ offset=””]

Топ-3 публікації

[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”11109, 10691, 10979″]
ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
0ab69c0be7111
 4
7вишні111
IMG_1567111
1 адвенти-1
HOUSE of GUCCI
photo_2024-11-28_12-16-51
1 ч пт
55e99f75faa1bafe9a11111111
unname