Часто під час ремонту чи облаштування оселі батьки навіть не задумуються про те, як зробити домівку безпечною для маляти. Яких рекомендацій варто дотримуватися?
ВІКНА, БАЛКОНИ, ПІДВІКОННЯ
- Варто змінити усі ручки на вікнах на ручки із захисними замками. Це можна зробити і самотужки. До слова, москітна сітка не врятує вашу дитину, позаяк не витримає ваги дитини, якщо вона на неї зіпреться.
- Чисті балкони (якщо ви зберігаєте там певні речі) або ж недоступні для вашого маляти. Чистий балкон такий, який не містить крісел, підставок, вазонів чи столиків. Уникаємо всього, що дитина може сприйняти за сходинку, аби виглянути у вікно з балкона.
- Не забуваємо і про засклення балконів. Або можна використати листи органічного скла хоча б з одного боку на рівні очей вашого чада. Так ваша дитина побачить світ без потреби підійматися вище і перехилитися. Це зменшує ризики, але не дає точної гарантії.
- На якому б поверсі ви не мешкали, падіння навіть з перших поверхів передбачає у дитини психологічну травму. Це провокує страх висоти або перебування наодинці тощо.
ЗАБУВАЄМО ПРО ПРЯМІ ГОСТРІ КУТИ
- Двері, столи, підвіконня, пороги, табурети, шафи, полиці мусять бути без гострих кутів.
- Встановлюйте силіконові чи інші м’які накладки на гострі кути. Їх є чимало найяскравіших кольорів, форм і цін. Але пам’ятайте — що яскравіший колір має захисна клейка стрічка, то більше вона привертає дитячу увагу, тому можуть виникати постійні спроби маляти її віддерти. Обирайте не надто яскраві кольори.
РОЗЕТКИ
- Кожну розетку прикриваємо спеціальними «заглушками». Їх можна знайти в магазинах комплектами. Підбирайте саме такі, які підійдуть для ваших розеток. Про це дізнавайтеся раніше перед купівлею. За умовами українського законодавства так товари не підлягають поверненню.
- Встановіть пристрій захисного відключення або як його ще називають «дифреле». Завдяки їй ваша квартира знеструмлює, щойно жива істота торкнеться оголеного дроту або ж пошкодженої поверхні електроприладів.
ВАННА
- Вмикайте спершу холодну воду, а потім гарячу. Робіть так самі, а також привчайте до цього дитину.
- Всю побутову хімію зберігаємо у найвищих місцях.
- Покриття у ванній кімнаті не повинно бути слизьким, а якщо від цього нікуди не дітись, то варто додати до інтер’єру килим.
- Ніколи не залишайте дитину у ванній наодинці. Навіть на долі секунди. Якщо вам терміново треба відійти, то беріть дитину з собою.
КУХНЯ
- Крани газової плити, на які варто одягати захисний ковпачок. Так дитина не зможе їх крутити.
- Встановлюйте спеціальний екран, який захистить дитину від відкритого вогню на плиті та від потрапляння крапель/шматків гарячої страви. Його можна прикріпити на поверхню шафи з духовкою. І не забуваємо користуватися розташованими якомога далі від краю плити конфорки.
- Перекладіть у недоступні для дитини місця усі крупи, бобові, макаронні вироби.
- Скляний посуд, виделки, ножі, пляшки мусять бути у верхніх шафах.
- А щоб дитині було цікаво на кухні, то варто виділити окрему шафу, куди можна покласти не лише іграшкові інструменти, а й безпечні кухонні прилади: посуд, який не б’ється, ложки, силіконові форми для випічки тощо.
Матеріали за темою
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”12664, 11536, 11189″][eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”2″ column_number=”2″ space_between_items=”huge” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”8553, 9802″]