Веснянки – проблема чи гордість?

Веснянки – це різновид пігментних плям, які в основному з’являються на обличчі, руках, верхній частині спини і грудей. Вони мають округлу форму і жовтувато-коричневий відтінок. Активність пігментації веснянок залежить від пори року. Так, взимку вони стають практично непомітними, а влітку, під впливом сонячних променів, з’являються у всій красі.

Розбираємось разом, як і чому з’являються веснянки та як за ними доглядати?

ЧОМУ З’ЯВЛЯЮТЬСЯ ВЕСНЯНКИ?

Передусім веснянки залежать від спадковості. Пов’язані вона зі змінами, які відбуваються в клітинах меланоцитах. Саме ці клітини відповідають за синтез меланіну. Найчастіше веснянки з’являються у світловолосих, рудоволосих і світлооких людей. Адже у них в шкірі міститься недостатня кількість меланіну. Веснянки – це своєрідний захист організму від сонячних опіків і переродження клітин під впливом ультрафіолету. Крім спадкового чинника веснянки можуть з’являтися через:

— гормональний дисбаланс;

— часті пілінги;

— постійні стреси;

— захворювання печінки і жовчного міхура;

— гіповітаміноз.

ЯК З'ЯВЛЯЮТЬСЯ ВЕСНЯНКИ?

Вітамін D – це найголовніша користь сонця для нашого здоров’я. Але часто наше перебування під прямими сонячними променями завершується тим, що шкіра покривається десятками маленьких веснянок. Поява ластовиння є ознакою надмірного перебування на сонці з незахищеною шкірою.

Вони з’являються на відкритих ділянках шкіри, що піддаються впливу сонця – обличчі, руках, плечах і декольте. Веснянки сигналізують про те, що організм переходить в захисний режим. Коли ми багато часу проводимо на сонці, шкіра починає реагувати: виробляти меланін (пігмент шкіри), який покликаний захистити глибші шари шкіри і ДНК від ушкодження ультрафіолетовими променями.

ЧИ ВАРТО БОЯТИСЯ ВЕСНЯНОК?

Чи є тут людина, яка не ставила перед собою це питання? Хочемо вас відразу заспокоїти: веснянки – це не обов’язково небезпека. Їх варто відрізняти від інших більш важливих «міток» на тілі – родимок і пігментних плям.

Під мікроскопом у веснянок нормальна кількість клітин, що продукують пігмент, які виробляють додаткову його кількість. На відміну від веснянок, пігментні плями, також відомі як лентігіни, розвиваються в більш пізньому віці в результаті впливу сонця.

Якщо у вас є схильність до веснянок (зазвичай, це притаманно для людей зі світлою шкірою), не дивуйтеся, якщо з віком вони почнуть зникати. Насправді вони не зникають, а набувають інші форми пігментації, такі як лентігіни і родимки. Це сигналізує про пошкодження сонцем.

ЯК КОНТРОЛЮВАТИ ВЕСНЯНКИ?

Веснянки в основному нешкідливі, але це не означає, що ви не повинні за ними стежити (як, загалом, і за іншими «мітками» на шкірі). Наприклад, вам потрібно стежити за тим, щоб веснянки не темніли, що може статися навіть від невеликого впливу ультрафіолету. Це говорить про те, що ви переситилися сонцем і повинні терміново нанести на шкіру засіб з високим рівнем SPF.

Самі веснянки НЕ сигналізують про рак шкіри, дослідження показали, що чим більше у людей веснянок, тим вищий ризик розвитку захворювання. У людей з високою щільністю веснянок був виявлений більший ризик розвитку меланоми, ніж у людей без веснянок.

Висновок простий: якщо ви схильні до виникнення веснянок, тримайте руку на пульсі і відвідуйте дерматолога на регулярній основі, а також стежте за їх кольором і формою.

ЯК ЖИТИ З ВЕСНЯНКАМИ?

Вам можуть подобатися веснянки, особливо зараз, з розвитком моди на природність, але ви повинні пам’ятати, що це не тільки про зовнішність, а й про здоров’я. Веснянки говорять про те, що шкіра піддається ушкодженню сонцем. Ваше завдання вжити належних заходів обережності для їхнього запобігання. Розробіть план захисту від сонця і дотримуйтеся його:

  • носіть капелюх;
  • не забувайте про сонцезахисні окуляри;
  • намагайтеся перебувати в тіні;
  • вживайте протизапальну їжу, багату антиоксидантами;
  • нанесіть на шкіру сонцезахисний крем SPF 50.

Захист шкіри від сонця – це проєкт на все життя, але він того вартий!

Матеріали за темою
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”21348, 21245, 21206″][eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”21159, 21049, 21013″]
Топ-3 публікації
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_not_in=”21241, 21184, 8238″]
Вибір редакції
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”12520, 15524, 20226″ offset=””]
ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0
d363b35d1a45
black fr
 06.11