Щоразу, коли ви кидаєте білі шкіряні кеди або текстильні кросівки для бігу в пральну машинку, подумайте, чи не крається ваше серденько. Так, раніше такий спосіб очищення кросівок від бруду здавався оптимальним. Проте зараз можна з упевненістю сказати, що такий метод лише псує взуття. Коли ваші кросівки втратять свій першочерговий вигляд або стануть жертвою дощового музичного фестивалю, найправильнішим рішенням буде віддати їх у спеціальний сервіс, де очищенням і реставрацією займуться професіонали. Але якщо у вас немає часу чекати і потрібно терміново почистити взуття, існує перевірений спосіб, який точно не зашкодить вашим кросівкам.
ЯК ПРАННЯ В МАШИНЦІ ВПЛИВАЄ НА КРОСІВКИ?
Основна причина, чому краще не прати кросівки у пральній машинці полягає в тому, що під час обертання барабана матеріали, з яких зроблені кросівки, сильно зношуються. Крім того, вода під час прання потрапляє у внутрішню частину підошви, а через це під час сушіння вона висихає і втрачає амортизаційні якості.
Верх кросівка розклеюється, втрачається форма і він перестає щільно прилягати до стопи. Під час активної ходьби або бігу це може призвести до травм (навряд чи вам захочеться з’явитися в травмпункті через те, що лінь правильно почистити кросівки). Тому запам’ятайте: кращий спосіб догляду за кросівками – ручне очищення.
ЯК ПРАВИЛЬНО ПРАТИ КРОСІВКИ?
Повірте, це не дуже складно і навряд чи займе у вас багато часу. Вам достатньо мати під рукою нашу інструкцію.
- Підготуйте операційну. Вам знадобиться зручна місткість, наприклад, старий тазик з теплою (не гарячою) водою, спеціальний засіб для чищення, пара рушників і щітка відповідної щільності: занадто жорстка щетина може пошкодити матеріал. Для очищення підошви, до речі, багато хто використовує старі зубні щітки: вони дуже зручні за розміром і круто справляються із завданням.
- Підготуйте пацієнта. Вийміть з кросівок устілки і шнурки – їх варто випрати окремо і теж вручну. Так, шнурки не можна прати в машинці – їхні пластикові або металеві кінчики можуть пошкодити барабан. Протріть кросівки м’якою серветкою від пилу. Всередину покладіть рушник, щоб вода не потрапила у внутрішні шари підошви.
- Розпочинайте операцію. Намочіть щітку в мильному розчині й акуратно очищуйте кросівки. Коли будете задоволені результатом, сполосніть взуття під водою і вийміть з неї рушник.
- Поставте кросівки сушитися у кімнатній температурі. Ні в якому разі не намагайтеся прискорити цей процес за допомогою батареї або фена. Для кращої повітропроникності радимо підняти язичок наверх.
- Обробіть кросівки брудо- і вологовідштовхувальними засобами. Для збереження свіжості обробіть внутрішню поверхню антибактеріальним дезодорантом для взуття. Дайте засобам повністю вбратися.
І звичайно, не забувайте про профілактику: чим швидше ви почистите кросівки від бруду, просто скориставшись серветкою, тим менше часу вам доведеться витратити на глибоке очищення.