«Гусяча шкіра»: як доглядати за шкірою з фолікулярним гіперкератозом

Гусяча шкіра – це просторічна назва дерматологічного захворювання фолікулярний гіперкератоз (ФК). Його основна ознака полягає в надмірному зроговінні шкіри. Про фолікулярний гіперкератоз та його симптоми, а також догляд за такою шкірою розповідаємо у матеріалі.

Захворювання виникає в результаті порушення процесу відновлення шкіри, під час якого наростання нових клітин відбувається занадто швидко, а старі клітини не злущуються так, як повинно бути.

Найбільш часта локалізація патології – це щоки, плечі, стегна і сідниці. Гусяча шкіра має певну сезонність: загострення виникає в холодну пору року і практично повністю припиняється влітку.

Прояви фолікулярного гіперкератозу обумовлені тим, що мертві клітини шкіри у вигляді лусок заповнюють волосяні фолікули й утворюють характерні «пробки». Унаслідок цього формуються маленькі вузлики на шкірі плечей, передній поверхні стегон, щоках і сідницях. Дуже часто шкіра навколо вузликів схильна до сухості, подразнення та почервоніння. Прояви фолікулярного кератозу яскраво виражені, захворювання супроводжується типовими зовнішніми змінами шкіри. У деяких випадках елементи висипу приносять неприємні відчуття у вигляді свербежу і болю.

СИМПТОМИ ФОЛІКУЛЯРНОГО ГІПЕРКЕРАТОЗУ

  • жорстка і шорстка структура шкіри, деякі пацієнти порівнюють її з наждачним папером;
  • елементи висипу розташовуються хаотично, немає певної закономірності, від декількох штук до сотень можуть з’являтися на будь-якій ділянці тіла, за винятком слизових оболонок;
  • розміри патологічних елементів зазвичай варіюються від 1 до 3 мм, іноді гіперкератоз супроводжується збільшенням жировиків і прищів;
  • червона висипка може давати хворобливі відчуття, що характерно для захворювання в підлітковому віці, а коричневі елементи частіше з’являються у дорослих.

ЯКИМ ПОВИНЕН БУТИ ДОГЛЯД ЗА ШКІРОЮ?

Під час догляду за шкірою з фолікулярним гіперкератозом важливо запобігати сухості та звертати увагу на зволоження. Утримуватися потрібно від усього, що може викликати подразнення та сухість, зокрема використання грубих скрабів, мочалки, звичайного брускового мила тощо.
Для зменшення проявів фолікулярного гіперкератозу необхідний постійний і тривалий догляд. Якщо людина перестає доглядати за шкірою, то висипання доволі швидко повертаються в попередній стан.

ЧОГО НЕ МОЖНА РОБИТИ?

Людям із шкірою, у яких раніше були алергічні реакції у вигляді висипання та свербежу на певні засоби для прання, а також людям, які підозрюють реакцію на них, варто розглянути гіпоалергенні порошки й гелі.

Насамперед потрібно привчитися правильно купатися та в періоди загострення не приймати гарячі ванни. Для підтримання зволоження шкіри взимку рекомендують використовувати вдома зволожувач повітря. Потрібно уникати носіння грубого, тісного одягу, одягу з вовни, який викликає тертя та подразнює шкіру.

Матеріали за темою
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”20962, 5371, 23087″][eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”22849, 22597, 22305″]
Топ-3 публікації
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”23224, 8942, 23385″ offset=””]
Вибір редакції
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”12520, 15524, 20226″ offset=””]
ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
cover-1
IMG_7737глв11111111111
 кулонів Moments (1)
DiaDia_DenimDrop_Campaign11
EmptyName 70
bzqOfaWH7lafLruLlgg6o8zi11111111111
Merezhyvni red5
_MG_1976
_MG_9191 (3)j
How to sleep (6)1111111111