Сучасне етно: небанальні речі з етномотивами від українських брендів

З минулого року в Україні відбувся «бум» на патріотичний одяг, з’явилися сотні нових дропів, у яких вітчизняні бренди бралися за переосмислення етнічних мотивів. І, будьмо відверті, за цим бажанням часто ховався хайп та повне нерозуміння того, яке сакральне значення для нас має традиційний одяг. Порізані старовинні хустини, недоречні принти, відсутність сенсів – це те, що спіткало багатьох «хайпожерів» та зіграло з ними у злий жарт.

 

Відтак, українці почали більше цікавитися реальними традиціями та походженням етнічного одягу. Велика кількість брендів грамотно й комплексно підійшла до вивчення нашої культурної спадщини та надала їй нового звучання. Напередодні Дня вишиванки ми вирішили зібрати в одному матеріалі ті бренди, чиї колекції речей і аксесуарів з етномотивами варто носити з гордістю.

 

Керсетки від Gaptuvalnya

Instagram: @gaptuvalnya

Керсетки від Gaptuvalnya – це речі, які нагадують одяг наших бабусь і прабабусь. Ця традиційна безрукавка надихає не тільки своїм кроєм, але й палітрою яскравих кольорів, які розливаються в її вишивці. Особливої уваги заслуговує керсетка з дизайнерською вишивкою «Гори», натхненна красою природи українських Карпат. Бренд закликає носити традиційний одяг без особливих приводів, адже він – поза часом і трансформується разом із суспільством.

До речі, нещодавно Gaptuvalnya презентували колекцію, натхненну традиційним строєм регіону Опілля, присвячену прийдешньому святу.

Лінійка KHUTIR від PODYH

Instagram: @podyh_ua

Колекція KHUTIR присвячена українській народній архітектурі. Лінійку охарактеризували як «діалог з минулим», крок до розуміння самобутності, своєрідності українського народу та його архітектурних традицій. До неї увійшло три образи-омажі: хата-мазанка, втілена у білій тенселовій сукні, лляній спідниці та солом’яній сумці; дерев’яна церква, втілена в луці з подовженого жилета, штанів палаццо і сумки Dranka bag. Завершальним образом став вітряк, фасад якого було передано у в’язаній сукні, прикрашеній аксесуаром із обпаленого дерева та сумкою через плече.

 

Вишитий одяг від Etnodim

Instagram: @etnodim

Бренд, який ще до повномасштабного вторгнення змінив уявлення українців про традиційний вишитий одяг. Etnodim створює такі речі, які варто передавати від покоління до покоління. І підтвердженням цього є той факт, що минулого року їхня вишита сорочка «Слово», присвячена Розстріляному Відродженню, потрапила до архіву музею Івана Гончара.

 

«Веснянка» від Litkovska

Instagram: @litkovska_official

Алюзії на традиційний український костюм – так можна описати колекцію Лілії Літковської. У цьому дропі ми відзначаємо легкі й невагомі сукні з торочками і мереживом. Перед суконь нагадує нам традиційну українську сукню-вишиванку, проте виконану у притаманному мінімалістичному й стриманому стилі бренду.

 

Дебют Gunia Project з вишитими сорочками

Instagram: @gunia_project

Нове тлумачення традиційного строю, творча реінтерпретація давніх прикрас та аксесуарів – так описує дебютну колекцію вишитого одягу Gunia Project. І цей дебют видався напрочуд вдалим, адже бренд зумів у власному стилі переосмислити декоративно-ужиткове мистецтво. Бренд відзначив, що вишиті орнаменти Gunia Project – це альтернативне продовження традиції в сучасній уяві. Взори їхніх вишитих сорочок – це варіації і доповнення різноманітних елементів, зібраних з керамічних кахлів Чернігівщини та буковинської мальованої скрині 1909 року.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Квіти, золото та етномотиви: на які трендові деталі варто звернути увагу у цьому сезоні

«Її одягає весь сучасний світ»: з чим поєднувати вишитий одяг

Як стилізувати вишиванку у повсякденний гардероб

З чим поєднувати вишиванку: 5 стильних способів від бренду вишитого одягу «Vovna»

 

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
-сайт-new (2)
USUAL_16111
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0