Не тільки Барбі: 7 знакових фільмів, знятих жінками

На головній: режисерка Софія Коппола

1 серпня стало відомо, що «Барбі» став найкасовішим фільмом, який зняла жінка. Стрічка Ґрети Ґервінґ зібрала вже понад 850 мільйонів доларів у світовому прокаті і, найімовірніше, перетне позначку у мільярд доларів! Така популярність та успіх історії про ляльку Барбі надихнули нашу редакцію пригадати й інші іконічні фільми, які були зняті жінками. Пропонуємо обрати для себе фільм на вечір вихідного дня від знакових режисерок минулого й сучасності.

 

«Фортепіано» (реж. Джейн Кемпіон)

На перший погляд здається, що стрічка не має сюжету. Історія про німу жінку, що переїжджає до Нової Зеландії разом із донькою та своїм піаніно, аби укласти шлюб з чоловіком, який абсолютно байдужий до її захоплень. Фортепіано жінки опиняється у власності зовсім іншого чоловіка  і тоді їхня історія набуває нових поворотів…

Стрічка отримала низку престижних нагород, зокрема «Золоту пальмову гілку» Каннського кінофестивалю та два «Оскара».

 

«Клео від 5 до 7» (реж. Аньєс Варда)

Фільм легендарної Аньєс Варди вважається однією з перлин напрямку Нової хвилі у кінематографі Франції 50-60 років XX ст.

Головна героїня стрічки – молода співачка Клео, яка очікує результати аналізів дослідження стану її здоров’я. У цей час глядачі мають змогу поспостерігати за роздумами героїні та життям Парижу…

 

«Труднощі перекладу» (реж. Софія Коппола)

Екзистенційна драма про самотність двох незнайомців у чужому місті. Головні ролі виконали Білл Мюррей та Скарлетт Йохансон. Софія Коппола писала сценарій фільму 5 місяців.

Боб, американська кінозірка середнього віку, приїхав до Токіо на зйомки реклами віскі, а Шарлотта, молода випускниця коледжу, супроводжує свого чоловіка-фотографа. Обидва герої загублені у власних життях, відчуваючи відірваність від навколишнього світу…

 

«Американський психопат» (реж. Мері Геррон)

Цей психологічний фільм жахів режисерки Мері Гаррон розповідає про багатого інвестиційного банкіра Патріка Бейтмана, який, неначе по спіралі занурюється у світ насильства та розпусти. Фільм досліджує капіталізм, нарцисизм і розмиту межу між реальністю та фантазією.

 

«Земля кочівників» (реж. Хлої Чжао)

Хлої Чжао – друга жінка, яка отримала нагороду за найкращу режисуру на церемонії «Золотий глобус» за 78-річну історію її існування. «Земля кочівників» – історія про жінку, яка, втративши все, вирушає у подорож американським Заходом, живучи як сучасний кочівник, що живе у фургоні. Таких як вона – безліч, і з сукупності замальовок про долі кочівних літніх американців і складається фільм.

 

«Портрет дівчини у вогні» (реж. Селін Ск’ямма)

Французький історичний драматичний фільм, написаний і знятий Селін Ск’ямма. Дія стрічки розгортається у Франції наприкінці 18 століття і розповідає історію лесбійського сексуального зв’язку між аристократкою та художницею. У молодої художниці Маріанни з’явилося замовлення написати портрет аристократки Елоїзи, яка невдовзі вийде заміж. Проте, у  процесі створення картини, жінки поступово зближаються…

 

«Маленькі жінки» (Ґрета Ґервінґ)

Екранізація однойменного класичного роману Луїзи Мей Олкотт від Ґрети Ґервінґ пропонує свіжий погляд на вічні теми сестринства, кохання та прагнення до мрії, зокрема завдяки талановитому акторському складу та майстерній режисурі.

Феміністська драма Ґрети Ґервіґ надихає: головні героїні, сестри Марч, міркують про свої мрії стати художницями, акторками і письменницями, поки весь світ намагається пояснити їм, що головне – вдало вийти заміж.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

7 легких літніх фільмів на вихідні

Втеча від реальності: чому ми любимо переглядати старі фільми та серіали?

5 фільмів з весняним настроєм

Сильні і відважні: фільми про жінок, які варто переглянути 8 березня

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
_P6A1659в
le carassin
Screenshot
PYJAMAZZZ_SD_24_09
herbalcraft
3067c6ddbc69ec52a0614b8b2ab2e6861111111111111111111111
Співзасновникит
-сайт-new-_2_
IMG_7174
31489e7865e09ca11111111111111111