Щоб вирішити цю проблему на п’ятах, потрібно знати причини її виникнення. Причини виникнення тріщин на стопах можуть бути викликані зовнішніми факторами, а також проявом більш серйозних захворюваннь. Дізнаємося разом, чому виникають тріщини на п’ятах та як правильно їх лікувати.
ЧОМУ З’ЯВЛЯЮТЬСЯ ТРІЩИНИ НА П’ЯТАХ?
- Дефіцит вітамінів в організмі. Через нестачу вітамінів А, D і Е шкіра починає грубіти й лопатися. Виправити ситуацію допоможе правильно підібраний комплекс вітамінів, та збалансований раціон, який містить достатню кількість фруктів, овочів, зелені і горіхів.
- Пити більше води. Вода відіграє важливу роль у функціонуванні всіх життєво важливих систем. Визначте свою норму відповідно до ваги тіла, фізичних навантажень і уникайте зневоднення.
- Захворювання шкірних покривів. Бактерії та грибки можуть порушити цілісність зовнішнього шару, через що шкіра стає більш потовщеною і нееластичною.
- Неправильно підібране взуття. Занадто тісне, з ненатуральних матеріалів (екошкіра, гумовий і каучуковий матеріал)взуття призводить до деформації м’яких тканин, надмірної пітливості (гіпергідрозу) і розмноженню хвороботворних бактерій.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Гіпергідроз: чому виникає надмірна пітливість і як її подолати
Гіпергідроз: чому виникає надмірна пітливість і як її подолати
- Хвороби внутрішніх органів. До захворювань належать хронічні форми цукрового діабету, порушення роботи щитоподібної залози і йододефіцит, порушення роботи травної системи і функціонування ШКТ, хвороби нирок і печінки. Все це може призвести до порушення водно-сольового балансу і появи тріщин.
- Гіперкератоз. Це захворювання провокує потовщення рогового шару епідермісу. Гіперкератоз робить шкіру більш щільною, малоеластичною, знижує її чутливість до зовнішніх впливів. Найчастіше виникає після механічних травмувань та сухості шкіри. Прояв гіперкератозу часто призводить до порушення цілісності шкірного покриву і утворення тріщин, які супроводжуються хворобливими відчуттями. Шкіра більш схильна до інфікування грибковими інфекціями.
ЯК ПОЗБУТИСЬ ТРІЩИН НА П’ЯТАХ?
Лікувати тріщини потрібно спеціальними кремами, медичними засобами та інструментами, які рекомендує лікар-подолог після ретельного огляду та аналізу вашої проблеми. Самолікування може бути ефективним тільки на початкових стадіях ороговіння, в більш серйозних випадках варто звернутися до лікарів. Тріщини з грубими краями самі не загоюються.
Деякі випадки виникнення тріщин можуть бути пов’язані з різними шкірними захворюваннями, наприклад, іхтіоз, псоріаз, у випадку яких проведення певних процедур заборонено. Оглянувши вас, фахівець зможе призначити ефективне лікування. Обов’язково зверніться до лікаря, якщо ви хворієте на цукровий діабет. Тут є ризик підвищення ймовірності розвитку глибоких небезпечних ран на нижніх кінцівках. З цієї причини лікар може призначити додаткове лікування, наприклад, використання мазей з антибіотиками.
НАЙПОШИРЕНІШІ ПОМИЛКИ У ДОГЛЯДІ ЗА П’ЯТАМИ
Якщо проблема не виражена зовні і не пов’язана з носінням незручного взуття або з сезонними особливостями, то зазвичай потрібно шукати причину в неправильному догляді за стопами.
- «Збривання» затверділої шкіри. Часто люди намагаються позбутися від твердої шкіри за допомогою бритви. Цього не варто робити, оскільки травмований шар шкіри буде активніше регенеруватися, тобто твердий шар буде наростати ще більше;
- використання жорстких, абразивних інструментів для очищення стоп. Приміром, багато людей користуються пемзою, не знаючи про те, що вона кошлатить роговий шар, через що утворюються задирання, які ще більше сприяють утворенню тріщин;
- полірування затверділого шару шкіри до відчуття дискомфорту також призводить до того, що захисний шар шкіри буде відновлюватися в посиленому режимі.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Червоні цятки на шкірі або ангіоми: що це і як боротися?
Що таке ретинол та як він впливає на нашу шкіру?