10 баночок для догляду за шкірою обличчя, 3 креми для зони навколо очей та бальзам для губ у кожній сумочці. Знайома історія? У догляді за собою ми часто фокусуємося на обличчі, руках і волоссі. Проте є інші ділянки тіла, які мають свою специфіку та потребують особливого догляду. Ми забуваємо про неочевидні зони, які теж потребують зволоження і живлення. Розповідаємо у матеріалі, як правильно про них подбати.
ШИЯ І ЗОНА ДЕКОЛЬТЕ
Якщо ви хочете зберегти цю зону гладкою якомога довше, на жаль, замало буде наносити на неї залишки крему для обличчя. Тут важливий комплексний підхід: грамотно підібрана косметика, тренування, постава і правильне положення під час сну. Шкіра на шиї та зоні декольте у рази тонша, ніж шкіра обличчя. На ній менше сальних залоз, і тому, через брак ліпідів, їй важче утримувати вологу і підтримувати еластичність. У результаті ця область першою видає вік. У засобах для догляду шиї та зони декольте шукайте амінокислоти, сечовину, полісахариди й олігоелементи, що забезпечують достатнє зволоження і сяйво шкіри. Екстракти шовку будуть розгладжувати шкіру, а гіалуронова кислота – живити її.
ШКІРА ГОЛОВИ
У гонитві за красивим і здоровим волоссям ми купуємо безліч масок для зволоження, олійок та термозахисні креми, але часто забуваємо про шкіру голови. Це велика помилка, адже шкіра голови складається з фолікулів, які відповідають за стан волосся. Якщо вони пошкоджені, то і здоров’я пасом опиняється під загрозою.
Щоб підтримувати фолікули в нормальному стані, важливо правильно вибирати шампунь не за типом волосся, а за типом шкіри голови. Ще один спосіб подбати про неї – регулярно робити ексфоліацію. Це хороший спосіб видалити змертвілі клітини шкіри й забруднення. Адже коли ви використовуєте багато стайлінгу, часто використовуєте сухий шампунь, волосяні фолікули можуть забиватися. Ексфоліацію можна робити за допомогою спеціальних пілінгів для шкіри голови або щіток. Важливо також підтримувати правильний рівень pH шкіри – між 4 і 5. Він захищає від бактерій і грибків, звужує пори і робить волосся сильнішим.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Пілінг для шкіри голови: що це таке та чому він вам потрібний
ОВАЛ ОБЛИЧЧЯ
Птоз – одна з найголовніших ознак старіння, коли м’які тканини мігрують донизу, шкіра стає в’ялою і провисає. Звісно, ми не можемо протистояти таким процесам, проте можемо піклуватись про контур обличчя і тургор шкіри ін’єкційним та неін’єкційними способами. Ви точно чули про магію фейсбілдингу. А й справді, ті жінки, які робили вправи для обличчя, підтверджували, що слабкі м’язи підтягуються та зміцнюються, окреслюється контур обличчя, розгладжуються зморшки. Ще один спосіб зробити риси обличчя більш вираженими – самомасаж. Важко відмовити собі у такій приємній та водночас корисній процедурі.
ЛІКТІ Й КОЛІНА
Ви також пригадуєте про догляд за своїми ліктями лише тоді, коли наносите зволожувальний крем на руки та ноги? Варто приділяти особливу увагу догляду за ліктями й колінами. Адже ці зони – це область суглобів, і вона перебуває під постійним впливом. Крім того, ця шкіра товстіша за своєю природою і має трохи інший вигляд. Вона темніша, ніж на інших ділянках, може бути більш грубою і сухою, мати потертості й помітні ороговілі лусочки. Для догляду за цими ділянками варто вибирати продукти для зволоження з правильними компонентами: сечовиною (мінімум 10%), пропіленгліколем і оліями – мигдалевою, жожоба і кокосовою.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Як доглядати за шкірою обличчя восени – розповідає косметологиня Марина Примак
Як правильно доглядати за руками восени?
Дерматіломанія: чому виникає бажання пошкоджувати свою шкіру
Професійне європейське обладнання: які процедури можна зробити у Центрі естетичної косметології Тіло