Початок весни часто забирає багато сил через постійні зміни погодних умов, перепади температури, нестачу вітамінів після зими та багато інших чинників. Усі вони працюють на виснаження організму. Аби не завдавати йому додаткової шкоди, потрібно ретельно передивитись свій весняний раціон, який сприятиме покращенню здоров’я та краси. Розглянемо хороші звички, які неодмінно повинні стати вашою харчовою рутиною.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Правильне харчування: перехід на здоровий раціон
Їжте сухофрукти
Часто взимку та весною організм виснажується від маленької кількості вітамінів. Сухофрукти, горіхи та заморожені овочі та ягоди будуть вам у нагоді. Радимо скористатися такою порадою, адже запаси цієї їжі гарантовано будуть завжди корисними та легкими у приготуванні. Горіхи та сухофрукти завжди можна буде взяти з собою як перекус ,а з заморожених овочів та ягід можна зробити смачні страви та компот. В такому вигляді вони зберігають свої корисні властивості.
Пийте багато води
Завжди носіть з собою пляшечку води та протягом дня пийте її. Зранку випивайте склянку теплої води, після цього вже займайтесь ранковою рутиною. Можна пити з додаванням лимона та м’яти. Але не пийте воду з лимоном на голодний шлунок, адже лимонна кислота буде подразнювати його.
Їжте яйця
Немарно більшість сніданків мають у складі яйця, як основу ранкової страви. Адже саме відварні яйця мають у собі чи не мало вітамінів, чистий білок, залізо та багато елементів. Зазвичай будь-яке приготування яєць не забирає багато часу та є дуже легким.
Буряк та різнокольорові овочі
Буряк – один з найдоступніших овочів. Несе велику користь для серця та має у собі велику кількість вітамінів, яких часто не вистачає навесні. А правило поєднання декількох кольорів у страві дозволить урізноманітнити ваш раціон поживними овочами.
Їжте часто та невеликими порціями
Такий спосіб харчування забезпечує енергійність та працездатність. Невеликі порції дадуть змогу організму переробляти швидше їжу. Не буде відчуття постійного голоду і швидко почуватиметеся ситими. Головне правило – не давати собі переїдати через відчуття, що ви недостатньо поїли. Також важлива регулярність прийомів. Не лишайте себе надто довго голодними чи навпаки не їжте надто часто, якщо ви щойно поїли.
Зменшіть вживання цукру та солі
Цукор ненадовго дає відчуття ситості, адже це пусті калорії. Його краще замінювати сухофруктами, яблуками, цитрусовими. А сіль підвищує тиск та провокує набряки через затримку води в організмі, тому її варто мінімізувати.
Правильне приготування
Старайтесь менше споживати смажену їжу та надавайте перевагу печеним, вареним, тушкованим стравам. Якщо ж ви хочете посмажити яйця з овочами, омлет чи картоплю, то краще робіть це на воді чи оливковій олії.
Рухливість
Що може бути кращим за хороший обід після прогулянки на свіжому повітрі чи тренування? Завжди намагайтесь доповнювати свій день активністю. Не займайтеся спортом на ситий шлунок. Краще приділіть цьому час з легким відчуттям голоду та після цього поїжте або зробіть перекус.
Контролюйте свій емоційний стан
Не дайте стресу та тривозі лишати вас довго без апетиту чи навпаки – провокувати переїдання. На початку весни часто спостерігаються зміни в настрої. Проконсультуйтеся у лікарів, щоб забезпечити собі стабільний настрій та апетит.
Фото: Rouje, Behance