Tears of empathy: розвиваємо емпатію, як, чому та навіщо?

«Емпати, ви як?», – коментарі, які ви можете читати під чутливими відео чи фото, які адресовані особливо вразливим людям. І хоча не завжди контент буває настільки щемливим, емпати думають інакше. І через це їх часто асоціюють з плаксіями, знецінюючи почуття. Хоч це далеко не лише про вразливість, а про вміння співчувати та поділяти почуття інших. Тож дізнаймося, для чого нам емпатія та як її розвинути.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Popcorn brain: що це за явище і чому воно знайоме кожному?


Емпатичний = слабкий

Часто в більшості складається хибне враження про емпатичних людей, через те, що вони здатні щиро висловлювати свої емоції та почуття до інших. Однак не варто забувати те, що емпати не егоїстичні та часто підтримують тих, хто цього потребує.
Варто пам’ятати, що емпатія – це не про драматичних людей, які непритомніють від будь-чого. Саме емпатичність дозволяє їм бути більш гуманними та ставитися з розумінням до інших. Люди з цією рисою здатні переживати та розділяти чиїсь емоції.

Для чого нам емпатія?

Людина – соціальна істота. Навіть інтровертам інколи хочеться побути в оточенні інших. Соціум завжди вимагає спілкування з людьми, це навіть може бути просто обслуговування у якомусь магазині. Ми завжди потребуватимемо контакту, а значить й розуміння один до одного. Сьогодні, як ніколи, усі ми вимагаємо розуміння та підтримки, адже через війну суспільство дуже «наелектризоване» й вразливе до багатьох чинників, суспільних й політичних тем. Тому вміння поділяти почуття інших допомагає людині легше проживати складні часи.

Як розвинути емпатію?

Наприклад, книга «Маленький принц» Антуана Екзюпері змушує пережити усі його почуття під час читання, що дозволяє глибше відчувати й розвиває емпатію. Серед фільмів теж є чимало хороших варіантів для перегляду. «Маленькі жінки» – історія чотирьох сестер, що живуть у небагатій сім’ї в Америці. Фільм про дівчат, які ростуть разом, закохуються й виростають в небагатій сім’ї у нелегкий історичний час. «Щедрик»  – українська історична драма режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко за сценарієм Ксенії Заставської. Фільм описує події Другої світової війни та трьох різних сімей, які живуть по сусідству й виховують своїх доньок, що товаришують між собою, але війна кардинально змінює їх життя…

Якщо я не емпатична людина – це погано? Чому емпатія може бути шкідливою?

Відчуття емпатії дається далеко не всім. Її відсутність це і не погано й не добре, однак краще спробувати працювати над її розвитком. Потрібно пам’ятати, що ми не можемо однаково сприймати різні ситуації інших.

Емпатія не може бути конструктивною, коли її надто багато. Тому може шкодити тим, хто надто переймається за все. Тут існує золоте правило – краще бути трішки осторонь від чужих проблем, але знаходитись на достатній відстані, щоб у разі потреби протягнути руку допомоги. Інакше, якщо стояти надто близько, то ваша емпатія затягне вас у прірву й ви ризикуєте самі потребувати допомоги. До надто вразливих тем потрібно завжди підходити з обережністю.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Чому ми так любимо ностальгувати і згадувати минуле – думка психологині

Депресія: як розпізнати та допомогти – розповідає психологиня Олена Будько

Чому ми стаємо забудькуватими і як розвивати пам’ять?

 

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
-сайт-new (2)
USUAL_16111
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0