Fresh & Dry: як вибрати дезодорант?

Одними з найбільш неприємних і делікатних проблем у догляді влітку є підвищене потовиділення і неприємний запах тіла. Саме в цей період кожен з нас стикається намагається відшукати той самий засіб, який допоможе вирішити ці питання. Однак навіть у такому, здавалося б, базовому питанні догляду є низка нюансів, про які варто знати.

Два в одному         

Більшість сучасних засобів поєднують в собі дві важливі функції – пригнічення потовиділення і усування неприємного запаху, адже раніше суто дезодоранти відповідали за маскування запахів, а антиперспіранти блокували виділення поту. Крім цього, на ринку з’являється дедалі більше натуральної косметики, у складі якої відсутні солі цинку й алюмінію, а відтак, за словами виробників, зменшується ризик забивання пор. Їхнє головне завдання – пригнічення життєдіяльності бактерій-провокаторів неприємного запаху.

Володарям чутливої шкіри дерматологи радять бути обережними з засобами, у складі яких є спирт, адже він може додатково пересушувати і подразнювати шкіру. Також краще уникати надто парфумованих дезодорантів, через віддушки, які можуть виступати подразниками.

Людям, які мають захворювання шкіри, зокрема псоріаз, атопічний дерматит тощо, потрібно особливо уважно обирати для себе дезодоранти чи антиперспіранти. Керуйтеся правилом – чим менша кількість інгредієнтів у складі засобу, тим краще.

Як наносити дезодорант?

Перше правило, яке варто пам’ятати під час нанесення дезодоранту, – це слід робити на сухій і чистій шкірі. Ви можете придбати найдорожчий засіб, однак він не дасть бажаного результату без дотримання гігієни тіла. Дезодорант краще наносити через 20-30 хвилин після душу/ванної і за кілька годин після гоління. Якщо у вас немає можливості прийняти душ, освіжіть шкіру за допомогою вологих серветок, але ніколи не застосовуйте антиперспіранти та дезодоранти на вже спітнілу поверхню шкіри.

Якщо ви відчуваєте потребу у нанесенні засобу не лише під пахви – не обов’язково купувати додаткові чи «спеціальні» дезодоранти для інших зон. Зазвичай це лише маркетинговий хід, тому немає нічого страшного, аби використовувати однин засіб ще й на стегнах чи під колінами.

Кульковий, аерозоль чи пудра?

Нині існують різні форми дезодорантів і антиперспірантів. Який з них обирати – питання індивідуальне. Кожен з них має свої переваги й недоліки. До прикладу, дезодоранти у стіках найчастіше радять дерматологи і вважають їх найбільш ефективними у боротьбі з неприємними запахами. Кулькові засоби популярні завдяки аплікаторам, що з легкістю ковзають контурами пахв, однак вони довше висихають.

Аерозольні дезодоранти вважають найменш ефективними, однак люблять за те, що вони швидко висихають і ними можна користуватися кільком людям водночас. Менш популярними є кремові засоби, однак їх класно використовувати тим, хто активно займається спортом і потребує сильнішого захисту від потовиділення. Що ж стосується натуральних дезодорантів, то їх достатньо змочити водою і нанести у необхідні зони. Вони не блокуватимуть поту, проте будуть ефективними у боротьбі з запахами. Дезодоранти у вигляді пудри також мають антибактеріальні й абсорбувальні властивості.

Фото: CORPUS Naturals, Iringo Demeter, AIAYU.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Сонячні дні без шкоди для шкіри: добірка засобів з SPF

Добірка для спекотного літа: речі, які вам точно знадобляться в цьому сезоні

5 способів їсти більше фруктів та ягід влітку

Відпочинок без турбот! Як захистити шкіру в період відпусток?  

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
-сайт-new (2)
USUAL_16111
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0