Якщо ви з тих людей, у яких після літніх турбот восени приходить більше натхнення до читання, то радимо переглянути осінні новинки, які додадуть відповідної атмосфери й тепла для ваших прохолодних днів цієї затишної пори року. Знайомимо із цікавими книжками від українського видавництва «Фабула» і пропонуємо добірку з 7 різножанрових новинок, що плануються у видавництві цієї осені.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Книги про моду та жінок, які успішно екранізували
Салман Рушді. Клоун Шалімар
Як і більшість романів Салмана Рушді, ця книжка – історія кохання, знайденого і втраченого, надзвичайно красивого, трагічного і смертельно небезпечного. Магічна проза чудового майстра із чарівною легкістю переміщує читача у часі та просторі, від чого, наче на американських гірках, захоплює дух. Водночас це історія про жорстоку ненависть, яку живлять розколи між культурами, країнами, релігіями і навіть окремими сім’ями, про коріння ісламського тероризму і про те, як влада й політика знищують кордони між добром і злом. «Клоун Шалімар» – потужна, наповнена неповторними характерами, надзвичайно яскрава книга, яку просто неможливо читати зі спокійним серцем.
Крістіна Нгуєн. Я покажу тобі Ріо
Зворушлива історія дружби, що трапляється раз на сторіччя; самотності, котра ховається за вікном будь-якої багатоповерхівки; трансформації, що веде до болючих втрат і справжніх подвигів.
Головний герой роману «Я покажу тобі Ріо» існує між двома світами. В одному він – популярний блогер і зірка компаній, що живе яскраве життя у місті своєї мрії. В іншому – незграбний невдаха й об’єкт глузувань, який зачинився у чотирьох стінах.
Новий відлік його історії почне несподівана зустріч з дівчинкою Нікою. Проте фінал залежатиме від того, чи зможе головний герой бодай на короткий час прожити своє справжнє життя.
Мартен Паж. Як я став дурнем
Герой роману «Як я став дурнем» французького письменника Мартена Пажа – молодий і надзвичайно розумний Антуан. Неабиякий інтелект хлопця не зробив його ані багатим, ані щасливим. Стомившись постійно про щось думати, розумник одного дня вирішує стати… дурнем. Нетривіальні спроби Антуана вимкнути власний мозок описані автором хльостко й іронічно. Добряче дісталося і сучасному суспільству, їдкий опис якого можна зачитувати друзям уголос. Дебютний роман письменника перекладений 24 мовами і відзначений літературним призом студентів європейських вишів. А вдячні читачі давно розібрали цю книжку на цитати.
Тоні Моррісон. Кохана
Сет народилася рабинею та втекла до вільного штату Огайо, але й вісімнадцять років по тому не почувається вільною. Вона пережила немислиме й не збожеволіла, проте досі перебуває в полоні спогадів про «Милий Дім», прекрасну кентуккську плантацію, де сталося стільки жахливих речей. У будинку № 124, де зараз мешкає Сет із донькою Денвер, переплелися минуле й сьогодення, реальне та містичне, думки й почуття колишніх і теперішніх пожильців. Жінку переслідує привид її дитини, яка померла безіменною і на надгробку якої викарбувано єдине слово: «Кохана». Натхненна історією рабині Маргарет Гарнер, лауреатка Нобелівської та Пулітцерівської премій Тоні Моррісон присвятила роман понад шістдесяти мільйонам чорношкірих невільників і їхніх нащадків, загиблих від трансатлантичної работоргівлі.
Галина Матвєєва. Ключ соль
Події роману Галини Матвєєвої «Ключ соль» охоплюють часовий проміжок від кінця 1990-х років минулого століття до першого року повномасштабної російсько-української війни. Головні герої книжки – скрипаль Семен Штейнгарт і піаністка Інна Холодіна – харківські музиканти, яких ще за часів навчання в консерваторії зв’язали відносини, набагато глибші, ніж дружба. І йдеться у книжці не лише про музику, хоча і музики тут удосталь, – так само як і жартів, сварок, кохань, таємниць і втрат. Усе, як у житті.
Вірджинія Пострел. Тканина цивілізації. Як текстиль створив світ
Історія людства – це історія текстилю, адже саме він, без перебільшення, створив наш світ. Потреба в тканинах стала рушієм технологій, підприємництва, політики та культури. Текстильний бізнес розповсюдив алфавіт, арифметику та подвійну бухгалтерію, стимулював хімічні дослідження, навчив людей мислити в парадигмі двійкового коду, дав початок фінансовим установам, сприяв работоргівлі, фінансував Відродження та імперію Великих Моголів… Вірджинія Пострел синтезує новаторські дослідження з археології, економіки та інших наук, аби розкрити цю дивовижну історію: від ассирійських торговців тканинами, давньокитайських шовківників, мінойців, які експортували до Єгипту вовну, пофарбовану дорогоцінною пурпуровою фарбою, і римлян, одягнених у дорогий китайський шовк, до сучасних виробників тканин і науковців, які створюють новітні волокна з незвичайними властивостями.
Сергій Громенко. Український Мультифронтир. Нова схема історії України (неоліт – початок XX століття)
Ця книга створена великим авторським колективом: Автор і упорядник Сергій Громенко Автори: Віктор Брехуненко, Ярослава Верменич, Дмитро Вирський, Мирослав Волощук, Андрій Галушка, Ігор Гирич, Андрій Домановський, Світлана Каюк, Евеліна Кравченко, Олексій Мустафін, Євген Синиця, Ігор Чорновол Здається самоочевидним, що розташування України на перехресті Заходу, Півдня і Сходу (комплексів культур, релігій, соціально-економічних моделей і політичних режимів) впливає на її минуле, сьогодення і майбутнє. Однак лише на початку XX століття українські вчені почали серйозно цікавитися цим феноменом і, на жаль, до початку XXI століття так і не вивчили його ґрунтовно. Натомість саме дослідження Мультифронтиру – «перехрестя погранич» – не лише дозволить глибше зрозуміти українське минуле, але й допоможе краще впоратися із проблемами сьогодення – зокрема, подолати постколоніальні комплекси народу-жертви, бездержавного або навіть антидержавного народу тощо. З іншого боку, завдяки концепції Мультифронтиру стають зрозумілішими легендарна українська волелюбність та інклюзивність нашої культури.