фото Courtesy of llia
Шкіра – це складна й унікальна екосистема, яка щодня виконує важливу місію: захищає наш організм від зовнішніх впливів. Однією з її головних союзників є мікробіом, невидимий бар’єр, який підтримує здоров’я, молодість і природний баланс шкіри. Проте, аби ця екосистема залишалася в гармонії, вона потребує правильного догляду, особливо очищення. Марія Трифонова, лікар-дерматолог, голова наукового комітету IADE, власниця мережі MEDIHUB та TRYFONOVAMD Clinic, уже ділилася з читачами Space mag. знаннями про важливість підтримки здоров’я гідроліпідної мантії та мікробіому шкіри. У цій статті вона розповідає, як забезпечити шкірі делікатний і водночас ефективний догляд, а також пояснює, чому мікробіом відіграє ключову роль у її здоров’ї. Далі – експертний погляд фахівця.
Концепція мікробіому шкіри набуває все більшої популярності. Ще кілька років тому ця тема залишалася поза увагою, доки у 2010 році не стартував проєкт «Мікробіом шкіри людини». Він показав, наскільки складна та різноманітна екосистема нашої шкіри. Ця екосистема працює як потужний щит, який виконує ключові функції: захист, зволоження, регенерацію. Згодом стало зрозуміло, що стан мікробіому напряму впливає на молодість і здоров’я шкіри.
Пробіотики – це надійний та ефективний спосіб відновити здоровий мікробом шкіри, покращити покращити її захисну, бар’єрну та зволожувальну функції. Косметика з пробіотиками допомагає у лікуванні акне, розацеа та періорального дерматиту.
У 2017 році дослідження підтвердило, що у людей з екземою мікробіом шкіри був порушений через домінування патогенних мікроорганізмів. Це призводило до запалень і погіршення симптомів захворювання. Використання пробіотичних компонентів в терапії сприяло відновленню балансу мікробіому та зменшенню симптомів захворювання. Тому ключовим етапом догляду за шкірою залишається правильне очищення, адже успіх будь-якого догляду починається саме з цього.
фото kellyrobyn.co
Як вибрати правильні засоби для очищення та що слід врахувати під час їхнього вибору?
Під час вибору засобів для очищення шкіри варто пам’ятати про кілька важливих моментів:
- Відповідність типу шкіри. Очищувальні засоби повинні відповідати типу шкіри та її особливостям.
- Уникайте агресивних ПАР. Засіб не повинен містити агресивних ПАР (поверхнево-активних речовин), таких як лаурил / лаурет / мірет сульфат натрію. Ці складові подразнюють шкіру та можуть спричинити її реактивність і гіперчутливість.
- Без мінеральних олій. У складі не повинно бути мінеральних олій, які сприяють закупорюванню пор і можуть провокувати появу комедонів і висипань.
- Нормальний рівень pH. Важливо уникати очищувальних засобів із високим рівнем рН, наприклад мила, рН якого перевищує 8,5. Це може призвести до порушення гідроліпідного бар’єру шкіри та збільшити всмоктування небажаних компонентів.
- Відсутність стягнутості після вмивання. Після вмивання не повинно виникати відчуття стягнутості та сухості шкіри. Ці симптоми свідчать про те, що очищувальний засіб дібрано неправильно.
Ідеальний очищувальний засіб повинен містити м’які ПАР, як-от кокобетаїн, кокоглюкозид, каприліл, які ефективно очищують шкіру, але при цьому не порушують її бар’єрної функції. Рівень рН очищувальних засобів має бути в межах 4,5-5,5. Засіб має містити натуральні олії та екстракти, які дбають про стан гідроліпідної мантії шкіри, а також пробіотичні компоненти для відновлення її здорового мікробіому.
Очищувальні засоби Esse Skincare – запорука здорової та доглянутої шкіри
Пробіотична органічна космецевтика Esse – ідеальний вибір для підтримки здоров’я шкіри. Ось кілька найкращих засобів:
1. Make-up Remover. Засіб для зняття макіяжу, який ефективно очищує шкіру від забруднень, токсинів і макіяжу, не порушуючи ліпідної мантії та зберігаючи її мікробіом. Підходить для всіх типів шкіри, навіть чутливої.
2. Gel Cleanser. Гель для очищення нормальної, комбінованої або жирної шкіри, схильної до висипань. Він глибоко очищує, регулює себум і покращує мікроциркуляцію. Якщо ж у вас суха шкіра, ідеальним вибором стане Cream Cleanser – кремовий засіб, який ніжно очищує, зволожує та живить шкіру, сприяючи її регенерації.
3. Refining Cleanser. Мій улюблений очищувальний засіб у лінійці Esse Core – Refining Cleanser. Це вдосконалений засіб для очищення, що містить бентонітову глину – унікальний компонент, який поглинає надлишок шкірного жиру, а також частинки з подвійним відлущувальним і детоксикуючим ефектом. Цей засіб зменшує запалення, освітлює шкіру та звужує пори. Ці властивості роблять його незамінним для людей із комбінованою, жирною, схильною до акне шкірою.
*Усі засоби Esse Skincare містять пробіотичні компоненти, які сприяють збалансованому, здоровому мікробіому, підтримують фізіологічний рівень рН шкіри та відновлюють її гідроліпідну мантію.
Турбота про мікробіом шкіри починається з правильного очищення. Ретельно вибирайте засоби, враховуючи усі вище перелічені рекомендації, – і ви зможете не лише підтримувати здоров’я своєї шкіри, а й насолоджуватися її вічною красою. Ваша шкіра заслуговує на краще, і пробіотики – це чудова можливість повернути їй життя, сяйво та молодість!
Сайт: ЕМЕТ
Instagram: esseskincare.ua tryfonova.md
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Природний захист шкіри: чому і як потрібно підтримувати стан гідроліпідної мантії та мікробіому?
Red flags косметолога: як обрати лікаря для ін’єкційних процедур?
Зимовий Glow Up: 5 засобів для б’юті-ритуалів вдома
Які засоби з ніацинамідом обрати і з чим поєднувати – радить Оксана Капітанова
Факти проти міфів: як косметичні засоби взаємодіють зі шкірою