Всі ми знаємо, що вечірній догляд – це передусім про відновлення нашої шкіри. Якщо вранці ми обираємо засоби, що покликані захищати шкіру від зовнішніх факторів і спрямовані на активне зволоження, то для вечірніх ритуалів ці ж продукти не підійдуть. Вночі шкіра активніше поглинає поживні речовини, а також активуються процеси регенерації, тому догляд має охоплювати засоби з більш концентрованим складом. У цьому матеріалі ми розповімо про найкращі компоненти у косметиці для вечірніх доглядових ритуалів, аби ви спокійно спали, а засоби – працювали.
Чим відрізняється вечірній догляд від ранкового чи денного?
Головна різниця між денним і вечірнім доглядом полягає в їхніх цілях: ранковий догляд захищає шкіру від зовнішніх факторів, а вечірній фокусується на її відновленні та живленні. Однак важливо розуміти, що нехтування будь-яким із цих етапів може призвести до втрати захисту або недостатнього відновлення шкіри, що впливає на її загальний стан і вигляд.
Вранці шкіра потребує легкого очищення від продуктів нічного догляду та надлишку себуму. Тому серед ваших засобів знайдуться м’які очищувальні продукти, які не порушують її бар’єрних функцій. Крім цього у ранковій рутині використовуються антиоксиданти, як-от вітамін C, а також сонцезахисний крем, аби забезпечити додатковий захист шкіри. Ввечері ж захист від сонця не потрібний, і акцент зміщується на глибоке живлення та відновлення. Тут у гру вступають активні компоненти, такі як ретинол, пептиди та кислоти, які стимулюють оновлення клітин, борються зі зморшками й покращують текстуру шкіри. Ці інгредієнти не рекомендовано використовувати вдень, оскільки вони можуть підвищити чутливість шкіри до сонця.
Ретинол – золотий стандарт
Дійсно, ретинол вже давно не є новинкою для багатьох у вечірніх доглядових ритуалах, а особливо восени та взимку. Ця форма вітаміну А входить до основних поживних речовин організму, які відповідають за оновлення клітин. Ретинол додають у засоби для вечірнього догляду за шкірою, щоб сприяти оновленню шкіри, освітленню тону, зменшенню вугрового висипання і стимуляції вироблення колагену. Він також діє як антиоксидант, допомагає боротися з ушкодженнями, спричиненими вільними радикалами, що призводять до видимих ознак старіння. Його вважають золотим стандартом косметології, який справляється зі змертвілими клітинами шкіри, забитими порами та тьмяністю. Однак для декого дія ретинолу може бути надто агресивною, тому варто обирати інші альтернативні складові засобів нічної дії. І про них – далі.
Що ще шукати на етикетках засобів вечірнього догляду?
Пептиди
Пептиди – один з найбезпечніших компонентів у косметиці, який складається з коротких ланцюжків амінокислот, які стимулюють вироблення колагену та еластину. До речі, дія пептидів не обмежується шкірою обличчя. Ці компоненти варто також наносити на зону шиї і декольте, що є справжньою знахідкою!
AHA-кислоти
AHA-кислоти вдосконалюють текстуру і тон шкіри, стимулюють синтез колагену та еластину, забезпечують освітлювальну та протизапальну дію та допомагають у боротьбі зі зморшками й гіперпігментацією. І серед них особливо виділяємо молочну та гліколеву кислоти, які ідеально вписуються у вечірній догляд. Все тому, що ці компоненти погано поєднуються з вітаміном С і роблять шкіру чутливішою до сонця, відтак їх не варто застосовувати вранці чи протягом дня. Сироватки з молочною кислотою найкраще діють на ніч, а за умов регулярного застосування можуть надати шкірі видимого сяйва та м’якості.
BHA-кислоти
Найпопулярніша BHA-кислота в догляді за шкірою – саліцилова. Це важливий компонент у догляді за жирною та проблемною шкірою. І її не рекомендовано використовувати у денному догляді з тих же міркувань, що і AHA-кислоти. Саліцилова кислота має антибактеріальну й протизапальну дію та звільняє забиті пори від забруднень і надлишку шкірного сала, а тому підходить для лікування акне та боротьби з чорними точками. А для посилення своїх вечірніх ритуалів ви можете поєднувати обидва види кислот, проте перед цим краще проконсультуватися зі своїм косметологом.
Кераміди
Нічний догляд має відновлювати захисний бар’єр шкіри, щоб зберігати вологу та запобігати пошкодженням. За ці функції відповідають кераміди, які захищають шкіру від несприятливого впливу навколишнього середовища. Ці компоненти особливо стануть корисними для людей з сухим типом шкіри. Однак вони найбільш ефективні в поєднанні з іншими відновлювальними інгредієнтами, такими як жирні кислоти, гліцерин.
Ніацинамід
Ніацинамід – це водорозчинний вітамін B3, активний компонент косметичних засобів нового покоління, відповідає за клітинне оновлення шкіри. З огляду на те, що ніацинамід живить шкіру, знімаючи запалення і почервоніння, його багато хто порівнює з ретинолом. Щоб отримати максимальну користь від ніацинаміду в догляді за шкірою, використовуйте його у вигляді крему, лосьйону або сироватки – це продукти, які залишатимуться на шкірі упродовж тривалого часу, на відміну від засобів, що очищають, які швидко зникають з поверхні шкіри. Дослідження засвідчили, що ніацинамід добре проникає в шкіру і легко всмоктується, тому треба дати шкірі час, щоб вона увібрала його, і щоб він почав працювати, тому ніч – ідеальний час для цього.
Сквалан
Найбільш розповсюдженим є оливковий сквалан. Це компонент природного походження, надзвичайно близький за своїми властивостями до натурального зволожувального компонента сквалену, що присутній на поверхні здорової шкіри людини. Тому він зволожує природно та не обтяжує шкіру. Засоби, що містять сквалан, добре пом’якшують шкіру, усувають сухість, шелушіння, тьмяність, надають шкірі пружності та здорового сяйва.
Вечірній та нічний догляд є ключовими етапами щоденної рутини, що допомагають підтримувати здоров’я і молодість шкіри, забезпечуючи їй всі необхідні компоненти для відновлення та захисту.