Сезонне випадіння волосся у жінок: поради трихолога як запобігти проблемі

Головна: Clement Pascal

Нескінченно можна дивитись на вогонь, воду та… говорити на тему волосся. Адже воно, як і шкіра, віддзеркалює наш стан як зсередини, так і ззовні.

Взимку волосся схильне до тенденції надмірного випадіння, а тому це перша проблема, з якою одночасно стикаються більшість жінок. Але що буде, якщо підготувати себе до сезонної проблеми заздалегідь? Про те, як зміцнити волосся і запобігти його випадінню, розповіла лікар-дерматолог, трихолог Центру естетичної медицини Оксани Короткої Оксана Цісар.

Лікар-дерматолог, трихолог Оксана Цісар
Лікар-дерматолог, трихолог Оксана Цісар
На що потрібно звертати увагу у холодну пору року?

Випадіння волосся восени та взимку повʼязане з різким зменшенням сонячного випромінювання та дефіцитом вітаміну Д, який відповідає за міцність кісток, волосся та нігтів, а також за імунітет та процеси обміну речовин. Також впливає перепад темпаратур, який негативно діє як на шкіру голови, так і на полотно волосся. У цей період також відчутні дефіцити вітамінів, повʼязані з меншою кількістю зелені, свіжих овочів та фруктів, що може провокувати анемію та низку інших захворювань.

Не забуваємо, звісно, і про загострення хронічних захворювань у цей період, які мають негативний вплив, зокрема і на волосся.

Перед тим, як почати зимовий догляд «за регламентом», потрібно звернути увагу на наступні чинники, які допоможуть вам попередити небажане випадіння, а деякі звички та засоби зроблять ваше волосся міцнішим. Щоб зменшити випадіння волосся, необхідно підійти до проблеми комплексно, тож розпочати варто з наступних кроків:

  1. Оцінка стану здоровя

Превентивний чек-ап аналізів під контролем вашого лікаря – це вирішення рівно половини поставленої задачі. Вчасне виявлення будь-якого захворювання мінімізує наслідки впливу на волосся. Тому що будь-яке запалення в організмі може провокувати випадіння та зміну структури вашої шевелюри. Необхідна вчасна корекція дефіцитів мікро- та макроелементів, гормонів та вітамінів.

Тут усе доволі зрозуміло:

  • за ріст волосся відповідають вітаміни D, С, Е;
  • за випадіння волосся відповідальні залізо, вітаміни В9, В12, йод;
  • за структуру волосся – білок;
  • блиск волосся – Омега-3;
  • рання сивина – мідь;
  • запобігання лупи – цинк, вітамін А.
  1. Харчування

У щоденному раціоні повинні бути мікроелементи, які добре працюють для всього організму, особливо для волосся. Збалансоване, раціональне харчування, багате на ненасичені жирні кислоти, які зроблять ваше волосся еластичним та блискучим. Важлива велика кількість зелені, фруктів та овочів, які наповнять ваш організм вітаміном С, фолієвою кислотою та антиоксидантами, щоб попередити передчасне старіння волосяного фолікула.

  1. Сон

Мелатонін – гормон сну та краси. Достатня кількість мелатоніну сприяє подовженню фази росту – анагену. Попереджає окисні процеси, тим самим відтерміновує появу сивини. Найкращим і найдієвішим методом отримання мелатоніну вважається здоровий сон, який триває не менше 8 годин в ідеальній темряві.

  1. Підбір домашнього догляду залежно від сезону

Після активного літнього періоду волосся може бути пошкоджене морською чи хлорованою водою, а також ультрафіолетом. Тому саме час зайнятись його відновленням.

На осінньо-зимовий період рекомендовано обирати засоби, які багаті на кератин, протеїни шовку, гіалуронову кислоту, колаген, рослинні олії, кераміди та цераміди. Ці компоненти допоможуть зволожити та відновити пошкоджене волосся.

  1. Захист від впливу температури

Пам’ятайте про достатнє зволоження повітря у приміщенні, де ви регулярно перебуваєте. Використання незмивних засобів з термозахистом, перед сушінням та укладкою на стайлери. Крім цього не нехтуйте фізичним захистом волосся та шкіри у вітряну та морозну погоду – шапкою та капюшоном.

Якщо раптом ви все ж таки помітили у себе надмірне випадіння волосся, ламкість, сухість, прорідіння проділу, появу лупи, свербіж – необхідно звернутись за кваліфікованою допомогою лікаря-трихолога. Після проведення трихоскопіі та збору анамнезу, лікар призначить за потреби необхідні аналізи та дослідження, підбере домашній догляд, відповідно до потреб вашого волосся та шкіри голови.

  1. Стимулятори росту волосся

Якщо з внутрішнім доглядом усе зрозуміло, то наступним у хід йде зовнішній догляд, який повинен бути комплексним. А тому розпочинати його варто зі шкіри голови.

Окрім базових засобів додайте до своєї рутини пілінги та сироватки. Пілінг інтенсивно очищує шкіру, покращує кровообіг, запобігає появі лупи та надлишковому утворенню себуму, які часто перешкоджають здоровому росту волоссю. Використання цього засобу чудово готує шкіру голови до наступного етапу догляду, а саме – сироваток і тоніків. Сироватки то тоніки підтримують рівень вологи, живлять волосяні фолікули, зміцнюючи їх та запобігаючи випадінню. Обирайте ці засоби з вмістом екстракту розмарину та кропиви, масла м’яти, нікотинової кислоти, пептидів, кофеїну, вітаміну Е тощо.

У використанні цих засобів важлива регулярність та інтенсивність. Пілінг краще втирати та масажувати подушечками пальців 1-2 рази на тиждень, а сироватки та тоніки – масажними щітками щодня по 5-10 хвилин.

Instagram dr.oksana_tsisar

oksana_korotka_amc

У матеріалі використані фото: Sara Wacksman, Frida My.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Секрети зимового догляду, які врятують вашу зачіску: топ-10 засобів для волосся, які радять стилісти CLIPSE

Curly Girl Method. Як доглядати за кучерявим і хвилястим волоссям?

Зимовий Glow Up: 5 засобів для б’юті-ритуалів вдома

Факти проти міфів: як косметичні засоби взаємодіють зі шкірою

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
1250207-800wd
12 (3)
L2_07050028_JPGо
CHER172620
CM_EFFORTLESSNATURALS_RGB_LOWRES_LS_SESHNI_01 (1)
Instagram post - 1
IMG_0764
photo_2024-12-07_14-59-261111
J'amemme _ Holiday edit_20
 Тарарай та Іван Фролов