Міфи про пори: чи можна зробити їх менш помітними назавжди?

головна styled by sakuranbo

Пори – ніби дрібниця, а іноді здається, що саме вони керують нашим настроєм. Особливо, коли раптом стають надто помітними на носі, лобі чи підборідді. І тоді починається: пошук чарівного засобу, баночки з обіцянками «звуження з першого застосування» та відео з лайфхаками. Але чи можна справді змусити пори «зникнути»? І чи все, що нам продають, дійсно працює?

Щоб розібратися, ми звернулися до експертки – косметологині Оксани Капітанової, засновниці магазинів Kapitanova Lux Cosmetics, дистриб’юторки Kapitanova Distribution та ексклюзивного бренду Flânerie. У цій статті – професійна думка, поради, які справді працюють, та розвінчання найпоширеніших міфів про пори.

Оксана Капітанова
Оксана Капітанова

«Пори – це природна частина нашої шкіри: саме через них вона «дихає», виділяє себум (шкірний жир) і піт. Проте дуже часто їхня помітність викликає естетичний дискомфорт. До нас часто звертаються з проханням прибрати або й зовсім «стерти» пори, зробити їх непомітними. Але чи можливо це насправді? Розвінчаймо найпопулярніші міфи», – Оксана Капітанова.

Міф 1: пори можна «закрити» назавжди

Це один із найпоширеніших міфів. Пори не мають м’язів, тому їх не можна «закрити» чи «відкрити» фізично. Вони можуть виглядати ширшими або вужчими залежно від стану шкіри – наприклад, через жирність, зневоднення або закупорку себумом і забрудненнями.

Міф 2: холодна вода або лід «звужує» пори

Лід справді може тимчасово зменшити почервоніння та набряк, створюючи ілюзію менш помітних пор. Але це короткочасний ефект. Температура не змінює структуру пор.

Lucy Kinnen
Міф 3: пілінги та скраби «вичищають» пори і роблять їх меншими

Хімічні пілінги з AHA- або BHA-кислотами (наприклад, саліцилова кислота) справді допомагають очищати пори та стимулювати оновлення клітин, а регулярне відлущення шкіри вирівнює її текстуру. Але це не означає, що пори зникають, їх просто стає менш помітно.

Міф 4: шкіра з порами – це «проблемна» шкіра

Пори має кожна людина. Та це не означає, що зі шкірою щось не так. Їх розмір багато в чому залежить від генетики. Вони можуть бути більш видимими у тих, хто має жирну або комбіновану шкіру.

Що дійсно працює для зменшення видимості пор?
  • Очищення без агресії. М’які засоби, які не пересушують шкіру, допомагають тримати пори в чистоті.
  • AHA-кислоти (альфагідроксикислоти). Наприклад, гліколева, молочна, мигдальна вирівнюють текстуру шкіри: вона стає гладкішою, а пори виглядають менш помітними.
  • BHA-кислоти. Саліцилова кислота глибоко проникає в пори, очищаючи їх зсередини.

 

AHA не проникають глибоко в пори, на відміну від BHA (саліцилової кислоти), яка ідеально підходить саме для жирної або проблемної шкіри. Тому часто AHA і BHA поєднують у догляді для загального оновлення шкіри та глибокого очищення пор.

  • Ніацинамід. Допомагає регулювати себум і вирівнювати тон шкіри.
  • Сонцезахист. UV-промені руйнують колаген, через що пори з віком стають більш вираженими.

За підбором доглядової косметики та консультації звертайтесь:

Онлайн-магазини:

Kapitanova.com.ua

Kapitanova-distribution.com.ua

Instagram: 

kapitanova_lux_cosmetics 

flanerieskincare.ua

Адреси офлайн-магазинів:

м. Київ, вул. Цитадельна, 5/9

м. Харків, вул. Сумська, 71

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
a26592a115e78659ac34111
photo_2025-04-1_10-30-53 (1)
cb2b6c96b141073254555111
TERRA
NESSA_LOOKBOOK_
Залізна крамниця (4)
іа
111363497322_2354303614751678_6638558947926174767_nв
2a36fe230fc0a1746e1ce1f3092629441111
завантаженняв