головна MECCA
День починається з традиційного ритуалу: душ, догляд за шкірою, макіяж. І поки ми налаштовуємо себе на продуктивність, наш образ – теж у бойовій готовності.
Вийшли з дому і почалось: таксі, запізнення, обід на ходу, три Zoom’и, прогулянка з подругою, ще одна зустріч – і от ви вже не фея, а панда з жирним блиском. Туш осипається, помада зникає після першої кави, а шкіра починає блищати, мов ліхтарик. І все це посеред важливого дня, коли хочеться виглядати бездоганно.
Знайома картина? А хочеться, щоб макіяж тримався як на знаменитості з обкладинки глянцю до самого вечора. Тож як зберегти свіжість і стійкість макіяжу з ранку до ночі? У цьому матеріалі – дієві поради, лайфхаки та секрети, які допоможуть вам залишатися на висоті у будь-який момент – зранку до смерканку;)
Починайте з чистого полотна
Ваш базовий догляд – це вже 50% успіху стійкого макіяжу. Ідеальний тон починається не з тонального крему, а з правильно підготовленої шкіри. Якщо вона надто жирна – готуйтесь до небажаного блиску вже за кілька годин. Якщо суха – тон може лягти нерівномірно й підкреслити навіть найменше лущення. В обох випадках якісне очищення та зволоження – це ваші головні союзники.
Щоб створити комфортну базу для макіяжу, радимо звернути увагу на зволожувальні креми на гелевій основі: вони швидко вбираються, не залишають відчуття плівки на жирній шкірі та водночас дають необхідне зволоження для сухої. P.S. Радимо спробувати такий від Instytutum, а саме Hydrafusion 4D HA Hydrating Water Burst Cream.

Праймер – не опція, а мастхев
Скептики, дочитайте до кінця, можливо, саме цей засіб змінить ваше ставлення до бази під макіяж. База з силіконовою основою – не ворог для шкіри, а її союзник у створенні бездоганного покриття. Вона вирівнює текстуру обличчя, заповнює пори та мікрорельєф, забезпечуючи ефект «фотошопу» ще до нанесення тону. До того ж вона значно подовжує стійкість макіяжу, допомагаючи зберегти свіжий вигляд обличчя протягом дня.
Правильно підібрана база за типом шкіри не тільки допоможе вирівняти поверхню, а й забезпечить додаткову матовість, приховає пори й не дасть тональному засобу «поплисти». Один нюанс: радимо наносити її лише на зони, які цього дійсно потребують, зазвичай це лоб, ніс і повіки. Такий точковий підхід запобігає ефекту нашарування й дозволяє макіяжу залишатися легким та природним.
Надважливий етап – нанесення тону
Обирайте формули з позначками oil free, longwear, transfer-proof або semi-matte. Ідеальний варіант – легкий флюїд, який можна нанести в два шари, де потрібно, замість масивної маски на все обличчя. В цьому етапі найголовніше – це влучно підібраний тональний засіб не лише за відтінком, а й типом шкіри.
Beauty tip: Якщо ви прагнете до більш щільного покриття й хочете приховати недоліки шкіри, обирайте пензлі або спонжі. Вони забезпечують рівномірність і візуально згладжують текстуру, дозволяючи досягти ефекту бездоганної шкіри без маски. А от для легкого, природного тону на щодень використовуйте власні пальці. Тепло шкіри допоможе м’яко розподілити продукт, створюючи невагоме покриття без перевантаження. Такий спосіб особливо гарний для легких ВВ-кремів і тонів із сяючим фінішем.
Консилер + пудра = winners
Вибирайте стійкий, але легкий консилер. Наносьте точково, дайте підсохнути кілька секунд і лише потім розтушовуйте. Фіксуйте спонжем для пудри – це закріпить результат без ефекту «перепудреності».
Фіксація пудрою
Прозора розсипчаста або шовкова компактна, залежно від вашого ритму дня. Т-зону можна легко «бейкнути» на кілька хвилин, а потім змахнути надлишки пензлем. Це продовжить стійкість макіяжу в рази. Але якщо ваш тональний засіб уже має матуючий ефект, то з пудрою радше говорити на «Ви» та використовувати зовсім трішки чи довіритись своїй шкірі без неї.
Якщо туш, то тільки waterproof
Особливо, якщо в планах дощ, спортзал, зустріч, яка може «довести до сліз» чи незапланований відпочинок біля води. А от нижні вії краще залишити без туші чи ледь профарбованими – це вбереже від ефекту затемнених очей.
Beauty tip: одразу після нанесення туші акуратно проведіть чистим пухнастим пензлем для пудри догори по віях. Важливо, щоб на пензлі не залишилось надлишків пудри: нам не потрібен матовий ефект, а лише легкий дотик, який допоможе туші швидше підсохнути. Так ваші вії не виконуватимуть функцію печаті і макіяж очей залишиться охайним з першої спроби.
Кремові текстури + пудра
Рум’яна, хайлайтер, бронзер краще наносити в кремовому форматі, а потім закріплювати сухими текстурами. Такий подвійний підхід дарує і стійкість, і натуральний ефект.
Губи, які «не з’їдаються»
Олівець як основа, потім матова або стійка помада та блиск, якщо хочеться глянцевого фінішу. Так, бувають продукти, такі як тинт, які протягом дня мужньо тримаються на губах, але з поцілунками все одно слід бути уважними. Хоча поновити колір губ і зволожити їх блиском протягом дня – це вже як частина щоденної рутини.
Головний герой – спрей для фіксації
Якщо ви бодай раз заглиблювались у світ візажу, то точно чули про техніку нанесення фіксуючого спрею після кожного етапу макіяжу. Цей лайфхак дійсно працює, але тільки за умови, що спрей не пересушує шкіру і не створює відчуття стягнутості. Та навіть класичне використання фіксатора як фінальний штрих у макіяжі, дає чудовий результат: продовжує стійкість, знімає припудреність і додає шкірі живого сяйва. Тож радимо не нехтувати цим етапом, а головне – обирати якісний продукт, бажано зі зволожувальними властивостями. Ідеальний старт – Charlotte Tilbury Airbrush Flawless Setting Spray.

Тепер ми впевнені, що після цих порад ваш макіяж буде готовий до будь-яких викликів дня!