Естетичне тейпування – тренд планетарних масштабів. Розповідаємо, для чого варто заклеювати обличчя стрічками та чи є взагалі сенс це робити.
Ця процедура – це ефективна омолоджувальна методика підтягування шкіри обличчя та шиї абсолютно без хірургічного втручання або лікарських засобів. Ідея клеїти бавовняні тейпи на обличчя запозичена з кінезіотейпування. Спосіб спортивної реабілітації за допомогою смужок для фіксації придумав мануальний терапевт і остеопат Кензо Касі ще 50 років тому. У 1988 році після Олімпійських ігор в Сеулі методика отримала міжнародне визнання і була впроваджена в лікувальну практику США і Європи. Кінезіотейпування (накладення кінезіотейпів) у косметології – це відносно новий спосіб боротьби з передчасною старістю, який допоможе якнайшвидше покращити стан шкіри на обличчі.
ЩО ТАКЕ ТЕЙП?
Тейп – це спеціально розроблена кінезіологічна еластична стрічка. Матеріалом є бавовна з гіпоалергенним клеєм, яку використовують навіть для чутливої шкіри. Натуральний матеріал дозволяє шкірі дихати, його можна сміливо використовувати упродовж багатьох годин й навіть багатьох днів. За вагою й за товщиною він нагадує справжню шкіру. А ще матеріал – водонепроникний. Такі стрічки кріплять на проблемні зони та підіймають шкіру, генеруючи саме ті внутрішні процеси, які уповільнюються з віком.
ПРО МЕТОДИКУ ТЕЙПУВАННЯ
В основі методики – робота з біомеханікою тіла та обличчя, вплив на фасції, м’язи й лімфатичну систему. За допомогою тейпів можна налагодити лімфодренажний відтік, зняти гіпертонус м’язів і, навпаки, надати їм активність. Методика дуже ефективна. Але лише як завершальний штрих будь-якої процедури. Річ у тім, що тейп за своєю суттю є продовженням процедури. Він фіксує дію проведених маніпуляцій на більш тривалий термін. Тобто, якщо відразу після процедури пацієнт встане і побіжить у справах, то від досягнутого ефекту залишиться 20-30%. А з тейпом він закріпиться на 100%.
Якщо людині роблять лімфодренажний масаж, то потім накладають тейп з мінімальним натягом, щоб відігнати рідину від проблемної ділянки до лімфатичної системи. Такий прийом допомагає не тільки позбутися мішків під очима, а й за кілька тижнів прибрати набряки та синяки після пластичних операцій, які тримаються, зазвичай, два місяці.
До речі, стрічки не обов’язково клеїти на обличчя. Набагато частіше їх використовують на шийно-грудному відділі, трапецієподібної лінії плечей і за вухами. Саме ці зони відповідають за поставу, каркас, щелепні затиснення, наявність другого підборіддя і мімічні зморшки. А ще на цій ділянці тейп можна носити п’ять днів. Натомість з обличчя його необхідно зняти через вісім годин: шкіра тут дуже ніжна і схильна до запалень, попри те, що клей використовують найбезпечніший і гіпоалергенний.
ЕФЕКТ ВІД ТЕЙПУВАННЯ
Регулярне тейпування обличчя в косметології дозволяє досягти таких ефектів:
- зменшення зморшок на лобі, шиї, навколо очей, біля носо-губної складки, між бровами;
- коригування навислих повік;
- усунення набряклості навколо очей;
- покращення чіткості та симетричності овалу обличчя;
- підтяжки лінії підборіддя;
- зниження больового відчуття під час запалення лицьового нерва (неврит лицьового нерва).
АЛЬТЕРНАТИВА БОТОКСУ
Так, підтягування обличчя можна проводити без операції. Не випадково тейпування обличчя в косметології за допомогою кінезіотейпів набирає все більшої популярності. Таку процедуру проводить фахівець, оскільки тут варто дотримуватися низки умов. Необхідно точно знати, на які саме зони обличчя та шиї накладати кінезіотейпи, скільки часу триває сам сеанс та багато іншого. Спеціаліст накладає тейп тільки на підготовлену шкіру – її потрібно попередньо очистити та знежирити. Існує безліч технік накладання стрічок залежно від того, яка саме зона обличчя потребує підтяжки.
Тейпінг обличчя є чудовим додатковим засобом гімнастики обличчя, масажу та мануальним технікам (естетичне моделювання обличчя та краніосакральна терапія), коригуючи проблеми на обличчі. Це дасть повний діапазон ефекту на усунення причин змін обличчя та шиї. Також ці методи спрямовані на стимулювання процесів самолікування тіла та доповнюють один одного.
Варто зазначити, що за кордоном кінезіологічне тейпування в косметології є одним з найбільш популярних та розвинених напрямів. І в цьому немає нічого дивного. Адже ефект від застосування кінезіотейпування настає досить швидко, що дозволяє жінкам привести себе до ладу в рекордно короткі терміни та вже через кілька днів вразити всіх своїм зовнішнім виглядом на будь-якому урочистому заході.
Крім того, будь-який спосіб омолодження має на меті розблокування м’язових спазмів. Вони, до речі, не завжди з’являються з віком. А можуть бути психосоматичним «спадком» із дитинства, що відбивається на мімічних звичках, які деформують обличчя. Тейпування цілком можна назвати альтернативою ботоксу. Дехто вважає, що тейпи можуть замінити жорсткі компресійні пов’язки, які використовують після smas-процедур. Але це не так. Щодо кількості аплікацій – їх має бути не більше п’яти. Потрібно звертати увагу на біодинаміку конкретної людини. Звичайно, ніхто не забороняє заклеїти все тіло й обличчя, щоб нагадувати Дарта Вейдера. Але розв’язувати конкретну проблему потрібно за раз. Організм повинен розуміти, куди ми рухаємося і з якою ділянкою ми працюємо.
Не рекомендують проводити процедуру тейпування у домашніх умовах. Зараз можна придбати набори для самостійного використання, але це майже те саме, що купити шприц і колоти ін’єкції за інструкцією в інтернеті. Варто знати біомеханіку, анатомію і психосоматику людину, адже в інакшому випадку це зайві витрати грошей. Якщо говорити про мінуси, то він лише один: аплікації на обличчі можна виконувати лише ввечері, адже мало хто наважується йти «заклеєним» на роботу. А щодо іншого – це супердієвий прийом.