Чому варто почати користуватись сонцезахистом для волосся?

Нанесення засобів SPF на обличчя і тіло стало звичним етапом доглядової рутини, особливо влітку. Проте оберігаючи лише шкіру, більшість забуває про ще одну важливу зону, яка потребує сонцезахисту – волосся та голова.

Дослідження 2019 року, опубліковане у International Journal of Cosmetic Science,  показало, що ультрафіолетові промені впливають не лише на шкіру, але й на волосся, яке також може бути пошкоджене тривалим перебуванням на сонці. Відтак, читайте наш матеріал про важливість сонцезахисту цієї ділянки далі.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Три найкращі засоби для захисту волосся від сонця – рекомендує крихітка G.Hair

Як ультрафіолет впливає на волосся?

Відомо, що існує два види ультрафіолетового випромінювання. Так само як і на шкіру, на волосся впливають два види UV-променів на волосся: UVA-випромінювання активно сушить, а UVB-випромінювання руйнує пігмент (як штучний, і натуральний).

Світле від природи або освітлене волосся дуже вразливе до ультрафіолету і легко вигоряє. Темний відтінок стійкіший до сонця, але і він без захисту може змінитися мідним та рудим відтінками.

Небезпека посилюється в курортних умовах: краплі води (хлорованої з басейну або натуральної морської), немов лінзи, притягують до себе сонячні промені, подвоюючи швидкість зневоднення та вигоряння пігменту, а це означає втрату кольору, сухість та ламкість волосся. Тому, аби запобігти усім цим проблемам, радимо слідувати наступним крокам.

 

Правильне миття

Обирайте будь-який зволожувальний шампунь, у складі якого є кератини та протеїни; олії – кокосова, абрикоса, авокадо та арганового дерева, всі «горіхові»; вітаміни – E, F, групи; екстракти водоростей та алое.

Фахівці радять не загострювати увагу на рівень SPF – цифрі, яка зазначена на пакуванні засобів для волосся. Вона не так важлива, як у засобах для обличчя. Чому? Продукти з UV-фільтрами можуть працювати лише на поверхні шкіри голови: проникнути всередину волосини і вступити в хімічну реакцію з кірковою речовиною фільтри не здатні.

Сонцезахисні засоби для волосся повинні містити «фізичні» UV-фільтри (оксид цинку, діоксид титану) та компоненти догляду (олії, рослинні екстракти, вітаміни).

Максимальний захист волоссю дають засоби, що не змиваються. Вони залишаються на волоссі до контакту з водою і шампунем. Їх можна використовувати щодня і наносити як на вологе, так і на сухе волосся.

 

Використовуйте спрей для захисту волосся від ультрафіолету

Спрей для захисту волосся – це очевидне і просте рішення. Просто розпиліть засіб на волосся, коли наносите сонцезахисний крем на шкіру. Крім того, сонцезахисний спрей для волосся зазвичай містить інші корисні для волосся поживні компоненти, тому він може одночасно діяти як зволожувальний кондиціонер, що залишається на волоссі.

 

Пам’ятайте про головні убори

Ще один чудовий спосіб захистити волосся від ультрафіолету – носити капелюшок, кепку чи панаму. Так ви матимете і безліч неповторних літніх образів, і постійний захист не лише шкіри голови, а й обличчя від надмірних сонячних променів.

Якщо ж ви опинилися на сонці без капелюха, не розпускайте волосся на проділ. Це щонайменше мінімізує вплив прямих сонячних променів на шкіру голови.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Український бренд космецевтики EVO derm презентує новинки для догляду за волоссям

7 зачісок для власниць тонкого волосся, які обирають знаменитості

Як зберегти відтінок фарбованого волосся: поради, які працюють

Старіння волосся: коли, як та чи можна сповільнити процес?

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
DR-002-VS
morning post 1
IMG_7303
img_3595_optimized
111111111e477a7d06810e5e
завантаження.jpg11111111111
_MG_9191 (3)j
Fashionista_17 (1)
8aa1111111111
Rectangle+17insв