Гімнастику для обличчя (фейсбілдинг) створив німецький пластичний хірург Рейнхольд Бенц ще у першій половині ХХ століття для своєї подруги – вже не юної балерини. Яи так це було насправді, поки невідомо, хоча є думки про те, що це всього лише легенда маркетологів. А більше про цей фітнес та для кого він потрібен, дізнаємося у нашому матеріалі.
Це метод тренування, за допомогою якого можна відновити м’язи обличчя та зменшити кількість зморшок. Сьогодні багато хто відмовляється від ін’єкцій краси, а от фітнес для обличчя у цю філософію вписується ідеально. Такий фітнес не змінює зовнішність, не блокує міміку, а усім своїм єством сприяє гармонійним рисам обличчя. Фейсбілдинг практикують такі знаменитості як Джей Ло та Дженніфер Еністон, а їхній зовнішній вигляд цілком дає підстави для переконання у його доречності.
ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБЕН ФЕЙСБІЛДИНГ?
Тренувати м’язи обличчя потрібно так само, як і м’язи тіла. Не можна дотягнути до такого часу, щоб вони втратили тонус та ставали в’ялими. Метою фітнесу є запобігання старіння. Після перших тренувань вже видно результат: зменшується набряк, адже від роботи м’язів активується струм лімфи. Якщо ви хотіли чітко виражені вилиці, але не бажали операцій, то фейсбілдинг – саме те, що вам потрібно. Від вправ чіткішає контур підборіддя, видніється кут нижньої щелепи, підтягуються щоки й підіймаються брови, підняти опущені куточки рота. За два місяці роботи уже помітні результати на всіх зонах.
У спеціалізованих школах навчають змінювати мімічні патерни, тому «учні» не морщать лоб, не кривляться та сміються без перевантаження на носогубну зону. Тим паче, будь-які щоденні мімічні рухи залишають слід: якщо постійно морщити брови, то згодом з’являться заломи. Для кожної звички існують вправи. Особливо варто звернути увагу і під час занять спортом, адже всі рухи і гримаси можуть залишити слід на вашому обличчі. Не дарма у дитинстві говорять дітям, щоб не кривлялися, бо такими і залишаться.
Обличчя схоже на каркас із м’язами. Коли вони втрачають тонус, то обличчя опускається. Особливо до цього схильні слов’яни, адже саме у них багато м’яких тканин, щільний жировий прошарок, а нижня щелепа не дуже потужна. Що вона менша, то гірше тримає тканини. В африканці розвинені вилиці, тому їхні обличчя довго має молодий вигляд.
ВПРАВИ ДЛЯ ВСІХ
Фахівці рекомендують рухати вухами – це стимулює кровообіг, дає ефект лістингу.
Корисно витріщати очі, щоб зміцнити верхні повіки й надати відкритості погляду. А ще можна натискати язиком на верхнє й нижнє піднебіння, адже під’язична зона у більшості людей інертна. Тут збирається жир, особливо, якщо людина не займається спортом. Але взагалі кожному у школах з фейсбілдингу підбирають індивідуальні вправи. Перші два місяці варто тренуватися щодня, щоб максимально призвести м’язи до тонусу. Що цікаво: у нижній частині обличчя навіть може бути креатура! А ще тут так само, як і в силових навантажень для усього тіла, важливо тренуватися регулярно
ЯК ШВИДКО ЗНЯТИ ВТОМУ З ОБЛИЧЧЯ
Тут допоможуть статичні вправи (напружується кілька м’язів відразу й відбувається сильний приплив крові). Наприклад, спробуйте зафіксувати лоб, підняти брови, «натягнути» вуха й зафіксувати положення на десять секунд. Три повторення – і м’язи будуть у тонусі. Швидко зняти напругу з носогубної зони можна, якщо округлити губи, як під час вимови літери «О». Допомагає навіть просто понадувати щоки, адже обличчя одразу буде рум’яним після такого.