За кілька останніх років масажери для обличчя перетворилися чи не в головний б’юті-ґаджет для домашнього догляду. Ця тенденція значно посилилася з початком карантину і закриттям салонів краси. Сьогодні, коли косметологи знову приймають клієнтів, масажери, стали доповненням багатьох салонних процедур, і добрими помічниками в домашньому догляді за шкірою обличчя. Розповідаємо, які існують масажери, чим вони відрізняються і які питання вирішують.
ОСНОВНІ ПРАВИЛА ВИКОРИСТАННЯ
Масажер – це ваш особистий ґаджет, тому їм повинні користуватися тільки ви.
Гігієна – це основне правило. Адже навіть масаж найсучаснішим і модним гаджетом може викликати подразнення або висип, якщо він буде брудним і не продезінфікованим. Тому обов’язково мийте або дезінфікуйте масажер до і після використання, а також мийте руки перед масажем.
Перед масажем обов’язково знімайте макіяж.
Читайте інструкції виробників. Одні масажери краще працюють з сироватками, а інші – взагалі не вимагають додаткових коштів. Деякі ґаджети краще тримати охолодженими, а для якихось охолодження не потрібно.
Уважно читайте склад сироваток і олій, які ви використовуєте для масажу. Спочатку тестуйте їх на невеликих ділянках шкіри. Якщо вони не підходять вашій шкірі або викликають алергію, масаж може призвести до негативних результатів.
РОЛЕРИ
Ґаджети зі зручними ергономічними ручками для утримання і плаваючими головками – найпоширеніший вид масажерів. По-перше, ними легко користуватися, а, по-друге, вони прекрасно виконують функцію ліфтингу обличчя, надають шкірі тонус і підсилюють кровообіг. Але оскільки на ринку є безліч різних варіацій роликових масажерів, вибирати свій варто за кількома критеріями: зручність (наскільки вам зручно тримати ґаджет в руках), функціонал і матеріал, з якого зроблений масажер.
Наприклад, роликовий масажер з прохолодної нержавіючої сталі більше підійде, якщо вранці вам потрібно усувати набряки і припухлості, а ролик з природного матеріалу обсидіану (гірської породи, різновиди так званого вулканічного скла), якщо потрібно розслабити м’язи обличчя. До речі, такий масажер не можна мити водою, а тільки протирати сухим або злегка вологим рушником. Для опрацювання м’язів краще вибирати ґаджети, в назві яких вказана ця функція – так ви точно будете знати, що масажер призначений для того, щоб підтягти обличчя і надати йому більш відточених рис. З поліпшенням кольору обличчя ідеально працюють ролери, які мають зубці, бо завдяки такій формі вони добре підсилюють кровообіг.
Чимало нових ґаджетів можуть виконувати відразу кілька функцій. Хорошим прикладом тут будуть ролери, розроблені французькою компанією Fraicheur, зроблені у вигляді кольорових скляних кульок. Завдяки матеріалу, спеціальному склу з охолоджувальною рідиною, вони допоможуть зняти набряки. Якщо ви будете робити масажні рухи знизу вгору, отримаєте ліфтинг-ефект, а якщо зверху вниз – дренажний.
МІКРОСТРУМИ І ЕЛЕКТРОСТИМУЛЯЦІЯ
Ця група ґаджетів здатна не тільки виконувати базові функції інтенсивного масажу, а й, наприклад, розгладжувати зморшки. Одним з бестселерів американського ринку є ролер Skin Gym, оснащений сонячною батареєю. Завдяки цьому він генерує мікроструми, які разом із масажем обличчя не тільки розслабляють м’язи, зменшують набряки і дають хороший лімфодренажний ефект, але й усувають дрібні зморшки та заломи на шиї, які утворюються в результаті постійного використання ґаджетів.
Ще однією технологією, з якою працюють масажери, є електростимуляція, завдяки якій гаджет може швидко й ефективно активувати, підтягувати та приводити в тонус м’язи. За таким принципом був розроблений масажер американської компанії PureLift. Оскільки він працює завдяки електричним імпульсам, його потрібно використовувати тільки в парі зі спеціально призначеною для цього сироваткою.
Skin Gym
PureLift
ГУА-ША
Невеликі гладкі пластинки з природних матеріалів за останні роки завоювали велику популярність. Секрет такого ажіотажу скребків гуа-ша полягає в їхній багатофункціональності. Сама назва цього ґаджета прийшла до нас з Китаю. Саме так називається техніка масажу, яка полягає в дряпанні шкіри, а «гуа-ша» означає «вітер, що скрипить». Звичайно, зараз шкіру вже ніхто не дряпає, але масаж таким скребком одночасно розслаблює м’язи, підтягує шкіру, посилює кровообіг, тонізує, знімає набряки і покращує колір обличчя.
Техніка масажу теж дуже проста: скребком потрібно водити по шкірі з легким натиском від центру до периферії. Масаж варто робити після очищення обличчя на ледь зволожену шкіру (краще після нанесення олії або зволожувальної сироватки).
Ще одна перевага гуа-ша – натуральність матеріалів. Як правило, пластинки зроблені з нефриту або кварцу, які в китайській народній медицині вважаються цілющими. Але навіть якщо в це не вірити, то нефрит і кварц, як і нержавійна сталь, мають властивість до охолодження, завдяки чому дозволяють ефективно зменшувати набряки та припухлості.