Головна: Cameron Peters
Ретинол став одним з найпопулярніших косметичних компонентів у доглядовій рутині як жінок, так і чоловіків у всьому світі. Це зумовлено його дієвістю у запобіганні появі дрібних зморшок, вирівнюванні текстури шкіри та підвищенні рівня колагену. Однак протягом останніх років правила гри змінилися. У ЗМІ дедалі частіше почали з’являтися заголовки про заборону використання ретинолу в ЄС, що виявилося дещо перебільшеною інформацією. Та все ж це стимулювало багато брендів передивитися власні компоненти і підшукати альтернативи ретиноїдам. І саме про них – далі у матеріалі.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Найкращі косметичні компоненти для шкіри з акне, розацеа та пігментацією, на які варто звернути увагу
Чи справді ретинол заборонили?
Починаючи з серпня 2022 року, регламент ЄС обмежує максимальну концентрацію ретинолу в засобах для догляду за обличчям і тілом, що не означає його повну заборону. Однак обмеження передбачають максимальну концентрацію ретинолу – 0,3% у продуктах для обличчя та 0,05% у засобах для тіла. Регламент також повністю забороняє використання ретинолу в продуктах, призначених для нанесення на слизові оболонки.
Чому цей процес став невідворотним? Через прагнення убезпечити споживачів шляхом регулювання використання потужних активних інгредієнтів у догляді за шкірою. Зрештою, мета полягає в тому, щоб надати пріоритет здоров’ю, а не косметичним перевагам, зазначає Амель Ібрагім, науковця і генеральна директорка Bioworkshop.
Чим можна замінити ретинол?
Така політика стосовно використання ретинолу посприяла тому, що бренди почали активніше досліджувати й інші антивікові компоненти. Вони можуть як доповнювати доглядові ритуали з меншою концентрацією ретинолу, так і повністю його замінити. На які ж інгредієнти варто звернути увагу, читаючи склад засобу?
- Бакучіол. Компонент рослинного походження, який стимулює вироблення колагену й еластину. Наразі він є найбільш вивченим альтернативним інгредієнтом, дослідження підтверджують його ефективність і дієвість. Він помітно зменшує видимість пігментації, тонких ліній і зморшок, а також допомагає захистити шкіру від стресових факторів навколишнього середовища. Головною перевагою бакучіолу є те, що він підходить навіть для чутливої шкіри, а також його можна використовувати під час вагітності, на відміну від ретиноїдів.
- Олія шипшини. Цей інгредієнт ще не набув такої популярності, як бакучіол, проте це не применшує його корисних властивостей для шкіри. Адже олія шипшини містить багато незамінних жирних кислот, стабільних вітамінів А і С й поліфенолами. А це означає, що вона буде ефективною у зволоженні, живленні, освітленні шкіри. Крім цього, олія шипшини стимулює вироблення колагену, що сприяє пружності шкіри.
- Олія насіння моркви. Ще один компонент натурального походження, який може стати альтернативою чи доповненням ретинолу. Олія насіння моркви є природним антиоксидантом, має фотозахисну дію, регенерувальні й відновлювальні властивості; прискорює процес відновлення клітин, сприяє нормалізації водного балансу шкіри.
- Азелаїнова кислота. Хоча наразі немає досліджень, які б порівнювали азелаїнову кислоту безпосередньо з ретинолом, переваги цих двох інгредієнтів багато в чому збігаються. Наприклад, азелаїнова кислота є популярним інгредієнтом для боротьби з акне, а також ефективно бореться з гіперпігментацією. Тому зверніть увагу на креми й сироватки з вмістом цієї кислоти, адже саме у них вона є найбільш дієвою.
- Ніацинамід. Це водорозчинна форма вітаміну B3, яка вже не є новинкою на ринку. Активний компонент косметичних засобів нового покоління, який відповідає за клітинне оновлення шкіри. Ніацинаміди живлять шкіру, знімаючи запалення і почервоніння, проте роблять це менш вразливо для шкіри, ніж ретинол, тобто без подразнень і надмірного осушування. Антиоксидантна дія компоненту полягає у тому, що він запобігає пошкодженням шкіри вільними радикалами, а також зміцнює шкірний бар’єр.
- Вітамін С і гіалуронова кислота. Цей «косметологічний тандем» відомий своєю зволожувальною, відбілювальною й антиоксидантною діями на шкірі. Поєднання цих компонентів лише посилює їхній ефект: у той час як вітамін С захищає поверхню шкіри від вільних радикалів, гіалуронова кислота підвищує рівень вологи. З огляду на це, ця потужна пара робить шкіру пружною і зменшує кількість дрібних зморшок.
- Пептиди. Короткі ланцюжки амінокислот, які стимулюють вироблення колагену та еластину – це пептиди, «помічники» ключових білків, що відповідають за пружність і еластичність шкіри. Вони відомі пом’якшувальною дією, тим самим запобігають подразненням і сухості шкіри. Це один з найбезпечніших компонентів у косметиці.
