Лімфодренажний масаж: переваги, види та методи виконання

Лімфодренажний масаж – одна із найпопулярніших процедур. І пояснити таку популярність нескладно. Після курсу ви помітите не один позитивний ефект: зміцнення імунітету, висновок рідини з організму, позбавлення від зайвих сантиметрів. Перелік переваг на цьому не закінчується. Крім того, сам процес дуже розслабляє і чудово підійде для завершення дня. Про всі переваги, види та методи виконання лімфодренажного масажу розповідаємо далі.

ЩО ТАКЕ ЛІМФОДРЕНАЖНИЙ МАСАЖ

Це максимально безпечна і результативна процедура, яка впливає безпосередньо на лімфатичні вузли та дозволяє прискорити пересування рідини в організмі. Швидкий лімфовідтік позбавляє від набряків, сприяє регенерації тканин і їх звільнення від токсинів, а також допомагає вивести зайву рідину.

Лімфодренажний масаж з’явився в 30-х роках завдяки подружжю Воддер. Еміль і Естрід були медиками та почали практикувати новий вид масажу серед своїх пацієнтів. Вони представили метод впливу на лімфатичну систему, що дозволяє виводити зайву рідину з організму. Такий масаж швидко сподобався багатьом клієнтам.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

Як і будь-яка процедура, лімфодренажний масаж має низку протипоказань, за яких від сеансів необхідно відмовитися. Наприклад, за умови захворювань шкірних покривів або пов’язаних з кровоносною системою, серцем і лімфатичними вузлами, а також за онкології, цукрового діабету, ниркової недостатності, а також під час вагітності.

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ПРОЦЕДУРИ

Спеціально готуватися до лімфодренажного масажу необхідності немає, але кілька рекомендацій все ж варто вивчити. По-перше, протягом всього курсу небажано вживання алкоголю та варто відмовитись від куріння. По-друге, важливо стежити за харчуванням і кількістю випитої рідини перед сном. І по-третє, процедуру краще проводити ввечері і через кілька годин після прийому їжі. Завдяки виконанню цих трьох пунктів ефективність лімфодренажного масажу значно збільшиться. Після завершення процедури залишайтеся в стані спокою протягом деякого часу і пийте багато теплої води

ВИДИ ЛІМФОДРЕНАЖНОГО МАСАЖУ

Лімфодренажний масаж поділяють на ручний і апаратний. В обох випадках принцип однаковий – активізація руху лімфи і її відтік від проблемних ділянок за допомогою посилення кровообігу і натискання на певні ділянки тіла. Відмінність між двома видами полягає лише в тому, як саме буде здійснюватися вплив на лімфатичні вузли. За умови ручного масажу фахівець самостійно за допомогою дотиків різної сили впливає на лімфу. У другому випадку працює спеціальний апарат. Існує кілька варіантів апаратного лімфодренажного масажу.

Пресотерапія. Такий масаж проводять за допомогою тиску стисненого повітря на певні ділянки тіла. Залежно від зони ви одягаєте або спеціальні чоботи, або рукави, або пояс. Принцип роботи цих масажних агрегатів дуже нагадує тонометр – закачане повітря поступово стискається, тисне на ділянки, де проходить лімфотік. Відповідно, чим більше зростає тиск, тим швидше розганяються кров і лімфа.

Вакуумний апаратний масаж. Під час процедури на тіло встановлюються спеціальні посудини, які під вакуумом всмоктують ділянки шкіри, тим самим активуючи рух лімфи. Принцип нагадує старовинний народний метод лікування застуди банками. Але в апаратній техніці фахівець не залишає присоски на одному місці, а повільно їх рухає, що дозволяє опрацювати велику поверхню тіла і уникнути почервоніння після.

Мікрострумовий дренаж. Він передбачає вплив на проблемні ділянки за допомогою імпульсного струму невеликої потужності. Звичайно, удари абсолютно безболісні й безпечні та виконують винятково позитивну функцію – розганяють рідину в організмі та прискорюють рух лімфи. Всі маніпуляції проводять за допомогою маленьких електродів. Мікрострумовий дренаж можна використовувати і на обличчі – для позбавлення від запалень, набряклості та для вирівнювання тону шкіри.

ЯК РОБИТИ РУЧНИЙ ЛІМФОДРЕНАЖНИЙ МАСАЖ

Під час процедури масажист повільно опрацьовує тіло м’якими натисканнями і погладжуваннями по лініях лімфатичної системи. В результаті м’язи, навколо лімфатичних судин, розслабляються, а швидкість руху лімфи збільшується. До того ж зазвичай використовуються олії з приємними ароматами, які перетворять все дійство в справжню насолоду.

Щоб досягти помітних результатів, потрібен курс із восьми-десяти сеансів. Тривалість курсу і частоту відвідувань підбирають відповідно до ваших індивідуальних особливостей і проблем.

ЛІМФОДРЕНАЖНИЙ МАСАЖ ОБЛИЧЧЯ

Лімфодренажний масаж можна робити не тільки на тілі, а й на обличчі. Процедура дозволяє скоротити кількість зморшок, значно покращити стан шкіри, позбавити від набряків і мішків під очима, а також зробити контур обличчя чіткішим. Звичайно, після першого сеансу дива не станеться, але ефект від курсу не змусить себе чекати.

Матеріали за темою
ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР