косметика

Кисті для макіяжу: як обрати і для чого потрібні

Побутує думка, що кисті для макіяжу потрібні тільки професіоналам. Це не зовсім так. Використовувати їх нескладно, просто треба розуміти, які саме варто різновиди покласти в косметичку і як правильно за ними доглядати. Кисті полегшують процес нанесення косметики. А  щоб обрати такі інструменти не обов’язково володіти спеціальними знаннями та заглиблюватися в деталі. Розповідаємо, якими бувають кисті для макіяжу і як ними користуватися. Ще років п’ять тому ми ділили всі кисті на натуральні й синтетичні. Сьогодні ж актуальний поділ кистей за формою кисті та технікою нанесення.

кисточки

ЯК ВИБРАТИ ЯКІСНУ КИСТЬ?

Перед покупкою поставте кисть перпендикулярно до тильної сторони долоні та кілька разів гарненько натисніть, притискаючи її до руки. Якісна кисть збереже пружну форму навіть після сильного натискання, а якщо ворсинки роз’їжджаються – косметика осипатиметься з кисті раніше, ніж ви встигнете піднести її до лиця. Рідкі продукти миттєво проваляться всередину, а про розтушування можна забути. Перевірте склейку ворсу, обережно потягнувши за окремі ворсинки. Якщо вони легко випадуть, кисть буде рідшати і стане непридатною для використання.

ЯКІ КИСТІ ПІДІЙДУТЬ ДЛЯ..?

Для тону візажисти рекомендують брати кисть з синтетичним ворсом. Найуніверсальніша – плоска з овальним зрізом. Кисть для пудри повинна бути одночасно м’якою і пружною, з круглим або овальним зрізом для середнього або більш щільного покриття. Для рум’ян можна використовувати ту ж саму кисть для пудри або взяти її зменшену версію. М’яка кисть ідеально підходить для створення натурального рум’янця. Пружним пензлем з більш щільно набитим ворсом рум’яна наносять інтенсивніше і яскравіше. Кисть для бронзера – велика кисть з прямим або округлим зрізом. Однак її цілком може замінити кисть для рум’ян. Створити вилиці мрії допоможе плоска кисть з овальним або скошеним зрізом чи об’ємна кисть з плоским зрізом. А прямокутною кистю з рівним зрізом дуже зручно коригувати ніс. Щоб додати шкірі сяйва за допомогою хайлайтера, використовуйте кисть, якою наносите рум’яна або кисть у формі віяла.

Найуніверсальніша кисть для тіней – плоска з овальним зрізом. Нею можна і наносити, і розтушовувати тіні, і виконати весь макіяж очей. Ще один мастхев – об’ємна м’яка кисть з овальним зрізом. Вона допоможе м’яко затемнити куточок ока або нанести блискучі тіні, а також без неї складно обійтися під час розтушовування. Об’ємна щільна кисть з округлим зрізом найкраще підходить для більш точкового опрацювання smoky eyes.

кисті
догляд за кистями

ЯК ПРАВИЛЬНО ДОГЛЯДАТИ ЗА КИСТЯМИ?

Їх потрібно обов’язково ретельно промивати після кожного використання. Кисті для сухих продуктів можна мити раз в один-два тижні. Для очищення використовуйте спеціальні засоби для вимивання з ворсу жирів від залишків декоративної косметики. Мити кисті варто дуже акуратно. Замочувати їх не потрібно, тому що можна зіпсувати клейку основу, а ворс почне рідшати або випаде повністю. Після миття промокніть кисть рушником і залиште сушитися горизонтально.

Матеріали за темою
Топ-3 публікації
Вибір редакції
ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР