Ідеальний варіант порятунку для жінок (і не тільки!), які не хочуть бачити на своєму обличчі зморшки. А ще це швидкі ліки, які блокують сигнали від нервів до м’язів. М’язи не можуть скорочуватися, зморшки так розслабляються і пом’якшуються.
БОТОКС НАЙЧАСТІШЕ ВИКОРИСТОВУЮТЬ:
ЗОНА МІЖБРІВ’Я. Ін’єкцію вводять не ближче ніж за 2,5 см до лінії росту брів, на відстані 2 см один від одного. Зазвичай однакову дозу.
ОЧІ. Ботокс вводять у зону навколо очей, починаючи в сантиметрі від зовнішнього кута ока. Дози однакові. Уколи ботоксу можуть допомогти зменшити контрактуру або посмикування м’язів навколо очей.
ЛОБ. Правильні точки визначає лікар, спостерігаючи за відгуком м’язів обличчя, а також залежно від розміру чола. Зморшки, які виникли під дією сонця та сили тяжіння, не піддаються дії ботоксу.
Його також можна використовувати для ліній губ, підборіддя, куточків рота і шиї.
Ботокс вводять навіть в ПАХВОВІ ЗАПАДИНИ, щоб позбутися від потовиділення.
Ін’єкції в шкіру голови та шиї вводять ЛЮДЯМ З МІГРЕННЮ. Вони зменшують симптоми або зовсім допомагають позбутися від них.
ДИСФУНКЦІЯ СЕЧОВОГО МІХУРА. Ін’єкції ботоксу також можуть допомогти зменшити нетримання сечі, викликане гіперактивним сечовим міхуром.
Утім, дуже важливо правильно визначити дозу не тільки для конкретної процедури, але і для кожного пацієнта індивідуально. Це ж і стосується місця уколів. Крім того, cтать має значення: у чоловіків м’язів більше, ніж у жінок, тому їм потрібна вища доза.
Введення ботоксу займає всього кілька хвилин і не вимагає анестезії. Його вводять тонкою голкою в певні м’язи, з незначним дискомфортом. Зазвичай для досягнення повного ефекту потрібно від трьох до семи днів, а також не варто вживати алкоголь, принаймні за тиждень до процедури. Вам також варто припинити прийом аспірину і протизапальних препаратів за два тижні до лікування, щоб зменшити синці.
Ефект від ботоксу триватиме від трьох до чотирьох місяців. Відповідно до того, як м’язова активність повертається, складки та зморшки починають з’являтися знову. Лінії та зморшки з часом стають менш вираженими, тому що м’язи тренуються розслаблятися.
НАСЛІДКИ ВІД БОТОКСУ:
Наслідки ботоксу у кожного різні, а буває, їх зовсім немає.
- Біль, набряк або синяк в місці ін’єкції.
- Головний біль або симптоми грипу.
- Опущена повіка або косі брови.
- Крива усмішка або підвищене слиновиділення.
- Сухість очей або надмірна сльозотеча.
ЯК УНИКНУТИ НЕГАТИВНИХ НАСЛІДКІВ БОТОКСУ?
Щоб уникнути побічних ефектів, важливо дотримуватися рекомендацій лікаря: відразу після процедури не лежати, не можна займатися спортом або вживати алкоголь. Також не можна відвідувати хамами та сауну. Лікарі зазвичай не рекомендують використовувати ботокс під час вагітності або годування груддю. А ще не можна застосовувати тим людям, що страждають на алергію на білок коров’ячого молока. Ботокс варто використовувати винятково за рекомендаціями лікаря. Важливо робити ін’єкції точно, щоб уникнути побічних ефектів. Ботокс може бути небезпечний за умови неправильного застосування.
МІФИ ПРО БОТОКС
МІФ 1. Ін’єкції дуже болісні.
Більшість пацієнтів кажуть, що під ін’єкції ботоксу відчутно легкий щем. Хтось каже, що взагалі не відчуває болю. Місцевий анестетик (Comfortox BLT, зі шприцами Comfortox 31 г) працює спеціально для таких уколів, тому він забезпечує максимальний комфорт для пацієнтів. Ніяких інших анестетиків для цієї процедури не потрібно.
МІФ 2. Ін’єкції ботоксу призводять до відсутності міміки.
Багато хто думає, що ін’єкції передбачають втрату можливості виражати свої емоції – міміку. Насправді процедура розслабляє м’язи у місці ін’єкції. Зі справжнім майстром своєї справи ви все одно можете зображати весь спектр емоцій.
МІФ 3. Ботокс ефективний лише для видалення зморшок та покращення ліній обличчя.
Ботоксом лікують багато хвороб. Вперше ним лікували косоокість, проблеми з м’язами очей. Існує багато медичних застосувань: ботокс для лікування мігрені, біль у шиї та спині тощо.
МІФ 4. Зморшки стають глибшими, якщо припинити колоти ботокс.
Ботокс не посилює процес розвитку зморшок, але вони будуть повільно повертатися до того стану, в якому були спочатку, ще до лікування ін’єкціями.
МІФ 5. Лікування ботоксом – токсичне.
Ботокс схвалено у FDA для низки застосувань. Понад 20 років його використовують у різних умовах, він має довгу історію безпеки. Щоб ботокс був токсичним, потрібна доза, майже в 100 більша середньої, яку зазвичай використовують під час косметичного застосування.
МІФ 6. Ботокс можна використовувати тільки тоді, коли починають з’являтися зморшки.
Насправді корисно почати робити ін’єкції ботоксу з профілактичною метою, а не чекати на їхнє виникнення. Профілактичне використання ботоксу також допомагає тренувати м’язи так, щоб вони не відображали певні емоції, адже від повторюваних рухів утворюються заломи на шкірі.