Психологічні причини висипань на шкірі

Вже давно не секрет, що 85% всіх хвороб мають психологічні причини. Припускається, що психологічне коріння мають й інші 15%, але це ще не доведено. Напрямок в медицині, що вивчає вплив психологічних чинників на організм людини, називають психосоматикою, а захворювання, викликані психологічними проблемами, — психосоматичними. Вважається, що зародження практично будь-якої хвороби  бере початок в емоційній сфері, натомість інфекції, токсини та переохолодження  тільки запускають її.

Луцька психологиня Юлія Дзюба розповідає про те, який зв’язок між шкірними захворюваннями (акне, вугрі, фурункули) та психологією людини у спеціальному матеріалі для SPACE.

Почнемо з того, ЩО ТАКЕ ШКІРА?

Шкіра — захисний бар’єр тіла, який розділяє нас з навколишнім середовищем, водночас це орган, за допомогою якого ми контактуємо зі світом. Це наш найбільший орган (2 м²). Шкіру можна назвати свого роду тачпадом нервової системи людини. Це екран, на який проєктується наш внутрішній стан. Будь-який вплив на шкіру має підтримку в психіці людини, що відображає його здатність контактувати та взаємодіяти зі світом. Шкіра служить межею, що відокремлює людину від навколишнього середовища, водночас за участі шкіри ми контактуємо зі світом. Саме тому проблеми зі шкірою можна трактувати як нездатність знайти гармонію з собою та зі світом.

БУДОВА ШКІРИ

Для того, щоб краще розібратися у причинах шкірних захворювань, нам корисно пригадати будову шкіри. Вона складається з трьох шарів: епідерміс, дерма, підшкірна жирова клітковина (гіподерма).

Епідерміс — верхній шар шкіри.

Дерма — це власне шкіра, фіброзний шар, в якому знаходяться кровоносні судини, фолікули волосся, нерви, сальні та потові залози.

Гіподерма — шар, який складається з пухкої сполучної тканини та жиру.

Акне, вугрі, прищі — це проблеми, які починаються і розвиваються в дермі. В основі їхнього виникнення – процес закупорювання сальних залоз. Основна функція сальних залоз — захист від мікроорганізмів та пом’якшення епідермісу.

ОСНОВНІ КОНФЛІКТИ, ЯКІ ВИКЛИКАЮТЬ ВИНИКНЕННЯ ПРИЩІВ

1) Конфлікт бруду, забрудненості, контакту з чимось/кимось брудним (реальним або віртуальним). Вас полили «брудними» словами або ж ви думаєте, що про вас погано думають інші. Контакт з людиною, яку ви вважаєте неприємною, нечесною, нещирою і вам від цього «бридко». Перебування в приміщенні, яке вам «бридке», контакт з нечистим предметом тощо.

2) Відчуття сорому. Вас критикують, ви відчуваєте, що вашу репутацію хочуть очорнити, обговорюють, звинувачують. Навіть різке, неочікуване озвучення діагнозу лікарем може бути сприйняте, як відчуття бруду або нападу.

3) Відчуття власної непривабливості,  знецінювання власної індивідуальної краси. Коли ви дивитеся в дзеркало і не подобаєтесь собі, критикуєте свою зовнішність, не приймаєте себе.

І тут формується замкнуте коло: не подобаєтесь собі, з’являється акне, не подобається відображення в дзеркалі через акне на шкірі, знову подумали «я недостатньо красива» — привіт, акне, вугрі і думки, що ви некрасива.

От і приблизне психосоматичне коло треку під назвою «ПРИЩІ».

З іншого боку, шкіра може бути відображенням глибинних переживань і психологічних проблем. Чимало психотерапевтів використовують цікавий прийом — вони просять пацієнта розповісти про свою шкіру, щоб зрозуміти, що той думає про свою особистість. У цьому контексті проблеми зі шкірою можна розглядати як пригнічені емоції, хворобливу залежність від оцінки суспільства, сором перед власним тілом тощо.

У багатьох випадках шкірні патології можуть бути свого роду захисною реакцією, завдання якої захистити людину від фізичних контактів, виправданням своєї нездатності знайти друзів або партнера. Тобто, проблеми зі шкірою викликають ще більший страх бути знехтуваним і формують комплекс неповноцінності.

І ось вам ще одне замкнуте коло!

МЕХАНІЗМ ДІЇ

Коли клієнтка знаходиться в оточенні цих людей, вона несвідомо посилає імпульс в орган, що він не такий, як треба. Так він починає видозмінюватись, деградувати або нарощувати себе. Коли жінка відійшла від цих переживань, конфлікт вирішений — нарощена тканина не потрібна, в це місце посилаються мікроорганізми (найчастіше, це стафілококи), щоб «зачистити» непотрібну тканину. Це і є той момент, коли вилазить фурункул.

Чому дуже часто клієнтам важко згадати, що вони відчували напередодні виникнення симптому? Тому що в часі ці процеси розділені.

Тобто симптом вилазить тоді, коли ви вже не переживаєте. Але механізм запускається раніше, позаяк ви вранці встали побачили висипи і подумали: «Блін, яка я страшна». І знову запустили новий виток конфлікту зі шкірою.

Часто шкірні захворювання лікують антибіотиками. Симптоми проходять, але ситуація, яка викликала їх, залишається. І тільки тоді, коли зупиниться конфліктний процес в голові, бактеріям не буде чого руйнувати.

В цій публікації я розглядаю виключно психосоматичні причини виникнення вугревих висипань, інші причини — обмінні процеси, гормональні, доглядові.

Отже, напрошується висновок, розглядаючи психосоматичні причини вугревих висипів, ми дійшли висновку, що основний їхній меседж — «полюби себе вже зараз, такою, яка ти є», признай вже зараз свою цінність, значущість. Інші можуть говорити про тебе, що завгодно, але єдиний важливий аспект – це те, як ти говориш про себе з собою!

Просто зараз, підійдіть до дзеркала і зізнайтесь собі у коханні. І немає різниці, яка на цю мить у вас шкіра. Полюбіть її та пообіцяйте піклуватись про неї!

Матеріали за темою
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”10859, 15939, 15817″][eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”14548, 15465, 15836″]
Топ-3 публікації
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”15140, 15865, 15589″ offset=””]
Вибір редакції
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”14855, 12520, 15524″ offset=””]
ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
gattorre-jef-claesп
Alique-201811111111111
IMG_65111
ad4f49d96a6e111111111111
ann haustova
cy9n591глв1111111
T95_TAYLOR_K201320-006_MAIN-MODELS_01-RGBо
завантаженнят
1_
32 (1)