Що потрібно знати перед процедурою збільшення губ?

Нині, коли багатьом жінкам доступні будь-які косметологічні послуги, стає все більше охочих змінити свої природні контури обличчя. Комусь з дитинства не подобається свій ніс, позаяк в школі однолітки постійно звертали на нього увагу, акцентували та насміхались. Хтось комплексує через опущені повіки, бо вони не схожі на ті, що диктують нам тренди інстаграму. Та все більше жінок бажають збільшити губи, аби досягнути пухлих та соковитих форм.

Досліджуємо разом усе, що потрібно знати про збільшення губ.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Все про ін’єкції колагену

 

ЯК РОБЛЯТЬ ЗБІЛЬШЕННЯ ГУБ?

Існує кілька методик збільшення губ: без операції (ін’єкційні методи) і хірургічне збільшення губ (хейлопластика). До безопераційних методів відносяться філери й ліпофілінг (збільшення шляхом введення власного жиру пацієнта). Ми розглянемо ін’єкційні методи.

ЧИМ «НАКАЧУЮТЬ» ГУБИ?

Філер – це гелеподібна речовина, яку вводять, щоб додати губам об’єму, виправити асиметрію або створити бажану форму чи повноту. Вони працюють, зв’язуючи молекули води всередині губ, щоб створити пухкіший вигляд. Чимало моїх пацієнтів прагнуть збільшити тонкі, пласкі від природи губи або хочуть додати об’єму губам, які з віком втратили чіткість контуру.

Філери для губ поділяються на дві категорії: перманентні, які не розсмоктуються, та біодеградувальні філери, які з часом розсмоктуються.

Перманентні філери були поширеними, коли у світі лише починали проводити естетичні ін’єкційні процедури. Такі препарати виготовляють із синтетичних матеріалів: здебільшого це біополімерний і поліакриламідний гелі. Ці гелі мають багато відтермінованих побічних ефектів. Вони не деградують природно, а можуть нерівномірно розсмоктуватися в тканинах та осідати грудками в різних ділянках губ. Грудочки перманентного філера неможливо видалити, якщо його ввели понад 10 років тому, бо він зростається з тканинами. Якщо ж гель перебуває в губах не більш ніж кілька років, його можна вийняти хірургічним шляхом. Проте після операції на губах можуть залишитися шрами.

Для збільшення та зволоження губ використовують біодеградувальні філери, які розсмоктуються. Найчастіше це препарати стабілізованої гіалуронової кислоти.

Гіалуронова кислота – це натуральний зволожувач, який існує в людських тканинах. До певного віку організм сам виробляє гіалуронову кислоту, проте з часом її кількість зменшується, тканини зношуються та старіють. Введення філера покращує стан губ і робить їх більш пухкими. Біодеградувальні філери іншого типу, без гіалуронової кислоти, не вводять у губи з метою їхнього збільшення. Вони або не створюють об’єм, або є небезпечними для цієї зони.

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ПРОЦЕДУРИ?

  • Перед введенням філера ви маєте добре почуватись і не мати ознак застуди.
  • За годину до процедури рекомендовано не займатися спортом.
  • Не пити каву принаймні за п’ять годин, тому що кофеїн звужує судини.
  • Дівчатам також не рекомендовано проводити процедуру в період ПМС і в перший день менструації, тому що тоді знижується згортуваність крові. Тканини стають більше схильними до утворення синців, набряків і болючих відчуттів під час ін’єкції.

ЯКА ТРИВАЛІСТЬ ДІЇ ФІЛЕРА?

Тривалість утримання філера в губах залежить від місця, куди його вводять: під слизову або під м’яз. Різні ділянки губ із різною швидкістю поглинають і розсмоктують гіалуронову кислоту.

Також на термін дії впливають характеристики препарату: зокрема, ступінь його щільності. Зазвичай вводять філери середньої щільності або рідкі. Вони забезпечують менш довготривалий ефект у порівнянні із щільними, але є безпечнішими для цієї ділянки.

Важливо враховувати індивідуальні особливості людини: кожен організм має різну швидкість поглинання гіалуронової кислоти, тому термін дії не залежить від кількості введеної речовини. У деяких пацієнтів ефект від дози 0,5 мілілітрів може тривати до кількох років, а в інших подвійні дози можуть розсмоктатися за декілька місяців.

Середня тривалість утримання біодеградувального філера в губах – від 6 до 18 місяців.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Правда та міфи: все про ботокс

 

ЩО ЗАБОРОНЕНО ПІСЛЯ ПРОЦЕДУРИ ЗБІЛЬШЕННЯ ГУБ?

  • Відвідувати сауну, лазню, солярій і перебувати довго на сонці.
  • Цілуватися.
  • Пити гарячі напої й алкоголь протягом двох днів.
  • Робити інтенсивні косметологічні та масажні процедури в зоні, де зробили ін’єкцію.
  • Інтенсивно тренуватися в перші кілька днів після введення препарату.

Також ваш лікар може дати додаткові рекомендації, оскільки кожна пацієнтка та її реакція на процедуру – індивідуальні.

ЯКІ МОЖУТЬ БУТИ УСКЛАДНЕННЯ ПІСЛЯ ПРОЦЕДУРИ?

Звісно, як і за будь-якого втручання в організм, існує ризик ускладнень. Філери – імпланти, які ставлять у м’які тканини обличчя. Там є кровообіг, який з уведенням філерів може порушитися.

Некроз – найбільше ускладнення, що може трапитись у випадку введення філерів. Згідно зі світовою статистикою, воно настає приблизно в 0,1% випадку. На щастя, ситуації, коли щось пішло не так, настають відразу, і лікар може ліквідувати проблему на місці. Не буває таких випадків, щоб людина після ін’єкцій пішла додому й раптово там померла від ускладнень. Фотожахіття, які транслюються у викривальних косметологічних пабліках, більше стосуються лікарів-нелегалів і препаратів, придбаних на чорному ринку.

ДО КОГО ПОТРІБНО ЗВЕРТАТИСЬ?

Наповнювальні ін’єкції можна робити лише у закладах, які мають ліцензію на це. Вводити філери в губи має право лише фахівець із вищою медичною освітою. Деякі ін’єкції на обличчі також може робити щелепно-лицьовий хірург. Під час вибору лікаря переконайтеся, що він достатньо кваліфікований: попросіть документи про закінчення закладу вищої освіти, перевірте, чи клініка має ліцензію, яка дозволяє проводити наповнювальні ін’єкції.

Джерело: Vogue UA, The Village

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

«Хочу збільшити губи»: магія контурної пластики для обличчя

5 косметичних інгредієнтів, які здивують своєю дією – розповідає керівниця EVO derm Світлана Стеренчук

Топ-3 процедури від осінньої меланхолії у «Центрі естетичної медицини Оксани Короткої»

Лімфодренаж, ендосфера та обгортання: процедури для швидкого схуднення

Ботокс проти мігрені: лікування головного болю у центрі Оксани Короткої

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
_MG_9191 (3)j
Fashionista_17 (1)
8aa1111111111
Rectangle+17insв
hijaluronnasl11111111
cover-1
IMG_7737глв11111111111
 кулонів Moments (1)
DiaDia_DenimDrop_Campaign11
EmptyName 70