Різноманітність та широкий вибір апаратних процедур у сучасній косметології зашкалює. Кожна людина обирає процедури за індивідуальними потребами шкірами або ж рекомендаціями косметолога. Проте є низка косметологічних процедур, які є максимально універсальними та показані усім б’юті-фанам. Однією з таких процедур є мікрострумова терапія. Ця методика за останні роки стала мегапопулярною не лише серед процедур у косметологічних центрах, а й в домашньому догляді. Що таке мікрострумова терапія, її переваги та суть методу – читайте у матеріалі.
У 70-х мікроструми активно використовували лікарі як фізіотерапію для лікування паралічу м’язів обличчя у класичній медицині. Клінічна практика засвідчила побічний ефект: гарну шкіру. Дерматологи оцінили б’юті-ефект й вирішили запозичити процедуру мікрострумової терапії в терапевтів. Сьогодні мікроструми знімають запалення шкіри (під час акне й чутливості), їх додають до програм реабілітації після інвазивних процедур і пластичних операцій.
ЩО ТАКЕ МІКРОТОКИ?
Мікротоки або мікрострумова терапія – це апаратна методика впливу електричного струму на м’які тканини. Мікроструми з дуже невеликою амплітудою і частотою впливають на шкіру, м’язи, кровоносні і лімфатичні судини, справляючи стимулювальний ефект. Під впливом мікрострумів активізується вироблення колагену, поліпшується тонус м’язів, стимулюються обмінні процеси в клітинах, лімфатичної та кровоносної системи. Завдяки такому ефекту мікрострумова терапія широко застосовується в косметології для омолодження і ліфтингу.
СУТЬ МЕТОДУ
Струми низької частоти й малої сили змінюють електричний потенціал клітинних мембран. Виникає ефект будильника: клітина немов прокидається. Мікрострум активізує обмін речовин і відкриває мембранні канали, через які негайно починається рух молекул. Також вони запускають вироблення аденозинтрифосфорної кислоти (органічної сполуки, джерела енергії для безлічі клітинних процесів), активуючи вироблення колагену й регенерацію клітин шкіри. У результаті дрібні зморшки розгладжуються, колір обличчя помітно покращується, овал підтягується.
Мікроструми запускають лімфодренаж і венозний відплив, зменшуючи набряклість шкіри й усуваючи синці під очима. Покращують колір обличчя, сприяючи зміцненню судинної стінки (профілактика куперозу). Підтверджено, що під впливом мікрострумів на 30-40% збільшується транспортування амінокислот, а синтез ДНК, білків, ліпідів та інших важливих для клітини молекул може зрости вп’ятеро. Саме тому мікроструми вважаються однією з основних процедур у косметології, спрямованої на омолодження клітин шкіри й підшкірно-жирової клітковини.
Під впливом мікрострумів нормалізується робота сальних залоз, гояться запалення, поліпшується відплив лімфи й венозної крові, зменшуються набряки й синці під очима, поліпшуються обмінні процеси, клітини насичуються киснем і поживними речовинами, збільшується вироблення колагену й еластину, що також підвищує пружність шкіри і зменшує зморшки. Мікроструми також допомагають шкірі швидше гоїтися після агресивних хімічних пілінгів, лазерного шліфування та пластичних операцій.
ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ?
Мікрострумова терапія працює на двох рівнях: впливає на клітини й тканини шкіри.
На клітинному рівні відновлюється мембранний потенціал та нормалізується клітинний метаболізм, стимулюється активність фібробластів, нормалізується активність меланоцитів і пришвидшується деградація меланіну та покращується клітинний імунітет.
На рівні тканин покращується мікроциркуляція, відновлюється м’язовий тонус та відбувається зволоження.