Що таке псевдоерозія та ерозія шийки матки: сучасне лікування у медцентрі «Оксфорд Медикал»

Те, який зовнішній вигляд ми маємо, а також те, наскільки повноцінно ми проживаємо своє життя напряму залежить від нашого здоров’я. Значною мірою наш фізичний стан залежить від нас самих, адже чимало навіть серйозних захворювань, за умови вчасного діагностування, можна вилікувати швидко та безболісно. До таких, зокрема, належить ерозія шийки матки. Ця хвороба широко поширена серед жінок, однак її виявлення ускладнюється відсутністю симптомів. Про те, у чому небезпека хвороби та чи варто лікувати ерозію розповідає лікар-гінеколог луцького медичного центру «Оксфорд Медикал» Іонін Юрій Петрович (лікар вищої категорії зі стажем роботи в галузі 49 років).

Ерозія шийки матки, або ектопія – це одне із найпоширеніших захворювань жіночої статевої сфери. ЇЇ діагностують приблизно у кожної 4 жінки, що звертається до лікаря-гінеколога. Розрізняють два види ерозії – псевдоерозію і справжню ерозію шийки матки. Псевдоерозія виникає в результаті травм шийки матки, таких як пологи, аборти, або інших механічних пошкоджень. Справжня ерозія виникає на фоні запальних захворювань, статевих інфекцій, гормональних порушень. Цей вид ерозії за умови несвоєчасного лікування призводить до серйозних проблем в організмі жінки. Найстрашніше те, що жінку за умови її наявності тривалий час не турбують будь-які симптоми. І лише регулярний профілактичний огляд гінеколога дозволяє діагностувати це захворювання на ранніх стадіях.

Щорічне обстеження на наявність патологічних змін має включати гінекологічний огляд з використанням мікроскопічного дослідження тканин шийки матки (відеокольпоскопія), дослідження клітин шийки матки та каналу шийки матки на наявність атипових змін (цитологічне дослідження). У разі виявлення патологічних змін лікар-гінеколог проводить біопсію тканинного зрізу (гістології) ділянки ураження. І лише після такого дослідження можна встановити точну наявність ерозії шийки матки.

Справжня ерозія не належить до передракових станів, однак вона суттєво підвищує ризик виникнення онкології у майбутньому. Тому ми радимо не спостерігати, а лікувати відразу після виявлення патологічних змін! Оскільки відтягування лікування може призвести до збільшення розмірів ерозії, розвитку різноманітних інфекцій та навіть виникнення кровотеч.

Гінекологи медичного центру «Оксфорд Медикал Волинь» для лікування ектопії використовують технологію радіохвильової терапії за допомогою сучасного апарату Dr. Oppel. Це одна з інновацій сучасної медицини, що досить швидко отримала визнання ефективного та безпечного методу лікування. Уражені ділянки тканини акуратно видаляють за умови забезпечення чудового косметичного результату.

Переваги радіохвильового методу :

  • безболісність;
  • висока точність маніпуляцій, що робить мінімальним ризик пошкодження здорових клітин і сприяє швидкій регенерації;
  • зведення до нуля можливість занесення інфекції в рану, оскільки радіохвилі знищують будь-які небажані мікроорганізми;
  • радіохвильовий метод не залишає опіків, крім того, відсутні ускладнення «класичних» операцій: загноєння, запалення, набряки, рубці тощо.
  • завдяки відсутності «розрізів», цей вид лікування показаний жінкам, які планують вагітність у майбутньому.

Шановні жінки, не забувайте проходити щорічний огляд у лікаря-гінеколога, навіть за відсутності будь-яких скарг. Своєчасне звернення до лікаря може запобігати виникненню багатьох захворювань і допоможе вилікувати можливі хвороби швидко та без жодних ускладнень.

Первинний прийом гінеколога з відеокольпоскопією – 390 грн.

Медичний центр «Оксфорд Медикал»

м. Луцьк, вул. Євгена Сверстюка, 1.

Тел. (0332) 20 00 22

Ліц. МОЗ України №47 від 28 січня 2016 року.

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР