SUN PROTECT: усе, що потрібно знати про сонцезахист

Нарешті ми можемо тішитись літніми днями та сонячними променями. У цю пору разом з хорошим настроєм з’являється потреба пригадати про сонцезахисний засіб, який має бути мастхевом у косметичці кожної жінки незалежно від пори року. Розповідаємо усе про важливість сонцезахисту у цьому матеріалі.

ЧОМУ ШКІРІ ПОТРІБЕН ЗАХИСТ ВІД СОНЦЯ?

Усі ми з нетерпінням чекаємо літа, аби поніжитись на сонечку та отримати красиву засмагу. Сонце дуже добре впливає на наш організм. Наша шкіра синтезує вітамін D під впливом сонячних променів, який важливий для функціонування всього організму. Водночас сонце є дуже небезпечним. Адже будь-який контакт з ним, навіть найменший, завдає шкоди шкірі, що може спровокувати: опіки, пігментні плями, фотодерматит, фотосенсибілізацію (з’являються висипання, хвороблива кропив’янка), прискорення старіння шкіри, появу зморшок, зміну кольору, втрату щільності, пружності та еластичності шкіри, сухість та рак шкіри. Чому так відбувається? Ультрафіолетові промені, які досягають поверхні Землі, поділяють на дві групи – А і B. І наша шкіра дуже чутлива до них.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: SPF для волосся: навіщо влітку захищати волосся від ультрафіолетового випромінювання

У ЧОМУ ВІДМІННІСТЬ МІЖ UVA- І UVB-ПРОМЕНЯМИ?

UVA-випромінювання (довжина хвилі 320-400 нм) – це 95% УФ-випромінювання, яке доходить до нашої шкіри. Його інтенсивність не залежить від часу доби й року, і промені проникають крізь хмари, скло і шкіру людини. Вони досягають глибоких шарів шкіри, прискорюють старіння клітин шкіри, утворюють вільні радикали, дегенерують волокна колагену, роблять шкіру в’ялою та сприяють утворенню зморшок.

UVB-випромінювання (довжина хвилі 290-320 нм) – доходить тільки 5% ультрафіолетових променів до нашої шкіри. Ці випромінювання мають різну інтенсивність в залежності від пори року і дня, їх зупиняють хмари та скло. Саме цей тип випромінювання відповідальний за сонячні опіки, формування ракових клітин і стимуляцію секреції меланіну, тобто засмаги.

ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ?

Щоб захиститись від впливу сонця варто уникати його, особливо у період з 11:00 до 16:00. Також не потрібно забувати про помаду, головний убір, сонцезахисні окуляри, які мають як мінімум UV 400 фільтр та використання сонцезахисних засобів. Сонцезахисні фільтри можна розділити на фізичні та хімічні. У чому відмінність між ними?

Фізичні фільтри не пропускають випромінювання, діють за принципом мікроскопічного дзеркала, наприклад, діоксид титану, оксид цинку. Зазвичай, вони дещо вибілюють шкіру та залишають на ній наліт. Фізичні фільтри відбивають сонячне світло від поверхні шкіри. Їх рекомендують дітям і вагітним жінкам, а також власникам чутливої шкіри. Хімічні фільтри проникають углиб шкіри та поглинають сонячні промені, наче губка. Такі засоби прозорі, легко поглинаються, але можуть викликати подразнення на чутливій шкірі. Найпопулярніші хімічні фільтри – октокрілен, оксібензон, октісалат і авобензон.

ЩО ТАКЕ SPF?

SPF (sun protection factor) – це фактор захисту від UVB-випромінювання. Число, що стоїть поруч із цією абревіатурою, вказує на дозу B-променів, яку ви можете отримати без загрози опіку. Що вищий індекс SPF, то більше ультрафіолету блокує засіб. Варто знати, що індекси SPF не сумуються. Тобто, якщо ви нанесли сонцезахисний флюїд із SPF 30 і тональний крем із SPF 20, загальний захист буде дорівнювати 30, а не 50. Існує також індикатор PA для захисту від сонця від променів UVA: PA +, PA ++, PA +++, PA ++++. Чим більше плюсів ви бачите, тим більше захисту ви отримуєте.

ЯК ПРАВИЛЬНО НАНОСИТИ СОНЦЕЗАХИСНИЙ ЗАСІБ?

Сонцезахист – останній етап денного догляду за шкірою, тому його потрібно використовувати вже після сироватки та базового крему. Важливо, щоб попередні засоби встигли увібратись і шкіра була сухою. Щодо кількості, то радять наносити 2 мг засобу на 1 см² шкіри. У середньому – це пів чайної ложки для обличчя та шиї або не менше ніж дві столові ложки для всього тіла. Також не забувайте поновлювати сонцезахист кожні 2-3 години.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Зацвіла: все, що потрібно знати про сезонну алергію

Алергія на сонце: як виявити та лікувати

Поцілунок сонця: як уникнути сонячних опіків

Як боротися із сухістю та зневодненням шкіри?

Без морозива та холодної кави: як пережити спеку у місті

 

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
kids st
433752755_402492882529120_7619119416570274353_nу
IMG_0539
gorn ceramics
2
F7ykwглв11111111
gattorre-jef-claesп
-сайт-new (2)11111111
IMG_65111
ad4f49d96a6e111111111111