Чи помічали ви, що в кіно герої нерідко займаються спортом у зовсім різні години – хтось біжить на світанку, інші тренуються пізно вночі? Це змушує замислитися: коли ж насправді найкращий час для фізичної активності? Звісно, багато залежить від особистого розпорядку дня, роботи, навчання чи бажаного результату від тренувань. Розберімося, які переваги має кожен час доби і як обрати найоптимальніший варіант для спорту.
Тренування зранку
- Спорт зранку допомагає запустити обмін речовин, що сприяє швидшому спалюванню калорій протягом дня, тому для схуднення часто рекомендують робити не надто важкі, але повноцінні тренування щоранку, якщо ви маєте на меті схуднення. Наприклад пробіжка, розтяжка, плавання тощо.
- Покращення настрою. Може прозвучати нереалістично, але якщо ви зможете пересилити себе та проводити тренування зранку, перед усіма іншими справами, то з часом помітно зміниться розпорядок дня. Фізична активність сприяє викиду ендорфінів – гормонів щастя, що допомагає почати день у хорошому настрої.
- Всіма «обожнювана» дисципліна. Якщо спорт стоїть у пріоритеті, ранкові заняття допомагають уникнути відмовок, пов’язаних із втомою після роботи чи навчання, тому тут все залежить саме від вас.
- Міцний сон. Ранкові тренування можуть сприяти здоровішому сну, оскільки організм не отримує надмірного навантаження перед відпочинком і протягом дня ви витрачаєте значну кількість енергії, що сприяє легшому засинанню.
Серед мінусів варто відзначити меншу продуктивність через ранні підйоми та ймовірність травмуватись, тому що організм ще не прокинувся і не розігрівся достатньо. Щонайменше 15 хвилин потрібно виділяти на розминку.
Ранкові тренування та кардіо чудово підходять для тих, хто хоче схуднути, адже в цей час значно легше спалюються калорії, а звичайна рання розминка допомагає пробудити організм, запустити метаболізм і сповнитись енергією на день. Тому навіть якщо ви обираєте тренуватись ввечері, ранкова розтяжка чи легкі вправи не завадять для кращого самопочуття.
Вечірні тренування
- Ввечері ми маємо вищу фізичну продуктивність, адже продовж дня м’язи стають гнучкими, немає ранкової сонливості та значно швидша реакція. Це ідеальний час саме для силових тренувань, нових вправ чи групових занять.
- Зняття стресу. Після важкого робочого дня спорт допомагає позбутися напруги та розслабитися, що певною мірою дозволяє зберегти стресостійкість.
- Вечірнє тренування легше запланувати, адже зранку не всі можуть виділити час навіть на зарядку.
Мінуси: можливе порушення сну через інтенсивні тренування, що провокує підвищення адреналіну і як результат – важче заснути та дотриматись режиму.
Тренування в другій половині дня найкраще підходять для тих, хто хоче набрати м’язову масу (оскільки рівень тестостерону та фізична продуктивність вищі ввечері), а також для тих, хто переживає постійний стрес, напругу та хронічну втому. В цей час легше відволікатись від справ, часто немає поспіху, на відміну від ранку, а весь залишок енергії можна направити на вдале тренування.
У висновку, найголовніше правило – слухати своє тіло. Якщо ви любите починати день активно – вибирайте ранкові тренування. Якщо ж пік енергії припадає на вечір – не варто змушувати себе завжди підніматися на пробіжку о 6-й ранку. А інколи варто комбінувати два варіанти часу для тренувань, щоб відчувати різницю та обирати відповідні вправи.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Метод боротьби зі стресом, доступний кожному. Що таке «тиха ходьба» і кому вона потрібна
Метод боротьби зі стресом, доступний кожному. Що таке «тиха ходьба» і кому вона потрібна