Вусопад: чому чоловіки з різних куточків світу відрощують вуса у листопаді?

Майже 20 років тому, двоє австралійських друзів Тревіс Гарон і Люк Слеттері за кухлем пива обговорювали те, чому чоловіки дедалі менше відрощують вуса. І тоді їм спала на думку ідея, яка переросла у всесвітню соціальну акцію Movember. Що ж це таке і у чому суть руху – розповідаємо у матеріалі.

ЯК ВСЕ ПОЧИНАЛОСЯ?

Історія Movember розпочалася у 2003 році під час розмови двох приятелів про тенденції чоловічої краси. Все більше нагадувало невинні жарти, однак Тревіс Гарон та Люк Слеттері вирішили продовжити власні роздуми не лише словами, а й діями. Чоловіки хотіли повернути моду на вуса і домовилися зібрати однодумців, аби відростити їх протягом місяця. Все відбувалося у листопаді, тому звідси й пішла назва ідеї. Частина «mo» у назві «movember» походить від англійського слова «moustache» – що в перекладі означає «вуса», а листопад, як відомо, – це November.

Автори проєкту зібрали навколо себе перших 30 добровольців, які відгукнулися на їхнє прохання. І це були невипадкові люди, тому що надихнувшись матір’ю друга, яка збирала кошти на боротьбу проти раку молочної залози, Тревіс і Люк вирішили провести кампанію про здоров’я чоловіків і рак простати. Вони розробили правила Movember (які діють і сьогодні) і погодилися стягувати десять доларів за відрощування вус. Тревіс розробив перший логотип Movember і вони розіслали електронний лист під назвою «Чи достатньо ти мужній, щоб бути серед нас?». Так утворилася компанія Mo Bros (брати Мо).

Вже наступного року у «Вусопаду» з’явилася конкретна ціль – зібрати 50 тис. доларів для Австралійського фонду раку простати, що вони змогли успішно реалізувати. З 2004 року в Австралії та Новій Зеландії відбуваються щорічні заходи, метою яких, крім збору коштів, є привернення уваги до проблеми здоров’я чоловіків.

 

ЯК ПРИЄДНАТИСЯ ДО ВУСОПАДУ?

Для того, аби долучитися до корисної справи, достатньо виконати декілька простих кроків:

  1. Відростити вуса. Це найбільш очевидна дія, з якої варто починати свій Movember.
  2. Зареєструватися на офіційному ресурсі програми: movember.com та задонатити певну суму. Потім вам надійдуть інструкції про те, як краще використовувати силу власних вусів під час розмов про основні ідеї акції. Ваші вуса мають бути приводом для розмов про чоловіче фізичне, ментальне здоров’я та важливість його підтримки й регулярних обстежень.
  3. Поводьтеся, як справжній джентльмен. Звісно, це правило варто виконувати не лише протягом місяця, а й зробити його власним життєвим кредо.
  4. Жодної дискримінації. До руху можуть долучитися всі охочі.

ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА ВУСАМИ?

Якщо ви думаєте, що достатньо не голитися і нехай волосся над губами росте так, як йому забажається, то ви помиляєтеся. Варто знати декілька базових правил:

  • щоденно мийте вуса, а двічі на тиждень – зі спеціальними засобами;
  • раз на тиждень варто користуватися пом’якшувальним кондиціонером;
  • для моделювання їхньої форми використовуйте тример або спеціальні ножиці;
  • придбайте гребінець для розчісування, аби не лише привести вуса у належний вигляд, а й поліпшити кровообіг.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Як правильно голитися і доглядати за бородою взимку

7 кроків, аби підготувати шкіру до холодної пори

Як доглядати за шкірою обличчя восени – розповідає косметологиня Марина Примак

Як правильно доглядати за руками восени?

POST A COMMENT