Дні дедалі тепліші, а одяг дедалі коротший, тому ті зони тіла, які завжди були «під прикриттям» потребують додаткової уваги. Зокрема, йдеться про лікті й коліна, які часто обділені нашою увагою під час догляду. А ще вони є одними з тих частин тіла, які найчастіше травмуються і потерпають від подряпин і синців. Як же доглядати за колінами і ліктями, аби позбутися надмірної сухості, згрубілості й лущення – читайте далі.
Чому шкіра в цих зонах потребує особливої уваги?
Натирання одягом протягом дня, незахищене перебування на сонці, відсутність посиленого догляду, холод, накопичення відмерлих клітин – всі ці мікротравми призводять до того, що шкіра ліктів і колін з часом пересихає, стає пошкодженою та грубою. Крім того, на цих ділянках тіла немає сальних залоз, а отже, і гідроліпідного шару, який зазвичай захищає шкіру від зовнішніх агресивних впливів і запобігає зневодненню. Як наслідок, шкіра частіше лущиться, потовщується, щоб захистити себе, втрачає еластичність та пружність і темніє. І у цьому немає нічого страшного і критичного. Якщо ви не відчуваєте дискомфорту і вас влаштовує такий вигляд цих зон – ця стаття не для вас. Однак якщо ви хотіли б покращити вигляд своїх ліктів і колін – тоді варто знати наступне.
Догляд за шкірою ліктів і колін
Скрабування
Перше, що варто додати до своїх доглядових ритуалів і робити бодай раз на тиждень – м’яке скрабування цих зон. Це допоможе видалити омертвілі клітини шкіри, що накопичилися. Тільки не використовуйте агресивних скрабів, оскільки вони можуть лише пошкодити шкіру у цих місцях.
Зволоження
Звісно, відлущування недостатньо. Тому ці ділянки потрібно щодня зволожувати. Пам’ятайте, що лікті й коліна є зонами руху, а тому потребують еластичності та гнучкості. Тому не забувайте наносити на шкіру ліктів і колін велику кількість зволожувального крему чи лосьйону щільної текстури, в ідеалі – двічі на день: вранці після душу і ввечері перед сном.
Захист від ультрафіолету
У теплу пору року складно уявити свою косметичку без SPF. Розуміємо, що найбільше уваги кожен надає обличчю й шиї, однак лікті й коліна також потребують захисту. Нанесення сонцезахисного крему дозволить уникнути ризику сухості та зморщених колін і ліктів через шкідливий вплив ультрафіолетових променів на шкіру.
Уникайте інгредієнтів, що сушать шкіру
Деякі види мила можуть подразнювати і сушити шкіру. Тому важливо звертати увагу на склад мила, коли ви його купуєте. Якщо ви побачите у складі мила SLS (поверхнево-активна речовина, яка змиває бруд, знежирюючи шкіру), це може бути причиною того, що шкіра вашого тіла часто суха і шорстка. Також слід уникати мила, яке містить синтетичні барвники та додані штучні ароматизатори.
Нарешті, переконайтеся, що ваше мило не лужне. Нормальний рівень рН нашої шкіри – від 4,5 до 6,0. Отже, чим вищий рівень pH вашого мила, тим гірше воно реагує з рівнем кислотності вашої шкіри. Як правило, слід використовувати мило, рівень рН якого максимально наближений до рівня рН вашої шкіри: від 5 до 7.
Фото: Deo Suveeera & Pamela Dimitrov, HalfBoy, Rikky Fernandes