Охолонь! Ефективні методи боротьби зі спекою

Якщо ви з тих людей, які не витримують спеку у місті, не хочуть виходити з холодного душу та готові перебувати під кондиціонером 24/7, то цей матеріал для вас. Ми підготували прості поради, які допоможуть вам почуватись легше, коли показник термометра перевищує +25 °С.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Відпочинок без турбот! Як захистити шкіру в період відпусток?  

Гуляти чи сидіти вдома?

Розуміємо, що літо асоціюється з прогулянками та часом на свіжому повітрі. Однак краще уникати активностей на вулиці у період з 11 до 15 години, коли сонце є найбільш активним. Адже тривале перебування під прямим сонячним світлом можуть призвести до теплового удару чи перегрівання. Особливо якщо нехтувати головним убором та не пити достатньо води. Віддавайте перевагу ранковим і вечірнім прогулянкам.

Одяг з натуральних тканин

У спеку варто носити вільний одяг із довгими рукавами, який покриває тіло. Він має бути світлим та із натуральних тканин: так речі будуть пропускати повітря, відбивати сонячні промені та захищати шкіру від різних шкідливих процесів під дією сонця.

Водний баланс

Не дарма у спекотні дні пити хочеться особливо сильно, тому що організм втрачає більше рідини. Напої, що містять кофеїн, алкоголь чи багато цукру призводять до більших втрат рідини, тому їх варто уникати. Візьміть за звичку брати з собою пляшку води, як тільки виходите з дому. Тоді ви матимете змогу втамувати спрагу, коли вам справді цього хочеться та уникнути зневоднення.

Пам’ятаємо про SPF

Сонцезахисні засоби – це мастхев спекотних літніх днів. Навіть якщо на вулиці похмуро, не варто нехтувати використанням SPF. Наносьте сонцезахисний крем (бажано, щоб він був з фактором захисту від сонця не менше за 30 і з 4- або 5-зірковим ультрафіолетовим захистом (UVA)  та за можливості перебувайте у затінку.

Вентилятор – не панацея

У МОЗ України застерігають, що електричні вентилятори неефективні, коли температура повітря досягає критичних позначок. Тож гарний спосіб охолонути – прийняти прохолодний душ або ванну. Що ж стосується кондиціонерів, то варто стежити за чистотою фільтрів, уникати різкого перепаду температур, а також пильнувати за тим, аби повітря в приміщенні не стало пересушеним.

Легке харчування

Важливо їсти достатньо свіжих сезонних овочів, фруктів, ягід, зелені, салату, нежирного м’яса, риби та морепродуктів. Сумніваємося, що у спеку вам захочеться жирної, смаженої і солоної їжі, однак якщо ви все ж маєте такі гастрономічні вподобання – краще утриматися. Така їжа додатково зігріває організм і важко перетравлюється.

Також зверніть увагу на те, що прохолодні напої, зокрема квас, газована вода, пиво чи інший алкоголь не втамовують спрагу та сприяють зневодненню.

А як щодо сну?

Заснути в перегрітій оселі після чергового спекотного дня – ще той квест. Спробуйте тримати вікна та штори зачиненими впродовж дня. Це допоможе зберегти свіже повітря й комфортну температуру в кімнаті. Також зверніть увагу на свою постільну білизну і піжаму, адже найкращою буде та, яка пошита з натуральних тканин, що сприятиме циркуляції повітря.

 

 

 

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Чи потрібен SPF-захист для рук влітку?

Swim Chic: тренди купальників за версією бренду ROÁR

Сонячні дні без шкоди для шкіри: добірка засобів з SPF

Життя в очікуванні. Як і чому у нас виникає залежність від сильних емоцій?

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
6 (1)с-min
sisters stelmakh
IMG_1753
 поста із заголовком11111111
CPU_cover3d
завантаженняддд
 2 (2)
IMG_1464111111111111
MOLODO_limited_summer drop_campaign (7)
7110622c8de5d939a95fbd979d6e42b2_1000в