МЕНСТРУАЛЬНА ЧАША

Варто чи ні: все про менструальні чаші

М’які, маленькі, рожеві чи бузкові. Вони стали інноваційним рішенням, коли йдеться про менструацію. Якщо ви хотіли дізнатися все про менструальні чаші або спробувати їх, то читайте наш матеріал, аби дізнатися більше.

ЩО ТАКЕ МЕНСТРУАЛЬНА ЧАША?

Одна лише назва говорить нам, що це предмет гігієни. Форми та кольори можуть відрізнятися відповідно до задуму виробника, але зазвичай їх роблять з силікону. Розмір – на долоню. Основна мета – збирати кров під час менструації. Коли чашу правильно встановлюють, то вона збирає в себе всю кров. А сама технологія всмоктування гарантує запобігання протікання. Тому можна забути про тривожність з цього приводу.

МЕНСТРУАЛЬНА ЧАША

НАВІЩО ПОТРІБНІ МЕНСТРУАЛЬНІ ЧАШІ?

Чому варто обрати менструальну чашу, а не прокладки чи тампони? Якщо у вас менструації середньої інтенсивності, то чашу не варто змінювати так часто, як це вимагають прокладки чи тампони, які можна використовувати лише не довше чотирьох годин (щоб уникнути ризику зараження синдромом токсичного шоку). А менструальну чашу можна використовувати упродовж дня (до 12 годин). Вам не потрібно стежити за часом – ви можете навіть спати з нею. Втім якщо у вас важкий день, можливо, доведеться спорожнювати її дещо частіше. Якщо залишите її на годину чи дві, то все одно не піддаєте себе ризику серйозних інфекцій. Менструальна чаша – це ще й неабияка економія. У 2019-му Intima провела опитування за участю 2000 осіб, яке показало, що в середньому люди витрачають 19,54 австралійських доларів на місяць на предмети гігієни, що в сумі становить 2344,88 долара за 10 років — середній термін придатності менструальної чаші. Менструальні чаші коштують від 35 до 50 доларів. Навіть якщо ви змінюєте чашу раз на два роки, це все одно значна економія.

Мінімізація відходів – ось ще одна причина, чому люди віддають перевагу менструальним чашам, а також спідній білизні для менструації і бавовняним прокладкам. Все більше споживачів обирають безпечний для екології спосіб життя. Заміна на багаторазові альтернативи істотно впливатиме на якість екології. А ще чаші не містять хімікатів, вони створені з медичного силікону, тому набагато корисніші та безпечніші для здоров’я піхви. Більшість лікарів згодні з тим, що тампони пов’язані з ризиками, а особливо з тим, що вони можуть сприяти розвитку бактерій і позбавити піхву природних рідин, що може призвести до дисбалансу pH.

МЕНСТРУАЛЬНА ЧАША

ЯК ВИБРАТИ МЕНСТРУАЛЬНУ ЧАШУ?

Є два розміри чаш традиційної форми залежно від бренду. Перший – має діаметр 41 мм і найкраще підходить при легкій та середній інтенсивності менструації, а інший – 46 мм в діаметрі – спеціально розроблений для тих жінок, які мають складніші кровотечі або народжували, оскільки з віком стінки піхви стають менш еластичними.

Перед купівлею обов’язково ознайомтеся з інструкцією щодо вибору розміру у конкретного бренду. Важливо звертати увагу на розташування шийки матки та сечового міхура.

ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ МЕНСТРУАЛЬНУ ЧАШУ?

Спеціально розповідаємо про кроки експлуатації. Ретельно помийте руки перед використанням. Складіть горлечко навпіл, а потім відпустіть – це потрібно для того, щоб чи зрозуміли, що саме відбувається всередині вас. А ще це допоможе трохи розім’яти чашу.

Для встановлення чаші варто злегка присісти, спершись на одну ногу і поставивши другу на міцне підвищення – сидіння унітазу завжди надійний помічник. Після цього складіть чашу навпіл або згорніть у рулетик (немає жодних правил, просто складіть так, щоб вона увійшла як можна легше) і повільно вставляйте вільним краєм усередину. Після введення ви маєте відчути легкий рух відкриття чаші і прилягання її країв до стінок піхви. Врахуйте, що протікання можливі, якщо чаша встановлена ​​неправильно, тому не бійтеся кілька разів дістати і помістити чашу назад, якщо це необхідно.

Короткий тонкий стрижень біля основи повинен перебувати всередині піхви (його ще називають «хвостиком»).

Ви не повинні нічого відчувати, коли ви носите чашу. Якщо будете відчувати чашу, то потрібно по-інакшому її встановлювати, особливо якщо відчуваєте біль або дискомфорт. Завжди звертайтеся до лікарів, якщо це триває довго. Може знадобитися деякий час, щоб повністю зрозуміти концепцію використання менструальної чаші. На відміну від тампонів, чашу безпечно встановлювати, коли у вас немає менструації.

 

Якщо ви звикли до тампонів і прокладок, можливо, ви не звикли відстежувати ступінь рясності вашої кровотечі, але пам’ятайте, що протікання відбуваються рідко – об’єм більшості чаш дозволяє утримувати обсяг крові, рівний кільком дням менструації. Якщо ви схильні турбуватися про протікання, спробуйте спочатку використовувати чашу разом з прокладкою. Згодом ви відстежите середню рясність вашої менструації. А якщо ви помітите протікання, то бажано перейти на чашу більшого розміру.

МЕНСТРУАЛЬНА ЧАША

ЯК ВИТЯГТИ МЕНСТРУАЛЬНУ ЧАШУ?

Як відомо, менструальну чашу можна використовувати упродовж 12 годин. Якщо ви не схильні до рясних виділень, не треба турбуватися про те, щоб виймати чашу протягом дня.

Різні чаші можна витягувати по-різному, тому спочатку уважно прочитайте інструкцію. Щоб витягти чашу без проблем, знайдіть хвостик або ніжку чаші. Обережно потягніть за хвостик — якщо руху не відбувається, тоді спробуйте повільно розгойдувати і тягнути чашу за хвостик з одного боку в інший. Залежно від конструкції чаші, ви можете вийняти її, потягнувши за хвостик або злегка затиснувши пальцями основу, щоб чаша відклеїлась від стінок піхви. Витягуючи, тримайте чашу вертикально, щоб випадково не пролити вміст, поки не зможете спорожнити чашу в унітаз або раковину. Якщо чаша заповнена повністю або майже повністю, ймовірно, потрібно використовувати чашу більшого розміру, оскільки вони спеціально розроблені так, щоб залишався вільний простір, щоб мінімізувати ризик проливання під час вилучення.

ЧИ МОЖЕ МЕНСТРУАЛЬНА ЧАША ЗАСТРЯГНУТИ?

Ні. Ми всі чули тривожні казки про те, як можуть загубитися тампони, але насправді піхва  – це не прірва і не вакуум. Піхва – досить вузьке і коротке місце, де складно застрягти або загубитися чомусь на кшталт менструальної чаші.

Якщо ви відчуваєте, що не можете вийняти менструальну чашу, пам’ятайте, що це абсолютно нормально. Спробуйте розслабитися (щоб м’язи не були скорочені) і використовуйте лубрикант на водній основі, щоб полегшити цей процес. Проте, крім терпіння і змащування, ви, швидше за все, самі зрозумієте, чому відчуваєте складність при вийманні чаші. Довіряйте своїй інтуїції і завжди консультуйтеся з лікарем, якщо відчуваєте якийсь дискомфорт.

МЕНСТРУАЛЬНА ЧАША

ЧИ МОЖНА ЗАЙМАТИСЯ СЕКСОМ З МЕНСТРУАЛЬНОЮ ЧАШЕЮ?

У більшості випадків, не можна займатися сексом з проникненням з менструальною чашею. Хоча існують варіанти, які дозволяють займатися сексом з проникненням під час носіння чаші, проте завжди краще вивчити конкретну чашу, яку ви використовуєте. Крім того, менструальні чаші не можна використовувати як контрацептив від небажаної вагітності. Менструальна чаша може не бути найкращим варіантом для всього населення планети, але її безперечно варто спробувати, щоб дізнатися, чи підходить вона особисто вам.

МЕНСТРУАЛЬНА ЧАША

Матеріали за темою

Топ-3 публікації

Вибір редакції

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР