Як доглядати за волоссям, щоб воно не електризувалося?

Впевнені, що у кожної жінки була ситуація, коли вона знімає капелюх або шапку, а там усе волосся «дибки». Коли намагаєтесь зробити зачіску, а волосся неслухняно тягнеться за гребінцем, липне до щік та тріщить. Проблема електризації актуальна в будь-яку пору року, проте ми згадуємо про неї лише восени та взимку, коли починаємо носити теплі речі та головні убори. Розповідаємо у матеріалі, чому електризується волосся та як правильно доглядати за ним, щоб уникнути цієї проблеми.

ЧОМУ ЕЛЕКТРИЗУЄТЬСЯ ВОЛОССЯ?

У холодну пору року простежується хронічна нестача вологи у повітрі, що призводить до накопичення статичної електрики й негативно впливає на стан волосся. Найчастіше від електризації страждає сухе та ламке волосся.

Статична електрика виникає в результаті тертя однієї поверхні об іншу. Наприклад, коли ми розчісуємо волосся або коли воно торкається головного убору. Під час тертя відбувається перерозподіл електронів, внаслідок чого один предмет отримує позитивний заряд, а інший – негативний. Як відомо, заряди з різними знаками притягуються (це пояснює, чому волосся тягнеться до гребінця). Але саме ж волосся, отримує однакові заряди, тому за законами фізики відштовхується одне від одного. Звідси і виникає ефект неслухняного волосся, що розлітається в різні боки.

Якщо волосся електризується саме навесні, то вам варто змінити свою дієту й догляд. Адже сухі, ламкі пасма, яким не вистачає вологи, особливо сильно схильні до електризації. Додайте у раціон більше вітамінів і корисних жирів, які будуть насичувати поживними речовинами не тільки організм, але й волосся зсередини. Також додайте до свого догляду живильні маски для сухого і пошкодженого волосся.

ЩО СПРИЧИНЯЄ ЕЛЕКТРИЗАЦІЮ?

На цей процес впливають і зовнішні фактори, і внутрішні. До зовнішніх можна віднести: перепади температури, переохолодження голови й потрапляння на волосся снігу й дощу, гаряче повітря від фену, сухість повітря в приміщенні, постійне миття голови гарячою водою, неправильно підібраний гребінець, тертя об синтетичні кофти, светри, сукні та головні убори з бавовни та акрилу.

До внутрішніх належать недостатність вітамінів та мікроелементів в організмі, захворювання щитоподібної залози та недостатнє вживання води. Рекомендуємо контролювати показники загального та біохімічного аналізу крові й вітаміну D та коригувати дефіцит разом з лікарем. А також не забувайте зранку випити склянку води. Ваша шкіра й волосся неодмінно вам подякують.

ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА ВОЛОССЯМ, ЩОБ ВОНО НЕ ЕЛЕКТРИЗУВАЛОСЬ?

  1. Більше зволоження. Використовуйте зволожувальні шампуні й не забувайте наносити кондиціонер після кожного миття. Один-два рази на тиждень робіть зволожувальну маску.
  2. Прохолодна вода. Для того, щоб волосся не страждало від електризування, варто після миття обполіскувати його прохолодною водою. Важливо, щоб температура води була літньою. Така проста дія допоможе вашому волоссю залишатися гладким і шовковистим.
  3. Натуральні матеріали. Надавайте перевагу рушникам з натуральних тканин, уникайте енергійного розтирання волосся та шкіри голови. Також це стосується головних уборів. Шапки з натуральної вовни й головні убори з мінімумом синтетичних волокон − гарантія того, що ваша зачіска не перетвориться на кульбабу. Обирайте капелюхи й шапки з натуральних матеріалів. Шерсть і шовк − ідеальний вибір.
  4. Натуральна щетина. Пластикові гребінці під час контакту з пасмами утворюють заряд, а результат всім відомий. Краще користуватися дерев’яними гребінцями або ж варіантами з карбоновими, ебонітовими, іонними, силіконовими щетинками чи гребінцем із натурального ворсу. Також можуть підійти пластикові гребінці з антистатичним покриттям.
  5. Прохолодний режим. Сушіть волосся на прохолодному режимі, а краще – придбайте фен з іонізацією. Така технологія розпорошує разом із потоком повітря негативно заряджені іони та нейтралізує накопичені у волоссі позитивні заряди. Він не тільки допоможе забути про статичну електризацію, а й знизить ламкість волосся та покращить вигляд зачіски. Другий варіант – стайлери з турмаліновим покриттям, що дозволяють випрямити, висушити або завити волосся, не позбавляючи його вологи.
  6. Використовуйте засоби для стайлінгу, які можуть допомогти зменшити чи повністю усунути електризацію. Базової сироватки чи незмивного догляду для цього буде достатньо. Адже спеціальні спреї-антистатики для волосся – це більше про маркетинг.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Неочевидний порятунок: як олія розмарину впливає на волосся

Оновлюємо зачіску: які відтінки обрати для фарбування волосся восени

5 помилок у догляді за кучерявим волоссям

Чому випадає волосся і як із цим боротися – розповідає луцька нутриціологиня Наталія Тарапата

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
morning post 1
IMG_7303
img_3595_optimized
111111111e477a7d06810e5e
завантаження.jpg11111111111
_MG_9191 (3)j
Fashionista_17 (1)
8aa1111111111
Rectangle+17insв
hijaluronnasl11111111