Дефіцит сну може призвести до набору ваги, проблем із серцем і навіть депресії. Розповідаємо, скільки часу треба спати, а також як покращити сон.
Сон – основна складова здорового життя. Дорослі мають регулярно спати 7 або більше годин на добу. Декому, зокрема молодим людям та людям із хронічними захворюваннями, необхідно навіть більше – 9 годин сну на добу. Лише невеликій кількості людей достатньо спати менше, аніж 6 годин на добу. Це зумовлено генетичними факторами. А от дітям молодшого віку потрібно значно більше, а новонароджені взагалі потребують 17 годин сну на добу.
ЯК ПОКРАЩИТИ ЯКІСТЬ СНУ?
МАСКА НА ОЧІ. Гарний варіант перебувати в тіні, але багато кому заважає маска, а штори чи ролети може дозволити собі не кожен. До того ж є безкоштовні маски з літаків, що здаються тоншими й менш якісними, але це не так. Вони можуть завдавати менше дискомфорту, адже не створюють зайвого тиску на голову чи обличчя.
ВІДЧИНЕНІ ВІКНА І ДВЕРІ допоможуть знизити рівень вуглекислого газу в кімнаті, який може погіршувати якість сну.
На розслаблений спокійний сон позитивно впливають також правильні КІМНАТНІ РОСЛИНИ: жасмин, лаванда, гарденія, сансев’єрі чи щучин хвіст, алое, англійський плющ, червона обрізна драцена та золотавий епіпремніум.
Спробуйте проекспериментувати із МЕДИТАЦІЄЮ. Але спершу слухайте її вдень, а потім уже перед сном. Це важливо, адже голос, музика, слова можуть викликати бурхливі емоції замість релаксу.
Обов’язково ПРОВІТРЮВАТИ СПАЛЬНЮ перед сном. Свіже повітря – прекрасна ідея, а якщо у вас гаряче у кімнаті або дуже тепла ковдра, то тим паче.
БУДИЛЬНИКИ. Спеціалізовані пристрої, які в процесі своєї роботи стають яскравішими, а за кольором нагадують палітру світанку. Тому їх можна використовувати зі звуком чи без. Якщо ваш спосіб життя потребує прокидатися ще в темряві – такий ґаджет робить ранок значно яскравішим та бадьорішим.
ПРОГУЛЯНКА АБО БІГ. Сніданки на балконі чи на терасі, прогулянки, біг чи просто погляд, спрямований у вікно, допомагає отримати більше ранкового світла, даючи мозку сигнали бадьорості про те, що уже ранок і новий день.
Дослідники Сіднейського університету довели, що ВОВНЯНА ПІЖАМА поверх котонової білизни здатна пришвидшити процес засинання на 15 хвилин. Так забезпечується хороша терморегуляція і тіло весь час перебуває в «зоні комфорту». Особливо це корисно для тих, хто багато пітніє уві сні, адже вовна чудово вбирає вологу. Таким людям радять купувати ще й ВОВНЯНІ КОВДРИ.
Ретельно слідкуйте за тим, які стани, думки та речі ви берете з собою до сонної планети. Усім відновлювального сну, бадьорості та приємних сновидінь!