З настанням перших холодів кожен чоловік потрапляє під негативний вплив вітру, морозу, опадів і опалювальних приладів. Як наслідок – суха обвітрена шкіра, а борода втрачає колишній блиск і пристойний вигляд. Все це не просто псує зовнішній вигляд, але і приносить неабиякий дискомфорт. Щоб звести нанівець проблеми осінньо-зимової грумінг-рутини, варто адаптувати процедуру гоління під зміну сезонів. Як правильно голитися і доглядати за бородою в холодну пору року? Розбираємось разом.
Перед практичними порадами про те, як голитися в холодну пору року, дізнаємося, що ж відбувається з чоловічою шкірою восени та взимку. Коли клімат стає суворішим, шкіра обличчя і борода піддаються впливу вітру, морозу та опадів. Як наслідок – суха огрубіла шкіра, виникнення почервонінь і лущення. До всього іншого у деяких чоловіків може виникнути алергія, яка проявляється у вигляді різних висипань. Борода страждає від різких перепадів температур і поривчастого вітру разом із нищівною роботою опалювальних приладів у приміщеннях. Усе це робить волоски тонкими, сухими та наелектризованими. Додають клопоту і захисні маски, які ми всі тепер зобов’язані носити: вони не тільки можуть пошкоджувати бороду механічно, а й сприяють пересушуванню волосків.
ЯК СКОРИГУВАТИ ДОГЛЯД ЗА ШКІРОЮ ОБЛИЧЧЯ ВОСЕНИ ТА ВЗИМКУ?
У будь-який час року важливо відштовхуватися від типу шкіри та її потреб. Насамперед, важливо зробити денний догляд за шкірою обличчя більш ретельним. Вранці використовуйте живильний крем, який буде захищати шкіру від негоди, а у вечірній час – зволожувальний. На етапі вмивання використовуйте пінку, мус або гель з ощадливими формулами. Раз в тиждень також користуйтеся м’яким скрабом, який прибере відмерлі частинки шкіри. А ось від мила, спиртовмісних лосьйонів, і тонерів у холодну пору року краще повністю відмовитися: вони сушать шкіру.
ЧИ ПОВИНЕН ЗМІНИТИСЯ ДОГЛЯД ЗА БОРОДОЮ?
Чоловікам з бородою варто усвідомити два важливих моменти.
- Борода під впливом зимового клімату втрачає вологу і блиск, а значить, стає сухою, тьмяною і не тримає форму.
- Шкіра під бородою взимку потребує додаткового зволоження. Причина в тому, що щетина має тенденцію забирати вологу від шкіри. Тому якщо залишити шкіру без необхідного догляду, то може виникати свербіж, подразнення та лущення шкіри.
ТОМУ ВАРТО ДОТРИМУВАТИСЯ ЦИХ РЕКОМЕНДАЦІЙ.
- Для миття бороди пізньої осені та взимку вибирайте шампуні, до складу яких входять олії.
- Щоб волосини не стирчали, потрібно промочувати бороду м’яким махровим рушником у напрямку зверху вниз.
- Візьміть за правило регулярно використовувати масло для бороди: воно дозволить пом’якшити шкіру і жорстке волосся, наситити їх корисними речовинами та додати здорового блиску.
- Також важливо не забувати про розчісування бороди – для цього існують спеціальні гребені. Так волосся буде рости в правильному напрямку.
ЯК ПОВИНЕН ЗМІНИТИСЯ ДОМАШНІЙ РИТУАЛ ГОЛІННЯ ВОСЕНИ ТА ВЗИМКУ?
В осінньо-зимовий період рекомендують перенести процедуру гоління на вечірній час: так вранці шкіра буде менш подразненою. Незадовго до гоління добре б нанести на обличчя зволожувальний крем, він заспокоїть шкіру і пом’якшить волосся.
І ще одна порада: якщо влітку після гоління краще користуватися лосьйоном, який зменшує жирність шкіри, то взимку доцільніше змінити його на бальзам, який володіє більш густою текстурою і створить на шкірі захисний бар’єр.
ЯКУ БРИТВУ КРАЩЕ ВИБИРАТИ НА СЕЗОН ОСІНЬ-ЗИМА?
Вибір бритви залежить від того, до якого типу гоління – сухого або вологого – ви звикли. Комфортне гладке гоління можливе за використання як традиційної бритви з лезами, так і електробритви. Однак за використання електробритви простіше досягти більш тривалого «гладкого» результату. Якщо ви поки не визначилися з улюбленим способом, варто зазначити, що шкірі потрібен майже місяць, щоб пристосуватися до нового виду гоління.
Для формування грумінг-арсеналу у холодну пору року важливо вибирати засоби, звертаючи увагу на активні інгредієнти в складі. Адже упродовж цього періоду шкіри надзвичайно важливі правильне харчування та глибоке зволоження.