Як правильно користуватися скрабом: гід для різних типів шкіри

Скрабування – чудовий спосіб позбавити шкіру від зайвих змертвілих частинок, поповнити запаси природних олій шкіри та зволожити шкіру, а також стимулювати приплив крові і прискорити метаболізм у тканинах. Однак ця процедура підходить не всім і за умов неправильного використання скрабу ви можете лише погіршити стан своєї шкіри. Розберімося у матеріалі з тим, як правильно скрабувати тіло та підібрати скраб до свого типу шкіри.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Скраб для тіла: 4 рецепти, які можна приготувати вдома

СУХА ШКІРА

Суха і чутлива шкіра, як правило, досить ніжна і тонка, вимагає обережного поводження і уважного догляду. Вона гостро реагує на зовнішні подразники, миттєво червоніє, запалюється, схильна до лущення. Тому дерматологи радять віддавати перевагу засобам з м’якою, ніжною текстурою, дрібними і гладкими абразивними частинками.

ЖИРНА І КОМБІНОВАНА ШКІРА

Власницям жирного або комбінованого типу шкіри можна робити скрабування раз на тиждень, якщо ви помічаєте позитивний ефект. Експерти радять використовувати соляні скраби, з дрібними відлущувальними частинками. Однак не захоплюйтеся із частотою процедури. Часто у людей з жирною і комбінованою шкірою досить великі пори. Відповідно, є схильність до висипань, а абразивні частинки скрабу можуть потрапляти в пори, затримуватись там, ставати причиною закупорювання пори, утворення комедонів і прищів.

Відмовтесь від абразивного скрабування, натомість  використовуйте м’який скраб. Але якщо в холод ваша шкіра зазвичай лущиться, тоді варто повністю відмовитися від скрабування, адже воно ще більше травмує шкіру.

ПРОБЛЕМНА ШКІРА має низку протипоказів, зокрема і до застосування скрабу. Тому робити скрабування на шкірі із запаленнями і висипаннями не варто.

ЕТАПИ СКРАБУВАННЯ

  1. Перед нанесенням скрабу зволожте шкіру. Найкраще робити це на розпареній шкірі, через 10-15 хвилин після теплого душу. Якщо ж ви не маєте часу, то розітріть шкіру гарячим рушником. Так засіб буде краще ковзати та виконувати відлущувальні функції, а також волога шкіра сприятиме швидшому розчиненню скрабу, що дозволить робити процедуру не надто довго.
  2. Під час скрабування сконцентруйте увагу на зони з більш щільною шкірою: ноги, сідниці, стегна і руки. Можна брати більше засобу ніж зазвичай і круговими рухами наносити на шкіру. Загалом присвячуйте цьому не більше 5 хвилин, аби не пошкодити шкіру та не викликати роздратувань. Особливу увагу присвятіть зоні під пахвами, так ви покращите ефективність антиперспірантів і зменшите шанси появи врослого волосся. Груди та живіт скрабуйте ніжно та без зусиль, оскільки шкіра у цих місцях досить ніжна. Більше про догляд за зоною декольте можна прочитати ТУТ.
  1. Опісля скрабування змивайте спершу всі залишки абразивних частинок скрабу. Згодом вмийте обличчя і тіло прохолодною водою, щоб ваші пори закрилися. Після скрабування варто скористатися зволожувальною чи заспокійливою косметикою аби шкіра не зазнала додаткових подразнень. Будьте обережні з використанням кислотних засобів.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

7 кроків, аби підготувати шкіру до холодної пори

Дерматіломанія: чому виникає бажання пошкоджувати свою шкіру

Як доглядати за волоссям, щоб воно не електризувалося?

Пам’ятай про мене: неочевидні б’юті-зони, які потребують догляду

Маска з менструальної крові, тейпування обличчя, вмивання солоною водою: б’юті-тренди з TikTok, які не потрібно повторювати

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
USUAL_16111
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0
d363b35d1a45
black fr