Як правильно обирати зубну пасту?

Коли ви проходите повз полиць у супермаркетах із зубною пастою, у вас точно виникає питання щодо того, яку ж із них обрати. Дізнаємося, яких рекомендацій варто дотримуватися у виборі.

На вибір зубної пасти впливають різні фактори: текстура, аромат, колір та навіть дизайн упакування. Але часто ми не звертаємо увагу на головний критерій – функціонал. Зубні пасти призначені для гігієни рота, але також можуть здійснювати лікувальну чи профілактичну дію. Сьогодні можна знайти велику кількість зубних паст, кожна з яких володіє особливими властивостями.

Найкраще заздалегідь порадитися зі своїм стоматологом, адже саме він після догляду визначить, у якому стані ваші ясна та зуби, а також підбере потрібний догляд. Але і самостійно обрати зубну пасту також можливо, спробуємо?

ГІГІЄНІЧНА ЗУБНА ПАСТА

До складу такої пасти не входять лікувальні компоненти. Вона добре освіжає ротову порожнину, очищує зуби і дарує їм природний блиск. Підходить тим, у кого немає помітних проблем із зубами та яснами. Гігієнічна зубна паста призначена для щоденного застосування, тому в її складі можна знайти гліцерин, сіль натрію, карбоксиметил целюлози, парфумерну олію, лаурилсульфат натрію, воду, а також віддушки і консерванти.

ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНА ЗУБНА ПАСТА

Якщо після огляду лікар виявив певні проблеми, ймовірно, стоматолог порекомендує лікувально-профілактичну пасту, яка впливає на тканини зуба, періодонт або слизову оболонку ротової порожнини. Лікувально-профілактичні зубні пасти мають дещо інші властивості у порівнянні з гігієнічними завдяки додатковим компонентам у їхньому складі. Серед них – БАДи, екстракти рослин, ферменти та солі, які відрізняються протизапальною, заспокійливою та зміцнювальною дією.

За умови дефіциту фтору та кальцію вам потрібна паста, яка має на меті мінералізацію емалі та зміцнення зубів. До її складу входять гідроксилапатит кальцію, фтористі сполуки, різні мікроелементи та солі фосфору.

ЗУБНА ПАСТА З АНТИСЕПТИКОМ

Коли лікар знаходить очевидні проблеми зі слизовими оболонками ротової порожнини і тканинами пародонту, то рекомендує пасту, до складу якої входять антисептики, ферменти, мінеральні елементи, протизапальні препарати, вітаміни, імуномодулятори, антиоксиданти і цілющі трави. Ці компоненти допомагають відновити природний обмін речовин, знизити запалення в яснах, позбутися неприємного запаху, прискорюють регенерацію тканин та добре впливають на слизову оболонку ротової порожнини. Запалення усувають або попереджають також екстракти ромашки, зеленого чаю, хвої, шавлії, звіробою.

АБРАЗИВНА ЗУБНА ПАСТА

Її призначають тим, кого турбують відкладення зубного каменю та пігментація зубів. Тобто, абразивні зубні пасти – це пасти, що відбілюють. Такими пастами потрібно чистити зуби 1-2 разів на тиждень. Принцип дії полягає у механічному видаленні з поверхні зуба бактеріального нальоту та пігментації. Абразивами можуть бути харчова сода, морська сіль, крейда, а також діоксид кремнію або оксид алюмінію – речовини, які активно полірують поверхню зуба, освітлюючи її до кількох тонів. Але, звичайно, використовувати щодня такі пасти не можна – вони мають сильний травматичний вплив на зубну емаль.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

New rules: як правильно чистити зуби

Від першого зубчика: як доглядати за молочними зубами?

Зуби мудрості: лікувати чи видаляти

Стоматологічний арсенал: засоби для догляду за ротовою порожниною, яких не вистачає у вашій ванній кімнаті

Невидима корекція: що таке елайнери

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
-сайт-new (2)
USUAL_16111
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0