Запах тіла: що впливає на його зміну та про які проблеми сигналізує?

Усі пітніють: хтось більше, хтось менше, але потовиділення необхідне для правильної регуляції температури тіла. У будь-яку пору року, а особливо влітку, майже кожен бодай раз відчував зміну запаху власного тіла, страждав від посиленого потовиділення та шукав засоби, які допоможуть замаскувати проблему. Та чи є правильним такий підхід? Про що насправді говорить запах тіла та поту і коли варто звернутися до лікаря? Розберімося у найпоширеніших причинах, чому виникає неприємний запах та про які проблеми зі здоров’ям він може сигналізувати.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Без запаху: обираємо натуральний дезодорант від українських брендів

 

Фактори, які впливають на зміну запаху тіла

 

Зміна раціону.

 

Те, чим ви харчуєтеся, безпосередньо впливає на запахи, які ви виділяєте. Існує низка продуктів, які провокують неприємний запах тіла через підвищений вміст сірки. Коли ваше тіло перетравлює їжу, воно звільняє ці сполуки, які вивільняються через пори. Зокрема, якщо ви полюбляєте вживати капусту, броколі, цвітну капусту, червоне м’ясо, а також зловживаєте алкоголем, кофеїном і продуктами з вмістом глутамату натрію – варто зменшити їхню кількість у раціоні. А від шкідливих звичок відмовитися зовсім.

 

Гормональні зміни та стрес.

 

Кожен день українців спіткають нові емоційні випробування. Високий рівень стресу підвищує потовиділення. Цікаво, що навіть залежно від емоційного стану людина також може пахнути по-різному. Запах жіночого тіла може змінюватися також від прийому гормональних контрацептивів чи дня циклу, а також у період менопаузи.

 

Бактерії та мікроорганізми.

 

Величезна кількість різноманітних бактерій та мікроорганізмів живуть не лише на поверхні, а й у верхніх шарах нашої шкіри. Зокрема, у пахвах моужть знаходитися стафілококи та коринебактерії. На їхнє різноманіття впливають наші гігієнічні звички та застосування косметичних засобів, таких як антиперспіранти.

 

 

Зміна способу життя.

 

Якщо ви розпочали фізичну активність і тренуєтеся більше, ніж раніше, ви можете помітити, що ваш запах тіла стає сильнішим. Набирання зайвої ваги також може спричинити більш помітний запах тіла.

 

Ймовірність захворювання.

 

Деякі захворювання можуть змінювати інтенсивність потовиділення або запах, який виробляє тіло. Це може бути ознакою більш серйозних проблем зі здоров’ям. Якщо ви помічаєте будь-яку з цих змін, варто негайно звернутися до лікаря.

 

Наприклад, надмірна активність щитовидної залози або менопауза можуть вплинути на рясність потовиділення, тоді як захворювання печінки, нирок і діабет можуть змінити консистенцію поту.

 

Задумайтеся над візитом до лікаря якщо:

 

  • ви почали пітніти вночі;
  • напади потовиділення відбуваються нерегулярно або в надмірній кількості;
  • ви відчуваєте холодний піт;
  • зміни у потовиділенні впливають на повсякденне життя;
  • запах тіла раптово став іншим: фруктовий запах може свідчити про цукровий діабет через високий рівень кетонів у крові, тоді як захворювання печінки або нирок часто призводять до запаху, схожого на відбілювач або аміак, через накопичення токсинів в організмі.

 

Дізнатися більше про надмірне потовиділення та способи боротьби з ним ви можете у нашому окремому матеріалі про гіпергідроз.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Гіпергідроз ніг: чому наші кінцівки пітніють та як з цим боротися

Як обрати дезодорант, який не буде шкодити здоровʼю?

Дезодорант чи антиперспірант: що обрати

Як допомогти собі пережити спеку?

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
STIMMA_Flow_51111111
1 (2)
Instagram post - 92 (2)
-сайт-new (2)
USUAL_16111
photo_2024-11-22_09-58-01111111
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
lipseглв111
19