Сумка – це не лише аксесуар. Сьогодні це інвестиція в стиль, тому кожній жінці хочеться, щоб дорогий виріб зберігав свій новий вигляд якомога довше. Методом проб і помилок ми зрозуміли, що варто купувати якісні моделі з натуральних матеріалів, адже вони прослужать набагато довше, ніж зі штучних. Однак у будь-якому випадку за улюбленою сумкою потрібно доглядати, щоб зберегти її на довгий час. Прості рекомендації щодо зберігання та догляду за сумками з різних матеріалів – читайте у матеріалі.
ЯК ПРАВИЛЬНО ЗБЕРІГАТИ?
Загалом сумки рекомендується зберігати в м’якому чохлі з бавовняної тканини в захищеному від світла місці. Саме в таких і продають аксесуари більшість люксових брендів. Поліетиленові пакети для упаковування точно не підійдуть, адже натуральним матеріалам потрібне повітря. Можна скористатися підручними предметами. Наприклад, для сумок-тоутів використовуйте звичайні наволочки, а клатчі та мікросумки ховайте в мішки з-під взуття.
Перед тим, як скласти сумку в чохол, обов’язково подбайте про її наповнення, щоб вона не втратила свою форму і на ній не утворилися заломи. Зробити це можна різними способами: скрутити валики з пакетів або паперу або придбати спеціалізовані подушки. Пам’ятайте, що кожен аксесуар під час зберігання повинен вільно стояти на полиці, щоб уникнути деформації.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Мінімалістичні сумки від українських брендів
Для всіх сумок, незалежно від їхнього матеріалу, є базові правила догляду, яким завжди потрібно слідувати, якщо ви хочете зберегти вашу улюбленицю якомога довше.
- Якщо ви потрапили під дощ або снігопад, промокніть виріб сухими серветками та залиште його висохнути при кімнатній температурі далеко від прямих сонячних променів.
- Не сушіть сумки феном чи біля батереї.
- Використовуйте водовідштовхувальні спреї. Придбати їх можна у взуттєвих магазинах. Перед використанням протестуйте його на маленькій непомітній ділянці, наприклад, зсередини.
Шкіра
Сумка з натуральної шкіри – класика, яку вибирають жінки різного віку. Вони завжди виглядають елегантно і дорого, тому берегти та доглядати за ними нам хочеться з особливим трепетом. Якщо сумка або її підкладка забруднилися, з’явилися поверхневі плями, жирні сліди, то вам необхідно обробити їх спеціальною піною для чищення шкіри та м’якою серветкою. Для натурального матеріалу не підійдуть мило, універсальні засоби, що дезінфікують, та серветки для рук.
Замша
Замша – один із найприємніших матеріалів на дотик, догляд за яким є не таким складним, як здається на перший погляд. Важливо: варто не допускати, аби на натуральні замшеві сумки потрапляли дощ або сніг. Саме цей матеріал необхідно завжди обробляти водовідштовхувальним засобом на початку кожного сезону.
Також завжди під рукою варто мати спеціальну гумову щітку, яка допоможе зняти пил та розправити ворс. З жирними плямами боротиметься тальк, який спершу потрібно промокнути серветкою, а потім рясно посипати на ділянку із забрудненням і залишити засіб на кілька годин, після чого прибрати залишки щіткою. Або використовуйте спрей для сильних забруднень для замші.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як обрати універсальну та якісну сумку на щодень – розповідає луцька стилістка Юлія Кубай
Твід
Всесвітньо відомі бренди регулярно випускають сумки, виготовлені з твіду. Нині вони асоціюються з вінтажем та модою минулих століть. Цей матеріал став відомим завдяки великій Габріель Шанель, саме вона запозичила твід із чоловічого гардероба та адаптувала його в жіночий. Жінки обирають вироби з цього матеріалу з різних причин: хтось хоче мати щось схоже на Chanel, а хтось шанує його за довгостроковість та високу якість.
Невеликі забруднення або сліди від кави на улюбленій сумці з твіду можна прибирати плямовивідними серветками для тканини. В інших випадках звертайтесь до професіоналів, які зможуть зберегти зовнішній вигляд вашого аксесуара якомога довше.
Нейлон
Був на нейлонові сумки ми могли спостерігати рік тому, коли всі модниці бажали отримати саме ту крихітку Prada. Нейлон – матеріал, який ідеально підходить для негоди, оскільки він міцний і практичний, але іноді буває і примхливим. Наприклад, за високої вологості нейлон має властивість розтягуватися.
Можна прибирати невеликі забруднення засобами для виведення плям серветками для всіх типів тканин, але не забудьте протестувати, для початку, на маленькій ділянці аксесуара. Якщо на сумці або підкладці помітні сліди експлуатації, краще віддати її на професійне чищення.
Хутро
Сумки з хутра – найтрендовіший аксесуар цієї зими. Вони м’які та ніжні на дотик, тому такий виріб обов’язково має бути в гардеробі кожної модниці. Однак перед виходом на вулицю завжди орієнтуйтесь на прогноз погоди, тому що сумку з хутра краще брати із собою, коли немає снігу та дощу. Перед виходом обробіть аксесуар вологозахисним спреєм для хутра. При попаданні вологи струсіть матеріал і ніжно промокніть сирі ділянки серветками або рушником. Потім залиште сумку на природне просушування подалі від опалювальних приладів. Сухий бруд можна зчистити щіткою.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Хутряні капелюхи, подвійний пояс і байкерські рукавички: актуальні аксесуари цієї зими
Шерсть чи синтетика: який наповнювач для взуття найтепліший?
Карго, вирізи, готика: тренди, які варто додати до гардероба у 2023 році
Знову в тренді: SOVA переосмислює напівдорогоцінне каміння у новій колекції GARDEN