Час утеплятися: повний гід з чоловічої термобілизни

Прийшла осінь, а значить з кожним днем ​​буде тільки холодніше. Щоб не замерзати в люті морози й відчувати повний комфорт, потрібно обрати термобілизну. А щоб не загубитися серед величезного асортименту, в цій публікації ми зібрали всю важливу інформацію про такий одяг.

 

Коли людина пітніє в холодну пору року, то піт не випаровується. Він просочує одяг, який прилипаючи до тіла, створює незручність і забирає тепло. Через це ми мерзнемо. Цю проблему вирішує термобілизна. Вона має водовідштовхувальну властивість – відводить піт, але не промокає. Шкіра суха і може дихати, тому в якісній термобілизні тепло і комфортно.

 

Тобто основне завдання такого одягу – вбирати зайву вологу, а не створювати тепло. З цим тіло прекрасно справляється і без додаткового екіпірування. А особлива структура волокон тканини сприяє тому, що там затримується повітря. Вона нагрівається від тепла тіла і створює між шкірою і верхніми шарами одягу прошарок, який зігріває вас.

Спідня білизна з термоефектом – просто мастхев за мінусової температури й в будь-яких зимових видах спорту.

 

Термобілизну можна умовно розділити на три категорії:

  • для збереження тепла;
  • для виведення поту;
  • гібридний тип.

 

Не важко здогадатися, що перший варіант добре зберігає природне тепло тіла, другий – позбавляє від поту, а третій – поєднує в собі обидва ефекти. Різні моделі кожного виду розрізняють за матеріалом виготовлення (натуральне волокно, синтетика, мікс), а також за щільністю тканини (один або кілька шарів). І звісно, за функціональністю – для різних видів спорту підходить різна білизна.

ЯКУ МОДЕЛЬ З ТЕРМОЕФЕКТОМ ВИБРАТИ, ЩОБ БУЛО ТЕПЛО?

Почнемо з тканини. Зазвичай вважається, що натуральна завжди краще, але тут цей принцип не працює. Шерсть і бавовна – матеріали, без сумніву, теплі. Але є у них мінус: вони абсолютно не підходять для відведення вологи. Після найменшої фізичної активності вовняна або бавовняна річ просто змокне. Тому 100% натуральні тканини для термобілизни – не найкращий вибір.

 

А ось синтетика – інша справа. Вона і зайвий піт збере, і прослужить довше за умови регулярного прання. А прати термобілизну варто часто, особливо синтетичну. Мікрофібра, поліестер, лайкра, фліс – ось найоптимальніші матеріали. Однак у таких довго ходити не варто, а ще у багатьох алергія на синтетику. Якщо це про тебе, вибирай комбіновані тканини з природних і штучних волокон. І шукай на упакуванні слово «Allergic», тобто гіпоалергенні матеріали. Загалом, комбінований склад вважається універсальним.

 

Ще важливою є кількість шарів. Для виведення поту зазвичай використовують один. Одношарові комплекти підходять не тільки для зими. У тропіках, де вологість повітря нерідко досягає 100%, без них теж не обійтися. Позасезонні моделі маркують словом «Cool». А ось для того, щоб відчувати себе затишно на холоді, вибирай багатошарові речі. Позначка «Warm» говорить про те, що можна повністю покластися на термобілизну навіть за температури -25.

Щоправда, кілька шарів гірше справляються з вбиранням поту, ніж один. Для деяких зимових активностей це не зовсім підходить.

ЯКУ ТЕРМОБІЛИЗНА ВАРТО ВИБРАТИ ДЛЯ РІЗНИХ ВИДІВ СПОРТУ?

Лижі та сноуборд – гібридний тип;

Зимова риболовля – високий вміст вовни;

Хокей – багато еластану в складі;

Альпінізм – повністю з поліпропілену;

Рафтинг і серфінг – 100% синтетика.

 

Якщо ж ти вибираєш термобілизну на щодень, тут простіше. Головне, щоб тобі було зручно, а тканина приємно прилягала до тіла. Добре мати мінімум два комплекти: для звичайного дня в місті та активностей на природі. Варто звернути увагу, що термобілизну обов’язково потрібно підбирати за розміром. Враховуй довжину рукава, обхват грудей і талії.

 

Вивчайте етикетку: склад тканини, шари, звертай увагу на позначки. Порухайтеся: підіймайте руки, присідайте, переконайся, що нічого не тисне. Остання важлива деталь – шви. Чим їх менше, тим краще. У деяких моделей для більшої зносостійкості лікті й коліна роблять щільнішими, а зони підвищеного потовиділення – тоншими. Якщо плануєте активно займатися спортом, обирайте саме таку термобілизну.

 

Якщо правильно підібрати свій комплект і дотримуватися правил догляду, він прослужить вірою і правдою кілька сезонів.

Вибір редакції

[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”8379, 9578, 10546″ offset=””]

Топ-3 публікації

[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”10691, 10452, 10587″]
ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
gattorre-jef-claesп
Alique-201811111111111
IMG_65111
ad4f49d96a6e111111111111
ann haustova
cy9n591глв1111111
T95_TAYLOR_K201320-006_MAIN-MODELS_01-RGBо
завантаженнят
1_
32 (1)