оправа

Сонцезахист: як правильно підібрати окуляри на весну

Після зимових холодів і вітряної весни будь-яке сонячне проміння – навіть те, яке засліплює, – це велика радість. А ось ранні мімічні зморшки не потішать нікого. Тому сонцезахисні окуляри все-таки краще не ігнорувати. Тим паче круті і стильні окуляри можуть перетворити будь-який образ в дуже трендовий. Сонцезахисні окуляри актуальні у будь-який час, а весною без них точно не обійтися. Але як правильно їх обрати і на які моделі варто звернути увагу – читайте у матеріалі.

Неправильно підібрані окуляри можуть стати причиною різноманітних захворювань, наприклад, кон’юктивіту. Статистика підтверджує, що 50% розвитку короткозорості, далекозорості, катаракти, глаукоми у здорових людей виникає саме після неякісних окулярів (сонцезахисних зокрема). Грамотний вибір сонцезахисних окулярів відбувається упродовж двох етапів. На початку ми повинні визначитися з технічними параметрами:

 • скляні лінзи чи пластикові;
 • ступінь затемнення;
 • колір лінз.

СКЛО ЧИ ПЛАСТИК?

Скляні лінзи дають гарантований захист від ультрафіолету і не дряпаються, якщо, звичайно, не терти ними об асфальт. Можна вибирати окуляри з мінімальним затемненням і бути спокійним за здоров’я своїх очей. Пластикові лінзи легші і тонші, ніж скляні, а сучасне покриття надає їм стійкість до подряпин. Але пластик вимагає більш дбайливого ставлення. Фахівці також радять вибирати якісні полімерні матеріали. Їхня ціна вища, але вони мають переваги скляних і пластикових лінз (легкі, тонкі і водночас дають хороший захист від ультрафіолету).

Який би матеріал ви не обрали, пам’ятайте, що в хороших окулярах лінзи тримаються в оправі міцно. Навіть якщо спробувати зрушити їх руками, вони не змінять положення.

пластикові окуляри

СТУПІНЬ ЗАТЕМНЕННЯ

До окулярів з пластиковими лінзами додається етикетка, на якій вказаний відсоток UVA і UVB-випромінювань і довжина хвиль, що блокуються окулярами. Хвилі вимірюються в нанометрах, 100% захист дають окуляри з маркуванням 400 нм. Якщо цифра менша за 400, окуляри пропускають частину ультрафіолету.

Виділяють п’ять ступенів затемнення лінз: від зовсім світлих, пропускають 80-100% світла, які захистять очі від ультрафіолету лише в похмуру погоду, до зовсім темних, пропускають лише 3-8% світла.

стильні окуляри

Для літа в місті цілком достатньо окулярів, які пропускають від 18 до 43% світла.
Для поїздки на південь краще вибрати окуляри, які пропускають не більше 18%.

 

На гірськолижному курорті або на морі, де сніг і вода відбивають сонячне світло, вам не обійтися без зовсім темних окулярів. Такі окуляри часто бувають дзеркальними, із серйозним антибліковим захистом.

 

Багато хто впевнений, що чим темніший колір лінз, тим краще вони захищають очі. Насправді інтенсивність фарбування лінз не завжди говорить про здатність затримувати сонячні промені. Якщо лінзи пофарбовані в темний колір, але не володіють захисними властивостями, доза ультрафіолету впливає на очі ще гірше, ніж промені, які потрапляють через прозору лінзу.

 

Розбираємося разом у питанні лазерної корекції ТУТ.

КОЛІР ЛІНЗ

Фільтри певного кольору здатні посилювати роботу одних фоторецепторів очі і послаблювати інші, що змінює якість зображення на сітківці.

Сонцезахисні окуляри червоного кольору подразнюють нервову систему, викликають швидке стомлення. В окулярів рожевого кольору – низький рівень затемнення. Лінзи жовтого кольору пом’якшують, але водночас максимально зберігають видимий діапазон сонячного випромінювання. Чи помічали, що багато спортсменів під час змагань вибирають сонцезахисні окуляри з жовтими лінзами? Цей аксесуар стане в нагоді під час занять спортом на свіжому повітрі. Жовті окуляри покращують контрастність, що полегшує орієнтацію гравця на майданчику, а також захищають від надлишкового сонячного випромінювання.

модні окуляри

ОБИРАЄМО ОПРАВУ

Найбільш правильними і безпечними для щоденного носіння вважають лінзи сірого, зеленого і коричневого відтінків. Вони найменше спотворюють кольори, найкраще поглинають випромінювання і навіть «заспокоюють» очі. Лінзи сірого кольору найбільш рівномірно пропускають світло. Коричневий колір лінз збільшує контрастність сприйняття. Їх радять тим, хто часто їздить за кермом. Зелені лінзи ефективно зберігають всі особливості кольору, а також сприяють концентрації уваги. Майте на увазі: забарвлення лінз повинно бути рівномірним. Окуляри, в яких на різних ділянках лінзи різний ступінь затемнення, стомлюють очі. Під час вибору кольору лінз сонцезахисних окулярів потрібно дотримуватися одного правила: у вас не повинно з’являтися відчуття комфорту.

ЯК ПІДІБРАТИ СОНЦЕЗАХИСНІ ОКУЛЯРИ ЗА ФОРМОЮ ОБЛИЧЧЯ?

ДЛЯ КВАДРАТНО ФОРМИ ОБЛИЧЧЯ:

 • круглі або овальні окуляри
 • темна масивна оправа
 • відсутність прямих кутів
круглі окуляри

ДЛЯ ОВАЛЬНОЇ ФОРМИ ОБЛИЧЧЯ:

 • будь-які стилі і форми оправи
 • і світлі, і темні оправи
 • уникайте занадто масивних окулярів
стильні окуляри

ДЛЯ ПРЯМОКУТНОЇ ФОРМИ ОБЛИЧЧЯ:

 • великі прямокутні окуляри
 • яскраві масивні оправи з низькопоставленою носовою перемичкою
 • уникайте вузьких окулярів і тонких оправ
вибір окуляр

ДЛЯ КРУГЛОЇ ФОРМИ ОБЛИЧЧЯ:

 • квадратні окуляри
 • окуляри з яскраво вираженими кутами
 • уникайте занадто маленьких оправ
оправа

Матеріали за темою

Топ-3 публікації

Вибір редакції

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР