Популярність речей з минулого почалася тоді, коли Кім Кардаш’ян та Карді Бі без попередніх домовленостей вибрали для виходів на килимові доріжки архіви Mugler та Jean Paul Gaultier. На радість екоактивістам і тим, кому небайдужа доля планети, все більше знаменитостей звертають увагу на вінтаж. На який вінтаж звертати увагу і як відрізнити оригінал від підробки – розповідаємо у матеріалі.
Увага зірок до вінтажу спонукало покупців звернутися «до історії»: ресейл-майданчики The RealReal, Vinted та Vestiaire Collective, старий-добрий eBay, маркети локальних продавців-колекціонерів пропагували інтерес до робіт дизайнерів з далекого минулого (вінтажем вважають речі старші 20 років) та усвідомлене споживання як наслідок. Сьогодні одяг та аксесуари з 70-х, 80-х, 90-х та 00-х можна купити не лише на окремих платформах з перепродажу люксу.
Якщо ваше знайомство зі світом вінтажу тільки починається, а одягнути речі, які до вас хтось носив, рука не підіймається, розпочинайте з прикрас. Кільця, підвіски, браслети і кліпси легко дезінфікувати самостійно, а дух часу їм тільки личить.
ЯКІ БРЕНДИ НАЙЧАСТІШЕ ІМІТУЮТЬ?
Менше імітують Dior та Givenchy, натомість Yves Saint Laurent, Chanel – серед лідерів підробок. Всі ці бренди зараз дуже популярні. Кожну прикрасу треба перевіряти: вагу, тавро і постачальника. Звіряти брошки, підвіски, кліпси можна за каталогами костюмної біжутерії. Вони загалом американські, а російською перекладений лише один. Така книга коштує майже 200-300 доларів, але її можна знайти також в публічній бібліотеці США.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Вінтажні келихи та ікорниці вікторіанської епохи: сервіруємо святковий стіл із простором КУЛЬТ у Луцьку
ДЕ ШУКАТИ ВІНТАЖНІ ПРИКРАСИ?
Раніше всі їздили у Європу: Нідерланди, Бельгія (в Антверпені багато вінтажних «блішок»), Париж. Потрібно мати гарну надивленість, щоб не потрапити у руки шахраїв. І все ж, справжній рай вінтажу – це Америка, в якій безліч локальних мануфактур та брендів. Найпопулярніші з них зараз – Trifari, Monet, Napier, Coro, Ciner, Carol Lee, Erwin Pearl, Joan Rivers, Avon, Kenneth Jay Lane та Anne Klein.
Прикраси із США можна купити в інтернеті. Наприклад, у період карантину, коли антикварні магазини та блошині ринки були закриті, продаж вінтажу активізували у форматах закритого аукціону. На аукціонах відбувається обмін прикрасами або колекціями без огляду на пандемію, тому покупки не припиняли.
ЯК ВИЗНАЧИТИ, ЩО ПЕРЕД ВАМИ ПІДРОБКА?
Розпізнати неоригінальність достатньо просто: за вагою, і з внутрішньої сторони, яку дуже помітно, адже поверхню обробляють спеціальною щіткою. Раніше прикраси обробляли вручну невеликими щітками, що нагадують зубні. Смужки від їхньої щетини не повинні бути в одному напрямку. Також задня поверхня кліпс або кольє, найчастіше, має матову поверхню, а не глянцеву.
Ще один сигнал про те, що аксесуар несправжній – його вага. Якщо ви помітили, що брошка занадто легка, то інтуїція вас не підводить. Прикраси, вироблені у 90-х, досить важкі, бо для створення таких виробів використовували якісні метали. Зараз біжутерію виготовляють з полегшеного алюмінію, а колись брошки, кліпси та браслети містили у собі цинк, родій та інші елементи.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Ювелірний must-have: трендові прикраси зими
ЯК ПРАВИЛЬНО ДОГЛЯДАТИ ЗА ПРИКРАСАМИ?
- Не намочуйте прикраси.
- Не наносити на поверхні прикрас парфуми.
- Не наносити перед виходом з дому жирний крем на шкіру. Якщо він торкається кольє або браслета, то це може спровокувати хімічну реакцію.
- Якщо потрапили під дощ, то обов’язково просушіть аксесуари тканиною або феном, який здуває краплі води навіть усередині них. Зберігати вінтаж варто, як і будь-які ювелірні прикраси, окремо від інших, щоб уникнути тертя та подряпин.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Як правильно доглядати за ювелірними прикрасами?
Цілуй першою: бренд SOVA представив ювелірну колекцію KISS KISS до Дня закоханих
Обираємо ювелірний гардероб разом з українською стилісткою
Викинути не можна залишити: організовуємо б’юті-столик